Reklama HEG

Tańszy prąd dla kibiców Legii Warszawa

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12-02-2019 / 14:15

(akt. 16-02-2019 / 17:28)

Od 17 lutego warszawiacy będą mogli skorzystać z usług nowego sprzedawcy prądu i gazu – 1916 energia. Nowa marka to efekt współpracy Legii Warszawa z największym prywatnym sprzedawcą gazu i energii elektrycznej w naszym kraju - Hermes Energy Group S.A. Umowa między podmiotami została podpisana na trzy lata.

Mimo niejasnej sytuacji na rynku energetycznym, wahających się cen prądu, firma Hermes Energy Group postanowiła powalczyć o klienta będącego kibicem Legii. Od 17 lutego warszawiacy będą mogli skorzystać z usług nowego sprzedawcy prądu i gazu – 1916 energia. To nowa marka grupy Hermes skierowana do mieszkańców Warszawy. Strona internetowa nowej marki już działa, podobnie jak jej profil na Faceboku. Cała kampania pod hasłem „Prąd i gaz. Mistrzowski dublet” - w sprzedaży znajdą się oba te produkty. Sprzedaż ruszy 17 lutego, a umowy będzie można podpisywać m.in. w sklepie Legia Fanstore lub Punkcie Obsługi Kibica.

Oferta nowej marki skierowana jest do kibiców Legii i wszystkich warszawiaków. Klienci, którzy zdecydują się na podpisanie umowy na dostawę energii elektrycznej zapłacą w 2019 jedynie 223 zł/MWh, czyli aż o 19,16% mniej niż przewiduje cennik największego konkurencyjnego warszawskiego podmiotu sprzedającego energię elektryczną. Natomiast w przypadku gazu ziemnego cena w ofercie 1916 energia to 96,99 zł/MWh co stanowi ok. 6% oszczędności względem cen proponowanych przez podmiot dominujący na rynku.Umowa jest tak skonstruowana, że z każdej umowy korzyści finansowe będzie czerpała również Legia Warszawa.

- Grono partnerów Legii stale się powiększa. Z dużą radością rozpoczynamy współpracę z firmą Hermes Energy Group. To sprawdzony i odpowiedzialny partner, który specjalnie dla najlepszych kibiców w Polsce - kibiców Legii Warszawa - zaproponował nowoczesny produkt, zapewniający nie tylko codzienne oszczędności, ale także podkreślający ich związek z klubem. Wierzę, że dzięki wprowadzeniu na rynek marki 1916 energia, której nazwa odwołuje się do historii Legii, mieszkańcy Warszawy jeszcze mocniej będą się z nami identyfikować - zaznacza członek zarządu Legii Warszawa Łukasz Sekuła.

Podczas meczów rundy wiosennej na stadionie Legii każdy kibic będzie mógł wziąć udział w loterii, w której główną nagrodą będzie 1000 zł przemnożone przez liczbę goli strzelonych przez mistrzów Polski. Pierwsze takie losowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 17 lutego o godzinie 18:00 na stadionie Legii, podczas meczu z Cracovią. W trakcie spotkania każdy obecny na trybunach Kibic, który zarejestrował się na stadionie lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.1916energia.pl, weźmie udział w losowaniu nagrody pieniężnej. Od 17 lutego osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty będą mogły zrealizować wszelkie formalności w punkcie obsługi zlokalizowanym w Legia Fanstore na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3, natomiast od 18 lutego dostępna będzie dedykowana infolinia - 22 291 1916.

Hermes Energy Group S.A. to największy, w 100% polski, niezależny sprzedawca gazu i prądu, działający na zliberalizowanych rynkach w Polsce i Europie. Bazując na bogatym doświadczeniu, HEG oferuje produkty i usługi związane ze sprzedażą, obrotem hurtowym i dostawami błękitnego paliwa i energii elektrycznej. Ponadto Spółka zajmuje się dyspozycją i bilansowaniem oraz consultingiem związanym z gazem.

