Tenis: Świątek ograła zawodniczkę z TOP 50

Redaktor Piotr Kamieniecki

11.04.2019 14:58

(akt. 11.04.2019 15:15)

Iga Świątek pokonała zawodniczkę z najlepszej pięćdziesiątki światowego rankingu! Polka ograła w trzech setach Viktorię Kuzmovą w drugiej rundzie turnieju WTA w Lugano.

Iga Świątek (115 WTA) doskonale radzi sobie na turnieju w Lugano, który rozpoczęła od głównej drabinki. W drugiej rundzie na Polkę czekała Viktoria Kuzmova sklasyfikowana na 46. miejscu w rankingu WTA. W pierwszym secie legionistka radziła sobie lepiej od wyżej notowanej Słowaczki. Kluczem do wygrania partii było przełamanie rywalki przy stanie 4:3. Świątek ruszyła i ostatecznie zwyciężyła 6.3. Druga odsłona rywalizacji dobrze rozpoczęła się dla Kuzmovej. 20-latka prowadziła 3:0 dzięki wygraniu jednego z gemów przy serwisie Polski. Młodsza, 17-letnia zawodniczka walczyła, ale nie zdołała odrobić straty i przegrała 3:6. O wszystkim miał zadecydować trzeci set.

Początkowe obie zawodniczki wygrywały swoje podania. Sytuacja zmieniła się, gdy Polka prowadziła 3:2. Świątek przełamała Kuzmovą, wygrała swój serwis, a wkrótce ponownie zwyciężyła gema, gdy serwowała Słowaczka. To sprawiło, że Polka mogła cieszyć się z pokonania rywalki 6:2. Legionistka na ogranie rywalka z najlepszej pięćdziesiątki rankingu potrzebowała niespełna dwóch godzin (109 minut).

W ćwierćfinale zawodów w Lugano, Świątek zmierzy zmierzy się z inną 20-latką, Verą Lapko (65 WTA). Białorusinka jeszcze niedawno grała w zawodach WSG Open w Warszawie, ale teraz coraz odważniej poczyna sobie na światowych kortach. Lapko w drugiej rundzie ograła w dwóch setach (6:2, 6:0) Jewgieniję Rodinę (69 WTA).

Polka za występ w ćwierćfinale szwajcarskiego turnieju zarobi 6175 dolarów, a także otrzyma 60 punktów do rankingu WTA. Powinno to pozwolić legionistce na awans w okolice 110. miejsca.