Trzecie zwycięstwo rugbistów

Jan Szurek

25.10.2014 18:10

(akt. 08.12.2018 08:09)

Rugbiści wygrali trzecie spotkanie na pierwszoligowych boiskach. Dzisiejsze zwycięstwo 22:5 (12:5) w meczu z zespołem Frogs Warszawa nie przyszło jednak łatwo. Triumf był jednak zasłużony i Legioniści mogą w dobrych nastrojach oczekiwać na rewanżowe spotkania na wiosnę przyszłego roku.

Fotoreportaż z meczu (fot. Michał Leszczyński)

Fotoreportaż z meczu (fot. Jan Szurek)

W pierwszej połowie, choć wygranej przez gości grę prowadził zespół Frogs. Legioniści wykorzystali dwie przeprowadzone przez siebie akcje. Potem jednak zupełnie oddali inicjatywę gospodarzom. Na szczęście udało im się tylko raz przyłożyć piłkę.

Mimo prowadzenia nikt w zespole Legii nie był zadowolony z gry w pierwszej części meczu. Po kilku mocniejszych słowach w trwającej jedynie parę minut przerwie zespół Legii wyszedł na boisko jeszcze bardziej skupiony i zmotywowany.  Dodatkowa mobilizacja okazała się właściwa i Frogsi nie zdołali ani razu zagrozić. Punkty zdobywali jedynie legioniści, którzy w drugiej części meczu jeszcze dwa razy zdobywali punkty po przyłożeniu.

Na półmetku rozgrywek (choć niektóre zespoły mają do rozegrania zaległe spotkania) spędzą na trzeciej pozycji w tabeli.