Komentarze (57)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~legiawarszawa
 • 0 / 0
L.O 3. Składnik stały stawki sieciowej
4. Składnik zmienny stawki sieciowej
0. (powinno być 5) Stawka jakościowa
6. Stawka opłaty przejściowej
7. Stawka opłaty abonamentowej "- to sa oplaty po stronie dystrybutora

oplata handlowa/abonament i sprzedaz energii to sa oplaty sprzedawcy i pewnie ma ich, bo byly przykladowe:)
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
Na cenę prądu składa się wiele czynników ale w rachunkach dystrybutorów jest rozgraniczenie na cenę prądu i cenę dostawy. Przykładowo: podpisujesz umowę na dostawę prądu z dystrybutorem jak PGNiG, Energy Group itp., ale w Warszawie r-ki dostajesz również od Inogy (opłata przesyłowa). trzeba wszystko bardzo dobrze skalkulować aby nie okazało się, że tańszy prąd jest droższy.
Generał
 • 1 / 1
Niech mi ktoś wytłumaczy - mam te same druty/kable w chałupie od tysiąca lat - jak się poznaje czyje elektrony do mnie płyną? One też mają jakieś koszulki? Znaczniki w gaciach? Czy cuś?
~legiawarszawa
 • 0 / 0
L.O sprzedawca nie ma wpływu na opłaty dystrybucyjne bo na nie wpływ ma dystrybutor i zaleza one od wielu czynnikow wiec czy bedziesz w 1916 energia czy w innej firmie tez oplaty Ci sie nie zmienia
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Czyżby ?
Na opłaty dystrybucyjne, sprzedawca prądu wpływu nie ma. To prawda.
Tylko, że nie wszystkie z dodatkowych opłat, (nie za licznik), ujęte w powyższej przykładowej fakturze za prąd, wchodzą w skład tejże przymusowej opłaty dystrybucyjnej.

Z przykładowej powyższej faktury :

"
1. Energia elektryczna (czyli licznik)
-------------------------------------------------------------------------
Dodatkowe opłaty, (nie za licznik) :

2. Opłata handlowa
3. Składnik stały stawki sieciowej
4. Składnik zmienny stawki sieciowej
0. (powinno być 5) Stawka jakościowa
6. Stawka opłaty przejściowej
7. Stawka opłaty abonamentowej "

