Tenis: Świątek odpadła w I rundzie

Redaktor Piotr Kamieniecki

18.06.2019 15:33

(akt. 18.06.2019 15:51)

Iga Świątek w dwóch setach uległa Jelenie Ostapenko w pierwszej rundzie turnieju WTA w Birmingham rozgrywanego na nawierzchni trawiastej.

iga Świątek (65 WTA) do głównej drabinki zawodów rozgrywanych w Birmingham musiała się przebijać poprzez kwalifikacje. Polka wygrała w Anglii trzy mecze, co pozwoliło jej rywalizować z Jeleną Ostapenko (37 WTA). Łotyszka ma za sobą bardzo słaby sezon i ujemny bilans zwycięstw do porażek. W pierwszym secie była półfinalistka Wimbledonu nie okazywała jednak słabości. Rywalka starsza od warszawianki pewnie dążyła do zdobycia przewagi. Ostatecznie Ostapenko ograła Świątek 6:0 w ledwie 21 minut.

W drugim secie tenisistka Legii nawiązała nieco większą walkę z Łotyszką, lecz ta nadal prowadziła grę. Polka zdołała urwać rywalce ledwie dwa gemy. Nie minęła godzina, a warszawianka musiała zejść z kortu pokonana po porażce 2:6 w drugim secie.

Świątek powinna utrzymać się w rankingu WTA w okolicach aktualnej pozycji. Polka będzie nadal przygotowywać się do Wimbledonu na kortach trawiastych. W poprzednim sezonie warszawianka została mistrzynią zawodów, lecz wśród juniorek.

I runda: Iga Świątek - Jelena Ostapenko 0:2 (0:6, 2:6)