Sylwetka sparingpartnera - Kajrat Ałmaty

Logo Legia.Net

Jakub Waliszewski

Źródło: Legia.Net

26-01-2020 / 07:00

(akt. 26-01-2020 / 08:08)

W niedzielę 26 stycznia Legia Warszawa rozegra dwa ostatnie sparingi na zgrupowaniu w tureckim Belek. Rywalem "Wojskowych" dwukrotnie będzie Kajrat Ałmaty. Jak prezentuje się rywal Legii?

Kazachski klub powstał w 1954 roku i jak wiele innych drużyn w ZSRR często zmieniał nazwę. Pierwotnie zespół nazywał się Łokomotiw Ałmaty, jednak już rok później występował jako Urożaj Ałmaty. W 1956 roku zespół przyjął nazwę Kajrat Ałmaty, a czterdzieści lat później doszło do zmiany na SOPFK Kajrat Ałmaty. Było to spowodowane podzieleniem klubu. Część jako zespół wojskowy, grał pod nazwą CSKA Kajrat Ałmaty w niższej lidze, natomiast SOPFK Kajrat Ałmaty rozgrywał mecze w najwyższej lidze. Obecna nazwa obowiązuje od 2001 roku. Odkąd Kazachstan odzyskał niepodległość, Kajrat stał się jedną z najlepszych drużyn w kraju. W klubowej gablocie znajdują się trofea za dwa mistrzostwa Kazachstanu, cztery wicemistrzostwa oraz dziewięć krajowych pucharów, co jest najlepszym wynikiem w kraju.

Na co dzień swoje mecze rozgrywają na Zentralstadion Ałmaty. Stadion wybudowany w 1958 roku, w 2004 przeszedł renowację. Obecnie obiekt może pomieścić prawie dwadzieścia cztery tysiące kibiców.  Najbliższy rywal Legii jest aktualnym wicemistrzem Kazachstanu. Rozgrywki ligowe drużyna zakończyła z dorobkiem 68 punktów w 33 meczach, a do pierwszej w tabeli Astany zabrakło jej zaledwie punktu. Od 25 listopada 2018 roku szkoleniowcem zespołu jest Aleksej Szpilewski. Jak dotąd 31-latek poprowadził zespół w 40 meczach. W tym czasie Kajrat odniósł 25 zwycięstw, 3 razy zremisował i 12 razy zakończył mecz porażką.

W kadrze ekipy z Ałmat znajduje się dwóch Polaków. Pierwszym  z nich jest Konrad Wrzesiński, były zawodnik Zagłębia Sosnowiec, natomiast drugi to świeży nabytek zespołu, reprezentant Polski Jacek Góralski. W zimowym okienku transferowym dołączyli: Erkebulan Sejdakmet (ostatnio FK Ufa), Kamo Howanisjan (FK Żetysu) oraz wspomniany wcześniej  Góralski (Łudogorec Razgrad). Czołową postacią w drużynie jest 28-letni napastnik Aderinsola Habib Eseola. Ukrainiec strzelił 19 goli w poprzednim sezonie i razem z Marinem Tomasowem (FC Astana) był najskuteczniejszym zawodnikiem w lidze.

Legia będzie pierwszym sparingpartnerem Kazachów podczas przygotowań do nowego sezonu. Kolejnymi rywalami podopiecznych Szpilewskiego będą: Dynamo Kijów, Dynamo Moskwa oraz Zenit St. Petersburg. Sparingi pomiędzy Legią a Kajratem odbędą się 26 stycznia o godzinie 9:00 i 15:30 czasu polskiego. Serwis Legia.Net przeprowadzi relację tekstową "na żywo" z obu spotkań. 

Komentarze (2)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
W dwumeczu wygrywamy!
Generał brygady
  • 1 / 0
Tylko zwycięstwo!!!