Reklama HEG

Trzy mecze kary dla Cafu

Maciej Ziółkowski

Źródło: 90minut

20-03-2019 / 19:22

(akt. 20-03-2019 / 22:39)

Cafu został zdyskwalifikowany na trzy spotkania za niesportowe zachowanie względem Arkadiusza Piecha w meczu ligowym ze Śląskiem Wrocław.

Ostateczny werdykt w sprawie tego incydentu podjęła Komisja Ligi na środowym posiedzeniu. Co więcej, Portugalczyk musi zapłacić karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych. Oznacza to, że Cafu zabraknie w meczach z Wisłą Kraków, Jagiellonią Białystok i Górnikiem Zabrze. Wróci na mecz 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy, z Pogonią Szczecin.

Wydaje się, iż byłego gracza Vitorii Guimaraes może zastąpić wracający po odbyciu kary William Remy. Opcją dla Ricardo Sa Pinto jest Inaki Astiz, który podczas zimowego okresu przygotowawczego był ustawiony w środku pola. Dodatkowo szkoleniowiec Legii może skorzystać z usług nominalnego defensywnego pomocnika, Domagoja Antolicia.  

Komentarze (136)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Stawiałem że dostanie minimum 6...
Domyślny awatar Kapral
 • 0 / 0
tak malo??? :\
Generał
 • 1 / 0
Upiekło si/ę. Przewidywałem 256 meczów kary a są tylko trzy. Jestem tak uradowany że nawet uzasadnienie KL mam w cytopydze.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Tzw. karę jednobajtową?
Można się było spodziewać podobnej kary
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Ba, nawet wyższej. Remy będzie miał 3 mecze na zademonstrowanie strzału z dystansu i rozegrania - w USA szło mu z tym nieźle.
Faktycznie gra do przodu fajnie wyglądała w wykonaniu Remiego na środku pomocy, lecz gra defensywna już nie bardzo...
Pułkownik
 • 0 / 0
Draństwo!
Dzisiaj na onecie ukazał się artykuł o tytule "Wisła i Cracovia surowo ukarane".Wchodzę aby przeczytać a tam,że Cracovia musi zapłacić grzywnę,oczywiście kwoty nie podano,i też zakaz udziału zorganizowanych grup w dwóch kolejnych meczach z Wisłą.A Wisła też ma zapłacić grzywnę,pewnie mniej niż Cafu,i zamknięty sektor c na jeden mecz,ale w zawieszeniu na 12miesięcy.To są surowe kary?To są jakieś jaja.Gdyby chodziło o nas to by nam cały stadion zamknęli na przynajmniej 2,3 mecze.
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Bo my przeważnie znajdujemy się niestety w stanie recydywy - co róż jakieś fajerwerki, siwy dym i nieodpowiednie transparenty. Surowsze kary dla nas nie dziwią, bądźmy uczciwi.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Szczerze,to trochę mi ulżyło,że "tylko" 3 mecze.Po tym jak skręcili Remika za nic na 4,to bałem się,że zasiadający w kl "bezstronni" ,"obiektywni",oraz "prawi" dopiero....ą Cafu z 8.Jestem zszokowany,że ta zbieranina, której mottem jest "nienawidzę Legię",nie wykorzystała prezentu od Cafu,aby nam przypad.....ć.Może to wiosna tak zadziałała na nich?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
Dopóki nie będziemy wiedzieli, co Stefański powiedział Cafú, a co wpisał do protokołu meczowego i jaki materiał analizowała KL przed podjęciem decyzji, dopóty będziemy ciemni jak tabaka w rogu.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
Na uzasadnienie decyzji KL już nawet nie liczę.
Uzasadnienie Komisji Ligi może być tylko takie jak z kobietą w trudnych dniach, czyli - "domyśl się" bo przecież nic sensownego nie mogą tu napisać.
Spółdzielnia przeciwko Legii jak co roku, można już się do tego przyzwyczaić... No przynajmniej mnie już to nie dziwi, oglądam tą ligę ponad 30 lat i co roku jest jawna zmowa przeciwko nam.
~bart
 • 0 / 0
Cieszę się że komisja ligi tak bardzo chciała dojść do sedna i wymierzyła "sprawiedliwą" karę. Jednak jak się weźmie pod uwagę że w Portugalskim języku obraźliwe słowo sugerujące iż po drugiej stronie stoki kobieta o lekkich obyczajach zaczyna się na P dalej jest UTA to odrazu nasunie się że przy wymowie tego słowa można odnieść wrażenie że ktoś pluję. Jednak to tylko wrażenie. Bo powiedzenie po polsku tego słowa ze względu na użycie innych liter jest nadal obraźliwe jednak nie ma inklinacji chęcią naplucia. Karta jest niewspółmierna do czynu i wynika z dużej ignorancji Komisji i małego obiektywizmu. Założenie było opluł to trzeba dokopać jak opluł. Jeżeli za każde obraźliwe słowo na boisku będzie się dawało 3 mecze kary to zapewne po jednej kolejce ukruci się liczbę piłkarzy do zdecydowanego minimum.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Uzasadnienie werdyktu można gdzieś zobaczyć? On tą karę dostał za oplucie czy za kur.ę? Czy czasem KL nie podlega pod zarząd Ekstraklasy? Widać że to jest spółdzielnia. Gdzieś się zapalił stadion i kara 20 tys. a na Legii race i kara 70 tys. Tutaj nie ma logiki.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Napisano tylko: "w związku z czerwoną kartką", bez żadnego uzasadnienia.

