Tenis: Świątek ekspresem w II rundzie US Open

Redaktor Piotr Kamieniecki

26.08.2019 23:10

(akt. 26.08.2019 23:24)

Iga Świątek ekspresowo zameldowała się w drugiej rundzie US Open. Polka w niespełna godzinę ograła Ivanę Jorović.

Mecz Igi Świątek (49 WTA) z Ivaną Jorović (93 WTA) zapowiadał się dość tajemniczo. Polka musiała szykować się do starcia z rywalką, która od blisko dwóch miesięcy nie wybiegła na kort. Rzeczywistość pokazała, że Serbka nie była żadnym zagrożeniem dla legionistki. Tenisistka z Warszawy rozbiła 22-latkę w niespełna godzinę.

Niżej notowana zawodniczka od początku spotkania nie była w stanie podjąć żadnej walki ze Świątek. Polka dominowała na korcie w Nowym Jorku, wygrywała kolejne wymiany oraz gemy. Pierwszy set zakończył się zaledwie po 22 minutach. Osiemnastoletnia warszawianka zwyciężyła 6:0.

Druga partia również zaczęła się od wygranej Polki. Jorović próbowała przez chwilę walczyć, zdołała nawet wyrównać stan gema (1:1) i obronić wtedy dwa breakpointy. To było praktycznie wszystko, na co w poniedziałek stać było zawodniczkę z Serbii. Jorović przegrała kolejne dwa serwisy, a ostatecznie uległa legionistce 1:6.

W drugiej rundzie Świątek czeka znacznie poważniejsze wyzwanie w postaci Anastasiji Sevastovej, która jest rozstawiona z numerem 12. Tenisistka z Łotwy w poniedziałek pokonała w dwóch setach (6:3, 6:3), Eugenie Bouchard (119 WTA). Spotkanie planowane jest na środę.

W środę Świątek rozpocznie także walkę w deblu w parze z drugą najwyżej notowaną Polką w rankingu WTA, Magdą Linette. Rywalkami biało-czerwonych będą Amerykanki Bethanie Mattek-Sands oraz Coco Vandeweghe, która w zeszłym roku triumfowała w deblu na US Open w duecie z Ashleigh Barty.