Tenis: Ostatni krok do turnieju

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

29-04-2019 / 06:15

(akt. 29-04-2019 / 10:16)

Iga Świątek awansowała do finału eliminacji turnieju WTA w Pradze. Legionistka pokonała 2:0 Jekaterinę Gorgadze i jest na ostatniej prostej do gry w głównej drabince.

Iga Świątek (93 WTA) w drugiej rundzie kwalifikacji do turnieju w Pradze zmierzyła się z Jekateriną Gorgadze (151 WTA). Spotkanie początkowo nie układało się po myśli Polki, gdyż to rywalka wygrała dwa pierwsze gemy, ale potem dominowała już młodsza zawodniczka z Warszawy. Pierwszy set padł łupem legionistki. Świątek wygrała 6:3.

W drugiej partii Polka prowadziła i zdobyła bezpieczną przewagę. Mimo małych zawirowań, legionistka ponownie zwyciężyła 6:3 i mogła cieszyć się z awansu. W ostatniej rundzie eliminacji Polska zmierzy się z Niemką, Tamarą Korpatsch (153 WTA). Świątek w stolicy Czech ma również wystąpić w deblu, a jej partnerką będzie Alicja Rosolska. Aktualnie mecz legionistki z Korpatsch jest zagrożony. W Pradze pada deszcz i mecze przesuwane są na późniejsze godziny. 

Komentarze (9)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Co za huśtawka... Pierwszy set wygrany.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Uff, ponowne przełamanie i 5:3.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Dobra nasza! Iga już prowadzi 4:1 w pierwszym secie.
Brawo Iga, krok po kroku do przodu
Iga, trzymam kciuki! Robisz naprawdę niesamowite postępy. Powodzenia!
Młodszy chorąży
  • 0 / 0
Jak to jest, że do wielkiego szlema ma pewne miejsce w głównym turnieju bez kwalifikacji, a do jakiegoś podrzędnego turnieju musi się kwalifikować?
Kapitan
  • 0 / 0
Do duzych turniejów po prostu dopuszczana jest większa ilość zawodniczek.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Większa liczba zawodniczek.
Marszałek Polski
  • 0 / 0
Wygraj to, Iga!