Tenis: Świątek prowadziła, ale odpadła

Redaktor Piotr Kamieniecki

20.03.2019 16:50

(akt. 20.03.2019 17:02)

Iga Świątek przegrała walkę o awans do głównej drabinki prestiżowych zawodów WTA w Miami. Mimo wysokiego prowadzenia w pierwszym secie, Polka uległa 0:2 Amerykance Sachii Vickery.

Spotkania drugiej rundy eliminacji turnieju WTA w Miami (pula nagród 9 035 428$) zostały przełożone z wtorku na środę. Wszystko przez ulewy, które nie pozwalały na rozegranie meczów. Iga Świątek (121 WTA) rywalizowała o awans do głównej drabinki zawodów z Amerykanką Sachią Vickery (142 WTA)

Wydawało się, że pierwszy set będzie koncertem Polki, która szybko przełamała Vickery i powiększała przewagę. Błyskawicznie Świątek doszła do prowadzenia 5:1 dwa razy przełamując reprezentantkę gospodarzy. Niżej notowana przeciwniczka wzięła się jednak w garść i... doścignęła warszawiankę. Do rozstrzygnięcia losów seta potrzebny był tie-break. W nim legionistka trzy razy przegrała swój serwis, a Vickery zwyciężyła 7:2.

Druga partia również lepiej rozpoczęła się dla zawodniczki ze stolicy, która była w stanie zbudować prowadzenie 3:1. Rywalka ponownie musiała gonić, a przy stanie 4:4 po raz drugi przełamała Świątek. Ostatecznie przeciwniczka starsza o sześć lat zwyciężyła 6:4 i odprawiła Polskę w dwóch setach, awansując do turnieju głównego.

Iga Świątek - Sachia Vickery 0:2 (6[2]:7, 4:6)

Polska tenisistka po zawodach w Miami powinna zanotować drobny awans w rankingu WTA. Dalsze plany startowe Świątek nie są na ten moment znane. Następne w kalendarzu WTA są zawody w amerykańskim Charleston (pula nagród 823 000$, mączka) oraz meksykańskim Monterrey (250 000$, sztuczna nawierzchnia). Oba turnieje rozpoczną się 1 kwietnia. Tydzień później rozpoczną się zaś zawody w chińskim Anning (125 000$) oraz szwajcarskim Lugano (250 000$).