Tenis: Świątek przegrała w drugiej rundzie

Redaktor Piotr Kamieniecki

31.07.2019 20:04

(akt. 31.07.2019 21:34)

Iga Świątek przegrała w drugiej rundzie turnieju w Waszyngtonie 1:2 z Jessicą Pegulą. Polka objęła prowadzenie, ale później dwa sety wygrała Amerykanka.

W drugiej rundzie turnieju w Waszyngtonie, Iga Świątek (66 WTA) zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy, Jessicą Pegulą (79 WTA). Wcześniej Polka pokonała w trzech setach nieco wyżej notowaną Tunezyjkę, Ons Jabeur.

Pierwszy set warszawianka rozpoczęła źle, bo od przegrania trzech gemów z rzędu. Potem legionistka wreszcie zdołała odpowiedzieć, ale to co kluczowe, rozgrywało się przy prowadzeniu tenisistki z USA 5:2. Świątek zwyciężyła w pięciu kolejnych gemach z rzędu, dwukrotnie przełamując Pegulę. Stanęło na wyniku 7:5 dla Polki i wygranej w pierwszym secie.

W drugiej partii również nie brakowało emocji i zwrotów akcji. Tym razem początek należał do Świątek, ale przy rezultacie 4:2 sytuacja się zmieniła. Amerykanka dwa razy przełamała 18-latkę, wygrała cztery ostatnie gemy i doprowadziła do wyrównania. W decydującym secie lepiej zaprezentowała się Pegula, która skorzystała z błędów Igi, przez co zwyciężyła wysoko, bo aż 6:1. Przeciwniczka w całym spotkaniu pokonała zatem Polkę.