A dziennikarzyny bredzą — proszę wybaczyć mi ten sarkazm — co im ślina na język przyniesie...
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
W odpowiedzi cytat z oficjalnej strony:

"KL jest niezależnym od spółki Ekstraklasa S.A. organem rozstrzygającym w kwestiach dyscyplinarnych [...]"

oraz mój ulubiony ustęp z tejże strony:

"Główna przesłanka do powołania Komisji Ligi to konieczność niezależnego, niezawisłego i _t_r_a_n_s_p_a_r_e_n_t_n_e_g_o_ rozstrzygania kwestii związanych z rozgrywkami Ekstraklasy."
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
No właśnie transparentnego to w takim razie ja się pytam gdzie uzasadnienie, dowody np. DNA śliny z koszulki itd?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 0
Umberto
Czy widziałeś kiedyś lody
kręcone z czystej wody?
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 2 / 0
Widzę, że co mecz kręcą lody na Legii. Wszystkimi sposobami próbują zrzucić Legię z tronu. Kary za kibiców, kary dla zawodników, najazd pismaków i "obiektywne" komentarze meczów Legii. Boli ich to, że Legia w kryzysie jest dalej na szczycie.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Gdyby reguły gry były klarowne, taka KL nie miałaby racji bytu — w myśl zasady brzytwy Ockhama (nie należy mnożyć bytów nad potrzebę).
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 0 / 0
Kary KL i całego PZPN są absurdalne. Za agresję idiotów-kibiców płacą kluby, za wyzwiska dają 3 mecze kary jednym a inne olewają pomimo obecności TV i mikrofonów. Gdzie tu konsekwencja? Z drugiej strony jest przyzwolenie na permanentne faulowanie zawodników z piłką przy nodze, rzuty karne za każdym razem są inaczej interpretowane pomimo całego VARu, jakość murawy na stadionach to kpina a PZPN nic nie robi żeby stało się to wymogiem licencyjnym. A potem na koniec przy zielonym stoliku decyduje się kto i w jakim składzie gra o mistrzostwo. Oczywiście, akcja Cafu to szczyt głupoty i nic tego nie usprawiedliwia.
Szok k....
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Reasumując, zawodniku nasz, Michale Karolu Potoku Dzienny:
odtąd albo przeklinasz po polsku, albo trzymasz gębę na kłódkę.
[ˈkur.va] nie wykracza poza twój zakres fonetyczny.
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
A ile dostał kary ten gość co skoczył Szymańskiemu na kolano ?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie pokazano mu czerwonej kartki, więc sprawa się rozmyła.
Sierżant
 • 0 / 0
No ale Komisja Ligi ma do dyspozycji zapis video i z niego może korzystać.
Pewnie gdyby to Szymański, czy ktokolwiek z Legii skoczył komuś na kolano odpocząłby z 5 spotkań...
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Zdaje się, że gdyby sędzia pokazał bezpośrednią czerwoną, KL byłaby zobligowana do rozpatrzenia sprawy i podjęcia decyzji.
Sierżant
 • 1 / 0
"Do kompetencji Komisji Ligi należy również karanie zawodników na podstawie zapisu wideo, ale tylko i wyłącznie w przypadku zdarzeń, które uszły uwadze sędziego danego meczu."
Z ich własnego regulaminu.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Kompetencji, ale nie obowiązków. Jeżeli KL nie musi, to nie kiwnie pacem w bucie.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Ktoś powinien ich do tego, hmm, zmotywować.
Domyślny awatar Kapitan
 • 2 / 2
Skandaliczy werdykt potwierdzający stronniczość Komisji Ligi, a może nawet istnienie na nas spółdzielni. Karta powinna być anulowana, ewentualnie utrzymana standardowa kara 2 meczów.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 3 / 2