Jeszce wczoraj w przykładowej powyższej fakturze, były widoczne liczby.
Pozycja numer 1. (Licznik), stanowiła 40 % wartości faktury.
Pozycje 2-7. stanowiły 60 % wartości tejże faktury.
Dziś, już tego nie widać. Cyfry zostały wymazane IKSAMI.
Dlaczego te cyfry zaiksowano ?
No właśnie.
~energetyk
 • 0 / 0
Cena sprzedaży obejmuje tylko pozycje 1 i 2. Energię elektryczną oraz opłata handlowa. Te dwie stawki możecie porównać na swojej fakturze względem tej oferty, reszta i tak będzie taka sama.
Generał
 • 0 / 0
energetyk - dzięki za krótkie, treściwe i zrozumiałe przedstawienie tematu.
LO - widać że się znasz na rzeczy (mówię to na zupełnego czuja, gdyż sam jestem z tego tematu patentowym głąbem) i tego ci gratuluję. Natomiast to jest dla mnie zbyt zawiłe.
Ale fajnie że razem z energetykiem tworzycie tu "paczkę ekspertów". Dziękuję wam chłopaki za te informacje i próby prostowania krzywych ścieżek mojej wiedzy.
~KrzychuL
 • 0 / 0
Możliwe, że załączona faktura miała charakter poglądowy i nie zawierała prawdziwych wartości. Poczekajmy z rzeczową dyskusją na konkretną ofertę. Na razie wygląda to całkiem ciekawie.
~legiawarszawa
 • 0 / 0
Daw1D oferta jest dla wszytskich z calej Polski
~Tani prąd
 • 0 / 0
Wszystko co na ten moment wiadomo o ofercie i o co przed podpisaniem umowy dopytać można znaleźć tutaj https://optimalenergy.pl/aktualnosci/zmiana-sprzedawcy-pradu/energia-dla-legionistow-czyli-oferta-na-prad-i-gaz-od-heg-dla-kibicow/
~legiawarszawa
 • 0 / 0
Bieszczady oni maja gwaracje stalej stawki na 3 lata
~KrzychuL
 • 0 / 0
O ile dobrze zrozumiałem, to gwarancja dotyczy braku podwyżek, a nie stałej stawki. Zobaczymy po w niedzielę jak wygląda ta oferta.
~legiawarszawa
 • 0 / 1
L.O opłaty o ktorych mowisz to oplaty dystrybucyjne na ktore sprzedawca nie ma zadnego wplywu i wszedzie sa taie same
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
BZDURA.
Nie wszędzie są takie same. I coś mi mówi, że w tej ofercie są szczególnie nie korzystne dla klienta, Może i się mylę bo nie liczyłem tego, Nie zdążyłem, Wyiksowano już cyfry na powyższej przykładowej fakturze. Pytanie : DLACZEGO JUŻ CYFR NIE WIDAĆ ??? Wczoraj jeszcze były.
Potencjalnym chętnym, proponuję, jednak policzyć całość opłaty za prąd, przed ewentualną zmianą jego sprzedawcy. Żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę.
~energetyk
 • 0 / 0
Tak kolego, opłaty dystrybucyjne są takie same dla każdego korzystającego z określonego operatora, tu Innogy Stoen Operator. Różnić się mogą w zależności od posiadanej taryfy ale ogólnie każdy klient Innogy Stoen Operator ma ten sam cennik.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
kolego, energetyk,
nie każdy klient Innogy, ma ten sam sam cennik za dystrybucję.
Stawki zależą także od zużycia rocznego. Nie są to jakieś wielkie różnice, więc załóżmy, że masz rację.
Odnośnie wpisu kolegi -legiawarszawa :
kolega zasugerował, że pozycje 2-7, z zamieszczonej tutaj przykładowej faktury są takie same u każdego sprzedawcy prądu. Otóż nie są. Co sam byłeś łaskaw zauważyć w komentarzu wyżej.
Pozycja nr 2. to tzw. opłata handlowa.
Wczoraj wartość opłaty handlowej była jeszcze w w/w przykładowej fakturze widoczna. Dziś już widoczna nie jest.
Z jednego z komentarzy poniżej wynika, że było to prawie 20 zł.
Aktualnie jestem w Innogy, jak większość Warszawiaków. Przy mojej taryfie opłata handlowa wynosi 5,28 zł brutto za miesiąc. Przynajmniej taką stawkę podała mi z tydzień temu konsultantka Innogy. Zakładali, że będzie ona wynosić 7,69 zł brutto/miesiąc w tym roku, ale coś tam się u nich pozmieniało. Aktualna stawka za prąd w Innogy, to podobno 0,3397 zł/kWh brutto. W opisywanej ofercie, jeśli dobrze liczę, byłoby to 0,2743 zł/kWh brutto. Niby za sam licznik taniej, ale opłata handlowa sporo wyższa. Licząc w pamięci, przy moim zużyciu, zapłaciłbym więcej niż w Innogy. I każdemu radzę policzyć to sobie, zanim podpisze umowę z nowym sprzedawcą prądu. Przy bardzo dużym zużyciu, być może byłoby to opłacalne.

