Tobiasz młodzieżowcem jesieni, Jędrzejczyk i Mladenović w rezerwowej jedenastce

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

21-11-2022 / 21:10

(akt. 21-11-2022 / 21:13)

Dziennikarze "Przeglądu Sportowego" podsumowali rundę jesienną PKO Ekstraklasy. Na podstawie not wystawianych piłkarzom po każdym meczu wyliczono średnią, a następnie wybrano dzięki temu kryterium najlepsze jedenastki minionej rundy w ustawieniu 4-5-1. W rezerwowej jedenastce znalazło się miejsce dla dwóch piłkarzy Legii.

fot. Jacek Prondzynski

Jedenastka jesieni: Henrich Ravas (Widzew) – Fran Tudor (Raków), Sratos Svarnas (Raków), Filip Dagerstal (Lech), Patryk Kun (Raków) – Lukas Podolski (Górnik), Nika Kwekweskiri (Lech), Władysław Koczerhin (Raków), Bartosz Nowak (Raków), Ivi Lopez (Raków) – Vladislavs Gutkovskis (Raków)

Rezerwowa jedenastka: Vladan Kovacević (Raków) – Otar Kakabadze (Cracovia), Artur Jędrzejczyk (Legia), Antonio Milić (Lech), Filip Mladenović (Legia) – Deian Sorescu (Raków), Damian Dąbrowski (Pogoń), Giannis Papanikolau (Raków), Jesus Imaz (Jagiellonia), Kamil Grosicki (Pogoń) – Said Hamulić (Stal)

Kacper Tobiasz zajął czwarte miejsce w klasyfikacji ligowych bramkarzy, Maik Nawrocki piąte miejsce w klasyfikacji środkowych obrońców, a Rafał Augustyniak dziewiąte. Z kolei Bartosz Kapustka uplasował się na siódmej pozycji z kategorii środkowych pomocników, zaś Josue na trzeciej wśród ofensywnych pomocników.

Dodatkowo Kacper Tobiasz dodatkowo został wybrany najlepszym młodzieżowcem ligi w rundzie jesiennej, w tej samej kategorii Maik Nawrocki zajął trzecią pozycję. Z kolei Filip Mladenović zajmuje czwartą lokatę w kategorii piłkarz sezonu – wyprzedzają go Patryk Kun, Ivi Lopez i Bartosz Nowak. Serb zajmuje też czwartą pozycję w klasyfikacji na najlepszego obcokrajowca – wyprzedają go Vladan Kovacević, Henrich Ravas i Ivi Lopez.

 

Komentarze (14)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Sierżant
 • 1 / 0
Jak to możliwe ze jakis on name Ravas jest lepszy od reprezentanta Serbii , uczestnika mistrzostw świata w Katarze .
Marszałek Polski
 • 0 / 1
W sumie jak raków nie grając nigdy w europucharach został nazwany najlepszą druzyną w pucharach od czasów wisły cupiała to co się dziwić
Trzeba było dać samych z Rakowa! Proszę wymienić z nazwiska tych którzy układali to zestawienie, żebym mógł unikać ich pseudodziennikarstwa
Sierżant
 • 0 / 0
Podolski chyba tylko za bramkę z połowy boiska. Jest niezłym, ale nie genialnym napastnikiem.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
To samo Gutkovskis. Za jeden mecz konia
Porucznik
 • 0 / 0
Gutkovskis, serio? :D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak bo w jednym meczu miał dzień konia. Mega oboektywne
Podpułkownik
 • 0 / 0
Tobiasz młodzieżowcem a Jędrzejczyk seniorem ekstraklasy powinno być.Najlepsi w swojej kategorii wiekowej.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ivi Lopez, Lukas Podolsk, Nika Kwekweskiri i Gutkovskis X kurła DE
Generał broni
 • 3 / 1
Z tym Rakowem to przegięcie po całości brawo Kacper
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Eksperci którzy to typowali byli mega obiektywni. Gdyby był ranking najlepszych stadionów wygrałby stadion rakowa
Moim zdaniem to lekka przesada ze aż 7 zawodników Rakowa znalazlo sie w 11 jesieni???GRATULACJE!!! Dla Kacpra za wyróżnienie w pełni zasłużone!!!
~Brasi
 • 4 / 1
Chyba komuś pomylily sie odważniki z tym Gutkovskisem ile on ma goli?Hamulic zasłużył w ogole widzialbym go u nas. Brak Josue aż kłuje w oczy o Mladenie też nie wspomne. Kovacevic tez lepszy do tego mocno stroniczy ten plebiscyt Raków, Lech nie zasłużyli na tyle miejsc
Marszałek Polski
 • 0 / 1
No ale jest z rakowa