Tenis: Świątek awansowała do drugiej rundy

Redaktor Piotr Kamieniecki

29.07.2019 21:41

(akt. 29.07.2019 22:21)

Iga Świątek pokonała w trzech setach Ons Jabeur. Polka awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Waszyngtonie.

Iga Świątek (66 WTA) rozpoczęła występy w Ameryce Północnej od wygranej. Najwyżej notowana Polka w rankingu WTA pokonała w pierwszej rundzie turnieju w Waszyngtonie Ons Jabeur (59 WTA). Droga do zwycięstwa nie była jednak prosta i trwała ponad dwie godziny. Spotkanie z Tunezyjką było zacięte, a legionistka przegrała pierwszego seta 4:6.

Przez całe spotkanie bardziej doświadczona rywalka warszawianki zdobyła dziesięć asów serwisowych. Jabeur rozpoczęła drugiego seta od prowadzenia 4:1. Wydawało się, że mecz zbliża się do końca, ale Polka po raz kolejny w tym sezonie odrobiła straty i wróciła do gry. Kluczem były trzy gemy z rzędu, przegrane przez Tunezyjkę przy własnym serwisie. Świątek ostatecznie zdołała pokonać przeciwniczkę 6:4 i wyrównać stać rywalizacji.

Początek trzeciego seta był nerwowy. Obie zawodniczki dwukrotnie przegrywały swoje podania. Przy stanie 5:4 dla Polki, ta wywarła większą presję na przeciwniczce. Długi gem zakończył się wyjściem legionistki na prowadzenie, której do zakończenia spotkania wystarczyła jedna piłka meczowa.

Rywalką Świątek w drugiej rundzie zawodów w stolicy USA będzie zwyciężczyni rywalizacji Katerina Siniakova (41 WTA) - Jessica Pegula (79 WTA). Czesko-amerykański pojedynek odbędzie się w nocy z poniedziałek na wtorek polskiego czasu.

Waszyngton (pula nagród: 250 tys dolarów):

I runda: Iga Świątek - Ons Jabeur 2:1 (4:6, 6:4, 6:4)