Trafiali "Jędza" i "Smoła"

Jakub Trepczyński

12.04.2009 10:53

(akt. 17.12.2018 22:38)

Po raz kolejny tej wiosny dobre spotkanie rozegrał Dolcan Ząbki i tym razem pokonał 2:0 Stal Stalowa Wola. Bramkę głową w końcówce meczu strzelił legionista – <b>Artur Jędrzejczyk</b>. W doliczonym czasie gry Dolcan trafił jeszcze raz i przypieczętował zwycięstwo nad „Stalówką”. Od 70. minuty na boisku przebywał <b>Wojciech Trochim</b>, który zastąpił <b>Macieja Tataja</b>. Obaj wypożyczeni z Legii gracze, Trochim i „Jędza”, zostali ukarani przez sędziego żółtymi kartonikami. W sobotniej potyczce nie wystąpił trzeci legionista w obozie z Ząbek – <b>Adam Frączczak</b>.
Słabszy występ w meczu z krakowską Wisłą zaliczył Kamil Grosicki. Nie potrafił on znaleźć sposobu na bardziej doświadczonych rywali, mając problemy z dobrą współpracą z Tomaszem Frankowskim. W 64. minucie gry „Grosik” opuścił boisko, a jego miejsce zajął Igor Lewczuk. Przy Reymonta Jagiellonia uległa obecnemu mistrzowi Polski 0:1. Na murawie stadionu ŁKS-u w Łodzi znów błyszczał Marcin Smoliński. Urodzony w Warszawie pomocnik strzelił pierwszego gola dla gospodarzy w konfrontacji z Arką Gdynia. „Smoła” popisał się mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku bramki Witkowskiego. Marcin miał szansę na drugie trafienie, ale przestrzelił, będąc w dobrej sytuacji. W końcówce meczu Smolińskiego zmienił Paweł Drumlak. Łódzki KS pokonał gdyńską Arkę 3:0. Od pierwszych minut na placu gry przebywał także Maciej Korzym z Odry Wodzisław. W 63. minucie „Korzenia” zastąpił Marcin Wodecki. „Małe derby” Śląska zakończyły się remisem 1:1. Znicz Pruszków bez Wojciecha Wociala w składzie pokonał w Poznaniu Wartę 2:0. W drużynie Piasta Gliwice nie wystąpił Przemysław Wysocki, a gliwiczanie ulegli Lechowi Poznań 1:2. Na ławce rezerwowych po raz kolejny usiadł Maciej Gostomski, którego Zagłębie Sosnowiec przegrało z Nielbą Wągrowiec 0:1.