Tenis: Legionistka z dziką kartą. Świątek zagra w Wimbledonie

Piotr Kamieniecki

Źródło: Twitter

19-06-2019 / 00:33

(akt. 19-06-2019 / 01:03)

Iga Świątek jest już pewna występu w Wimbledonie. Polka otrzyma od organizatorów "dziką kartę" na występ na trawiastych kortach w Londynie.

Iga Świątek (65 WTA) we wtorek odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA w Birmingham. Przed porażką w dwóch setach z Jeleną Ostapenko (37 WTA), Polka musiała rozegrać jeszce trzy mecze w eliminacjach. Na to samo zanosiło się w trzecim Wielkim Szlemie tego sezonu, Wimbledonie. We wtorek zapadła jednak decyzja organizatorów turnieju na londyńskich kortach, że osiemnastolatka otrzyma "dziką kartę". 

Po dobrym występie we French Open, gdzie Polka znalazła się w najlepszej szesnastce, Świątek nie łapała się do głównej drabinki Wimbledonu. Wszystko przez to, że lista zgłoszeń zamykana była w chwili, gdy lokata legionistki w rankingu WTA nie była tak dobra. Przy aktualnej lokacie, warszawianka nie miałaby kłopotów z grą od pierwszej rundy. Organizatorzy zawodów dostrzegli jednak potencjał zawodniczki. W poprzednim sezonie Świątek zwyciężyła w juniorskich zawodach na trawie w stolicy Wielkiej Brytanii. 

Dzięki "dzikiej karcie", Świątek nie musi brać udziału w kwalifikacjach, które rozpoczynają się już 24 czerwca. Cztery dni odbędzie się losowanie głównej drabinki Wimbledonu - wtedy Polka pozna swoją ścieżkę i pierwszą przeciwniczkę w Londynie. 

Komentarze (5)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Z dziką kartą, dzikim wejściem,
z dziką furią, z gracją, z pięknem.
Idź jak burza, siej pożogę,
przerażenie oraz trwogę.
Asy z klasą, ścinaj, zmieniaj,
stosuj atomowe uderzenia,
nie daj chwili im wytchnienia,
niech padają że zmęczenia.
Pozostaje tylko życzyć POWODZENIA!!!
:-)
Marszałek Polski
  • 2 / 0
Dzika karta — to, co tygrysy lubią najbardziej. :-)
Skoro jest 65 w rankingu WTA a w pierwszej rundzie gra 128 zawodniczek to dlaczego dzika karta?
Marszałek Polski
  • 5 / 0
To proste. Listę turniejową ustala się z wyprzedzeniem. 104 zawodniczki trafiają na listę na podstawie rankingu, a jeszcze 19. maja Iga zajmowała przecież 106. pozycję.
Pozostałe 24 zawodniczki:
i) są wyłaniane w drodze kwalifikacji (16) lub
ii) otrzymują od organizatora dzikie karty (8).
Dzięki za wyjaśnienie kolego teraz wszystko jasne. Kilka miejsc brałem pod uwagę na te co przejdą kwalifikacje ale te miejsce rankingowe zmylilo.....