Tenis: Świątek gromi Ukrainkę

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

09-04-2019 / 12:20

(akt. 09-04-2019 / 12:45)

Iga Świątek awansowała do drugiej rundy zawodów WTA w Lugano. Polka pokonała w dwóch setach niżej notowaną Katarinę Zawacką.

Iga Świątek (115 WTA) po raz pierwszy w karierze załapała się do głównej drabinki zawodów WTA bez gry w kwalifikacjach. W pierwszej rundzie Polka trafiła na kwalifikantkę. Katariną Zawacką (177 WTA). 19-letnia Ukrainka pokonała wcześniej Paulę Badosę (127 WTA) oraz Tess Sugnaux (541 WTA).

Legionistka wybornie rozpoczęła spotkanie z niżej notowaną przeciwniczką, bo od prowadzenia 4:0. Świątek kontrolowała przebieg rywalizacji i kierowała się w kierunku dobrego startu w meczu. Nieznaczne problemy pojawiły się, gdy Ukrainka w krótkim czasie wygrała trzy gemy, ale ostatecznie trzecie przełamanie rywalki przez Świątek załatwiło sprawę i pozwoliło zwyciężyć w pierwszej partii 6:3.

Drugi set, mimo że trwający nieznacznie krócej od pierwszego, był popisem polskiej tenisistki. Świątek wygrywała gem za gemem i nie dała rywalce rozwinąć skrzydeł zwyciężając 6:0. Polka pewnie awansowała do II rundy zawodów w Lugano, których pula nagród wynosi 250 tysięcy dolarów.

Polka awansując do drugiej rundy, zdobyła 30 punktów do rankingu WTA, co powinno wkrótce pozwolić na nieznaczne przesunięcie się do góry w klasyfikacji. Teraz legionistkę czeka jednak poważniejsza przeszkoda. Świątek zmierzy się z rozstawioną z numerem trzecim Viktorią Kuzmową (46 WTA). Słowaczka rozpoczęła zawody od pokonania innej kwalifikantki, Giuli Gatto-Monticone (173 WTA). Kuzmova zwyciężyła w dwóch setach, 6:2, 6:2.

Spotkanie Świątek z Kuzmovą planowane jest na środę.

Komentarze (19)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Gem, set, mecz. Gratulacje!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
5:2 dla Igi w trzecim secie...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wyrównany mecz; remis w setach i w gemach.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Już za kilka minut, trzymam kciuki!
Brawo
Młodszy chorąży
 • 0 / 0
gra w czwartek o 11
Gratulacje Iga! Jedziesz z koksem!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Moje gratulacje.
Kapitan
 • 2 / 1
Szkoda , że Iga nie gra w koszulce z Legijnym herbem , zawsze to by była super reklama dla klubu
Kapitan
 • 1 / 0
Warto zauważyć że Iga jest w tej chwili druga w rankingu światowym wśród zawodniczek poniżej 18 lat i szósta poniżej 20 lat. A każdy punkt daje jej awans, podczas gdy inne zawodniczki tracą punkty z poprzedniego roku.
A w rankingu do lat 19. jest piąta! To będzie jej kategoria wiekowa - od 31. maja
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ciekawe - jaki jest dystans między 115 a 46 miejscem w WTA? Może w ogóle żaden?
Między 111. a 45. miejscem (Live WTA Ranking) jest różnica 647 punktów! Do awansu do pierwszej setki brakuje Idze co najmniej 61 punktów ;-(
Generał
 • 1 / 0
Brawo.
Krok po kroku.
Nawet jeśli nie wygra z Kuzmową, to robi dobrą robotę i z każdym tygodniem zbliża się 100 :)
kurcze dziwnie to wyglądało w TV, kort bez trybun z boku na korcie ktoś miał chyba trening, ale ważne że zmiotła ukrainke z kortu
brawo Iga
No, to Iga pokazała siłę. Jedną rzeczą jest rywalizować z czołowa trzydziestką/pięćdziesiątką, a drugą radzenie sobie z zawodniczkami słabszymi (rankingowo).
Starszy szeregowy
 • 0 / 0
Aż miło patrzeć na postępy Igi - serce rośnie - czuje że niebawem zaskoczy nas czymś wielkim , większym niż Viktoria
Do Redakcji
Chyba nie lubicie Igi!!! Nie macie aktualnych zdjęć, to chociaż ze starych wybierzcie coś sensownego (ważna podpowiedż - patrzcie na twarz ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Choćby to z Australian Open:
https://media.gettyimages.com/photos/iga-swiatek-of-poland-serves-in-her-second-round-match-against-camila-picture-id1083424092?s=2048x2048
[ Ty nad poziomy wylatuj ;-) ]