Nie wszystko złoto, co się świeci.
~energetyk
 • 0 / 0
Inaczej, ten sam klient korzystając z Innogy czy innego Hermesa ma dokładnie te same opłaty dystrybucyjne, niezależnie kto jest sprzedawcą, dystrybucja (tzw. przesył) na terenie Warszawy jest od Innogy. Różne osoby mogą mieć różne opłaty dystrybucyjne (przy tej samej taryfie "operatora") a wynika to z posiadanej taryfy, fazowosci licznika i fazowości licznika. Zazwyczaj chcemy porównać ofertę obecnie posiadaną z proponowaną stąd założenie że opłaty dystrybucyjne będą dokładnie takie same. Pozdrawiam
~energetyk
 • 0 / 0
Jeszcze jedno. Pozycje 3-7 będą takie same na Twojej fakturze niezależnie od sprzedawcy. Cena energii oraz opłata handlowa będą różne i tak naprawdę tylko to podlega porównaniu.
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
Z przedstawionej powyżej przykładowej faktury, wynika, że cena samego licznika to 40 % wartości faktury.
Proponuję sprawdzić sobie, jak to wygląda na fakturach, płaconych aktualnie. Sam licznik-zużycie, to nie wszystko. W powyższym przykładzie, oprócz licznika-zużycia, jest jeszcze 6 innych opłat, stanowiących 60 % faktury. Proponuję policzyć to sobie, żeby nie wyjść na tym, jak Zabłocki.
Dokładnie tak, przy tak świetnych ofertach zawsze wychodzi sie na zero, oferta jest tylko na rok 2019, po tym czasie może cena wzrosnąć i przekroczyć tą która płaci sie teraz. Czy warto sie fatygować dla 100 zł
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
Ciekawe czy dla kibiców z poza Warszawy (np z Zielonej Góry) też kiedyś będzie oferta?
~fegdgdddh
 • 1 / 0
Przecież z ofert mozeskorzystqc każdy kibic klubu, nawet Ci z Kozienic czy Poznania. Sprzedawcę można zmienić w każdym miejscu w kraju. Dystrybutor pozostanie ten sam. Oferta przepięknie przedstawiona, przeciętny zjadasz chleba nawet nie rozumie co czyta. Ale przwciez o to chodzi żeby jak banki podać niskie oprocentowanie ale rrso wychodzi już idące w dziesiątki procent i już małym drukiem.
Bardzo ciekawa, aczkolwiek niecodzienna oferta.
~dyzio
 • 1 / 1
I ja to już kupuję.
~legiawarszawa
 • 0 / 0
Bedzie napisane i zagwarantowane z tego co wiem,ze cena jest niezmienna
Tańszy prąd dla kibiców Legii,ale tylko na terenie Warszawy a biorąc pod uwage,że większośc kibiców Legii mieszka poza Warszawą to klub z tego poważnych przychodów mieć nie będzie,ale pewnie zdają sobie z tego sprawe w końcu sami zlecili badania.
~fegdgdddh
 • 0 / 0
Chyba nie wiesz o czym piszesz. Na pewno nie wiesz, ale zabierasz głos jak wyrocznia.
Podporucznik
 • 1 / 0
Promo dla chodzących na mecze bardzo ok :) co prawda dla jednego szczęśliwca, ale może przytulić na meczu z craxa jakieś trzy tauseny
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 1
szkoda ze nie mieszkam w Warszawnie :D:D:D szalowa oferta
~Leśny Dziadek
 • 1 / 3
W umowie będzie napisane, że jeżeli coś tam wzrośnie, to mogą podnieść ceny?
Ps. Jeszcze niech ktoś zaproponuje prezerwatywy z logo Legii...Ludzie, ogarnijcie się...
Nie jestem z samej Warszawy ale ciekawi mnie jak zaopatrują się na to sami kibice i jakie pieniądze wpadną z tego tytułu dla klubu
Domyślny awatar Kapitan
 • 3 / 5
Ale polonistów musi teraz palić między pośladkami- pozostać przy swoim, droższym, czy może się upokorzyć i iść jak Janusz polonijny do Legii po prąd tańszy? Legia to już nawet prąd tańszy może dać- a niektóre kluby dają widmo IV ligi przez zaległości finansowe ;)
Widać że ciebie pali najbardziej. ...kurrrwa sami doprawiacie jakieś chore ideologie a później jest płacz że każdy drwi z nas legionistow i warszawiaków ogólnie
~Ochot
 • 1 / 0
Ja place oklo 130 zl wiec oferta za droga dla mnie.
Sierżant
 • 3 / 1
Zachęcił mnie dominujący kolor na grafice. Już przez chwilę myślałem, że to oferta skierowana do mnie. Po przeczytaniu całości mocno się rozczarowałem. Prądu zużywam mało więc poczekam na jakąś ofertę opałową dla kibiców Legii. Gaz jest kurevvsko drogi i nawet 19,16% zniżki mnie nie urządza. Co innego taka zniżka na tonę mułu węglowego, którym kopcę zimą jak oszalały.
Generał dywizji
 • 0 / 0
gaz ziemny 6% taniej.
~asddd
 • 3 / 1
Nie wiem czemu narzekacie, tanszy prad to problem?
~energetyk
 • 1 / 0
Zastanów się czy napewno będzie tańszy. Nie wygląda na to.
Ktoś wie ile będą płacić rocznie?
Podmiot niby duży.
~młodszy_brat
 • 0 / 0
Ktoś wie jaka jest cena MWh w RWE Stoen?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jak sie w tym połapiesz, to masz:

Stawki dystrybucyjne G12 Netto Brutto
Stawka jakościowa [zł/kWh] 0,0125 0,0154

Składnik zmienny stawki sieciowej [zł/kWh]

dzienny

nocny

0,1466

0,0319

0,1803

0,0392

Składnik stały stawki sieciowej [zł/kW/m-c]

instalacja 1-fazowa

instalacja 3-fazowa*

5,37

9,29

6,61

11,43

Stawka opłaty przejściowej [zł/m-c]
roczne zużycie energii poniżej 500 kWh

roczne zużycie energii od 500 do 1200 kWh

roczne zużycie energii powyżej 1200 kWh

0,02

0,10

0,33

0,025

0,12

0,41

Stawka opłaty abonamentowej [zł/m-c]

