Trzy gola Dawida Janczyka

Źródło: Sport.pl

13.12.2009 09:52

(akt. 16.12.2018 18:48)

Były napastnik Legii Dawid Janczyk strzelił dla Lokeren trzy gole w wyjazdowym meczu z Excelsiorem Mouscron. "Murzyn" wszystkie swoje bramki zdobył już w pierwszej połowie. Po raz pierwszy do siatki rywali trafił już w 7 min. Kolejny raz bramkarza gospodarzy pokonał w 26 min. Na dwie minuty przed przerwą bezdyskusyjnie ustalił, do kogo w sobotę trafią trzy punkty.
Pięć minut po przerwie do koncertu Janczyka dołożył się także Carevic oraz w 78 min. Doll. Polak w 59 min. zobaczył jeszcze żółtą kartkę. Janczyk w Lokeren zdobył już 16 bramek w 29 meczach.

Dzięki dwóm świetnym interwencjom Wojciecha Szczęsnego jego Brentford zremisowało 0:0 z Leeds, najlepszą drużyną trzeciej ligi angielskiej. Polak został wybrany graczem meczu. Były bramkarz Legii reprezentacji Polski pierwszy raz uratował zespół już w piątej minucie. Po błędzie obrony, Jermaine Beckford, który w poprzednim sezonie strzelił dla Leeds 34 gole, miał przed sobą tylko Szczęsnego. Polski bramkarz świetnie odbił jego uderzenie na poprzeczkę.

Celtic Glasgow pokonał Motherwell 3:2 w meczu 15. kolejki ligi szkockiej. W barwach Celticu cały mecz rozegrał Artur Boruc. Polak popełnił błąd przy pierwszym golu, kiedy wyszedł zbyt daleko przed linię bramkową. Występ Polaka obserwował w Szkocji Jacek Kazimierski, trener bramkarzy w kadrze Franciszka Smudy. - Jeśli usłyszę, że wszystko podporządkuje grze w kadrze, a reszta wciąż będzie siedzieć na ławce, ma szansę być numerem jeden - mówił przed meczem Kazimierski.