Tenis: Świątek w turnieju głównym w Birmingham

Redaktor Piotr Kamieniecki

17.06.2019 16:58

(akt. 17.06.2019 17:09)

Iga Świątek awansowała do turnieju głównego WTA w Birmingham. Polka pokonała w trzech setach Amerykankę Bernardę Perę.

Iga Świątek (65 WTA) w decydującym meczu o awans do turnieju WTA w Birmingham zmierzyła się z Amerykanką Bernardą Perą (93 WTA). Pierwszy set należał do bardziej doświadczonej rywalki Polki, która zwyciężyła 6:2. W drugiej partii do wyłonienia zwyciężczyni potrzebny był tie-break. W tym lepsza okazała się młoda warszawianka, która doszła ostatnio do czwartej rundy French Open.

W decydującym secie, Polka grała spokojniej i sprawiała wrażenia, że przyzwyczaja się do nowej nawierzchni - dla Świątek zawody w Birmingham są pierwszymi rozgrywanymi na trawie. Warszawianka pokonała Amerykankę 6:4 i zapewniła sobie awans do głównej drabinki turnieju z pulą nagród przewyższającą milion dolarów.

Świątek przywita się z główną drabinką spotkaniem z wyżej notowaną przeciwniczką. Polka zmierzy się w pierwszej rundzie z Jeleną Ostapenko. 22-letnia Łotyszka jest notowana na 36. miejscu w rankingu WTA. Wygrana spotkania będzie miała okazję zmierzyć się z triumfatorką rywalizacji Anett Kontaveit (20 WTA) - Johanna Konta (18 WTA).