Tenis: Świątek odpadła w Pradze

Redaktor Piotr Kamieniecki

01.05.2019 11:49

(akt. 01.05.2019 11:50)

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA w Pradze w pierwszej rundzie. Polka przegrała w trzech setach z Karoliną Muchovą oraz kontuzją.

Legijna tenisistka musiała przebijać się do zawodów w Pradze poprzez kwalifikacje, które trwały trzy rundy. Ostatni mecz został przełożony o dzień, gdyż w Czechach padało. Iga Świątek (95 WTA) wygrała, ale jednocześnie kilka godzin później musiała wybiec na kort w pierwszej rundzie turnieju.

W pierwszym secie nie brakowało walki pomiędzy Świątek a Karoliną Muchovą (106 WTA). Reprezentantka gospodarzy nie odpuszczała, ale musiała uznać wyższość młodszej zawodniczki. Polkę dopadły jednak problemy zdrowotne. Potrzebna była interwencja medyków i mimo że Świątek nie odpuszczała, to w drugiej partii uległa 1:6.

W decydującym secie Świątek znowu była w stanie rywalizować na wyższym poziomie, ale i tak to Muchova okazała się zwyciężczynią meczu. Kluczowe dla Polki będzie dojście do zdrowia na turniej rangi Wielkiego Szlema, który w maju odbędzie się we Francji.