Tenis: Miami w planach Świątek

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

12-03-2019 / 22:27

(akt. 15-03-2019 / 13:17)

Iga Świątek tydzień temu odpadła w eliminacjach Indian Wells. Legionistka pozostała w Stanach Zjednoczonych i będzie ubiegać się o występ w kwalifikacjach do turnieju w Miami.

Iga Świątek (125 WTA) tydzień temu pożegnała się z eliminacjami do zawodów w Indian Wells przegrywając w decydującym spotkaniu 1:2 z Ysaline Bonaventure (144 WTA). Polka mimo wszystko powinna zanotować skok w rankingu WTA o około pięć pozycji. Legijna tenisistka pozostała w Stanach Zjednoczonych. Świątek trenowała i podpatrywała spotkania m.in. Huberta Hurkacza czy Karoliny Wozniackiej.

Polka etap w Indian Wells ma już za sobą. Świątek przeniosła się do Miami, gdzie będzie ubiegać się o szansę występu w kwalifikacjach do miejscowego turnieju o puli nagród wynoszącej ponad dziewięć milionów dolarów. To prestiżowe zawody, w których wystąpi cała czołówka. Polka będzie miała duże szanse, by znaleźć się w drabince eliminacji, które rozpoczną się 18 marca. W turnieju głównym jest łącznie 128 miejsc.

Do czasu wyjaśnienia się losów ewentualnego występu w eliminacjach, Świątek będzie trenowała na twardej nawierzchni na Florydzie. 

Komentarze (15)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Yorick
  • 0 / 0
Życzę im jak najlepiej, zwłaszcza Idze, bo Legionistka i chyba ma fantastyczną mentalność.
Miła odmiana po zmanierowanych "gwiazdach" Radwańskiej i Janowiczu.
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Hurkacz dzisiaj pyknął Nishikoriego. Nieźle. Graty.
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Mam nadzieję że docenimy młodego, choć on z Wrocka:)
Nie, jak z Wrocka, to lepiej, żeby wygrał Niszikori ;)
Generał brygady
  • 0 / 0
Grunt, żeby obydwoje nigdy nie przestali robić postępów zarówno w grze jak i umiejętnościach i oby w przyszłości utworzyli mocny mikst.
Jeszcze niedawno człowiek się obawiał, że po Radwańskiej będzie wyrwa w polskim tenisie, ale całe szczęście tak nie jest.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Ale zobacz PICCO - w tenisie jakoś idzie. Natomiast to, o czym piszesz widać w nartach. Justyna skończyła i dobranoc państwu. W Polsce dużo rzeczy dzieje się dlatego że jacyś pojedynczy, odosobnieni wariaci chcą cos ugrać, są uparci mają cel. Systemowy tylko skoki chyba się bronią. Reszta to prowizorka i indywidualne ekscesy. Tym bardziej bym to doceniał. Jak patrzę co Holendrzy robią z łyżwami (panczeny, short track) albo z kolarstwem czy pływaniem to zazdroszczę. Albo Łotwa z sankami (taki mniejszy przykład)
Dzisiaj to pyknal jakiegoś kanadyjczyka z Izraela
Marszałek Polski
  • 0 / 0
A nie Izraelitę z Kanady?
Marszałek Polski
  • 1 / 0
Powodzenia!
Na razie Iga jest 120. (Live WTA Ranking), zawodniczki z niższym rankingiem raczej nigdzie nie grają a w Miami jest 128 miejsc.
HH - 63. Live ATP Ranking wygrał z numerem 4!!!
Generał
  • 1 / 0
Miejsc w Miami jest chyba 96, bo rozstawiona 32 zaczyna od drugiej rundy.
~hel
  • 0 / 0
Miejsc w IW i Miami jest 84 + 12 z dwustopniowych kwalifikacji czyli łapie się 84 + 48 zawodniczek tj. 132. Iga powinna spokojnie się załapać nawet uwzględniając dzikie karty, chyba że brany będzie pod uwagę jej wcześniejszy ranking ale niektóre mogą się wycofać.
Właśnie Hurkacz opendzlowal Nishikoriego więc polski tenis idzie chyba w dobrym kierunku. Leć dziolszko. Powodzenia
No mamy wreszcie kim grać. Hurkacz to wielkolud, ale też technicznie jest niezły. Te jego serwisy w linię ładnie wchodziły.
Iga powodzenia dziewczyno.