12-miesięczny, rozliczenie za energię co 12 miesięcy, płatność co 2 miesiące 0,26 0,32
6-miesięczny, rozliczenie za energię co 6 miesięcy, płatność co 2 miesiące 0,52 0,64
1-miesięczny, rozliczenie za energię co miesiąc, płatność także co miesiąc 2,24 2,76
Stawka opłaty OZE [zł/MWh]

0,00 0,00
Stawka opłaty kogeneracyjnej [zł/MWh]

1,58 1,94
~jak jsgtr
 • 1 / 0
0,52 za kWh, plus cały szereg opłat dystrybucyjnych które pozostają nawet jeśli zmienisz sprzedawcę. Oszczędności zapewne wątpliwe, a po okresie promocyjnym na pewno sobie na Tobie zarobią. Oni nie są filantropa mi.
Kocham to...
Za te jeb...ne opłaty, taryfy, akcyzy, dodatki i ch... wie co jeszcze płacimy więcej niż za sam prąd czy gaz. To samo z paliwem.
~Skols
 • 1 / 0
Nie wiem jakie są koszty w Stoen bo mieszkam na północy kraju, natomiast stawki które tu sa podane są oplatami dystrybucyjnymi, tzw przesył. Należałoby porównać cenę sprzedaży energii elektrycznej i tam będzie 1 albo 2 wartości. Cena energii + ew opłata handlowa. W tej ofercie cena energii 223/mwh, niby niewiele, opłata handlowa prawie 20pln/miesiąc - dużo, ja np wogole jej nie płacę przy cenie 290/mwh. Poza tym na fakturze prognoza zużycia. Prąd zużyty potencjalnie, brak odczytu. No i pytanie, co w roku 2020 bo trabia tylko o 2019. Słabo.
Po kij kibicowi Legii tanszy prad?
Gdyby Krolewskie wprowadzilo tansze piwo za okazaniem Karty Kibica, to by mialo sens.
Tansze kebaby za okazaniem Karty Kibica, tansza trawa u ulicznych handlarzy, tansze panie lekkich obyczajow.
A prąd? Po kij nam prąd?
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 12 / 3
Żeby naładować telefon i pisać durne komentarze.
Piro,
Królewskie już tańsze być nie może. Przecież jest tak słabe, że po obniżce cen to byłby już chyba niefiltrowany sik. Szkoda, niezły zjazd to piwo zaliczyło, zwłaszcza jak sobie człowiek przypomni Złotego Króla...
Podpułkownik
 • 3 / 0
Żeby kopać kryptowaluty im tańszy tym lepiej :)
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 2 / 1
Wiecej takich ofert czemu nie
Domyślny awatar Starszy szeregowy
 • 2 / 4
Jak beda miec 5 klientow po tych 3 latach to sukces.
Idiotyczna oferta.
Domyślny awatar Chorąży
 • 3 / 5
Słabe to... czy Man Utd. albo Barcelona też handlują energią? Nie? To na kim się wzorujemy? Może jeszcze skup butelek?
No wlasnie a moze nie powinnismy nic robic. Pomysl ciekawy zobaczymy jak sie to rozwinie i czy po 3latach jeszcze bedzie to dostepne. Popieram wszelkie dzialania marketingowe ktore moga pozytywnie oddzialywac na rozw sportowy klubu. Brawo !
A co Cię to obchodzi, serio. To tak jak z wszystkim innym brandowanym Legią, podobne obiekcje masz do zegarków na przykład?
My mamy bardzo łatwy dostęp do rynku pradu, właściwie każdy może prądem handlować. Jak ktoś się skusi na prąd z logiem Legii to jest korzyść dla klubu bo pewnie jakiś drobny procent idzie do Legii za markę.
~Kowal
 • 0 / 0
Skup butelek,to byłby dopiero byznes
Tak, skup butelek i fabryka jarząbków!
~KrzychuL
 • 0 / 0
Z prądu i tak wszyscy korzystają. Skoro oferta jest dobra, to dlaczego nie płacić sprzedawcy, który współpracuje z Legią. Zawsze jakaś część tej kasy trafi do Klubu.