Tak naprawdę do standardowej kary za czerwoną kartkę doszła tylko kara dodatkowego jednego meczu przerwy. Myślę, że jest to właściwy czas, żeby sobie coś przemyśleć. Od piłkarzy (nie tylko od Cafu) oczekiwałbym pełnej koncentracji na zdobyciu Mistrzostwa Polski. Tymczasem widzę, że są rozkojarzeni i w czasie meczy bez przerwy machają rękami, mają pretensję o wszystko, zaczepiają sędziego i rywali - po prostu udziela im się niestabilność emocjonalna trenera.
~jam
 • 0 / 0
za taki numer zawodnik powinien być zesłany do rezerw
Niech ochłonie, będzie potrzebny na rundę finałową (L)
Domyślny awatar Major
 • 4 / 1
towarzystwo wzajemnej adoracji w tej KL. Ale cóż Remy wraca i będzie ok w środku pola. Umówmy się jak jest Andre to tam nie jest potrzebny wielki magik do grania. Twarda gra, dobre ustawienie, przyjęcie i CELNE podanie do kolegi. Co większym ch..... oczy wyjdą na wierzch jak pomimo kolejnych osłabień będziemy wygrywać. 2 kolejne mecze będą bardzo ostre w środku a przeciwnik, faworyzowany bo Wisła i Kubuś podniesieni jak feniks to ulubieńcy mediów i ta siermiężna Jagiellonia. Obawiam się, że tak w jednym jak i drugim meczu celem polowania będzie Martins. Z meczu na mecz jest coraz lepszy i wyraźnie widać, że drużyny przeciwne starają się go wyeliminować faul
Domyślny awatar Major
 • 1 / 1
towarzystwo wzajemnej adoracji w tej KL. Ale cóż Remy wraca i będzie ok w środku pola. Umówmy się jak jest Andre to tam nie jest potrzebny wielki magik do grania. Twarda gra, dobre ustawienie, przyjęcie i CELNE podanie do kolegi. Co większym ch..... oczy wyjdą na wierzch jak pomimo kolejnych osłabień będziemy wygrywać. 2 kolejne mecze będą bardzo ostre w środku a przeciwnik, faworyzowany bo Wisła i Kubuś podniesieni jak feniks to ulubieńcy mediów i ta siermiężna Jagiellonia. Obawiam się, że tak w jednym jak i drugim meczu celem polowania będzie Martins. Z meczu na mecz jest coraz lepszy i wyraźnie widać, że drużyny przeciwne starają się go wyeliminować faul
Podpułkownik
 • 2 / 4
Żenujący werdykt. Utrzymali krzywdzącą i poszlakową opinię, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. Ale z drugiej strony to Cafu był daleko od kolejki gdzie rozum rozdawano. Takiego tłuczka dawno nie widzieliśmy!
Domyślny awatar Kapitan
 • 5 / 0
Ile Romanczuk dostał za oficjalne przyznanie się do rzucania chu!ów i ku^ew w stronę Furmana, a potem oskarżenia i to poważne, gdzie po dochodzeniu jak okazało się, że Furman miał rację i Romanczuk kłamie cała sprawa została zamieciona pod dywan? Śmiech, są równi i równiejsi, jest jeszcze Legia- najlepsza, a najlepszym zamiast pomagać to rzuca się kłody pod nogi, a w zasadzie to pluje się w twarz... Cafu za puta 3 mecze, a Komisja Ligi ile kary sobie wyznaczy za plucie w twarz Legii? Ale (apel do wszystkich antyLegijnych)- MISTRZA I TAK MIEĆ NIE BĘdZIECIE!
Generał broni
 • 3 / 2
Przecież Cafu dostał karę za plucie a nie przeklinanie, więc odnoszenie się do sytuacji Romańczuka jest kompletnie bezzasadne.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 3 / 1
Nawet sobie kur.a Puta nie można powiedzieć. Zawsze jak są kary to Legii trzeba przyj***ć 4 razy większe. A i tak czerwcu ch.j ich strzeli bo Legia Mistrzem będzie.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 4 / 2
Niech Cafu poćwiczy w czasie przerwy wymawianie słowa "Puta" bez jednoczesnego zapluwania sobie brody. Przyda mu się ta umiejętność w dalszej karierze piłkarskiej.
~Marcin KK
 • 0 / 0
To jest k...a idiotyzm nie było oplucia tylko ekspresywne wypowiadanie sytuacji na boisku . Brawo dla komisji . Tylko podgórę
Sierżant
 • 1 / 0
No nic... Innego wyroku się nie spodziewałem.
A Cafu??
Odpocznie sobie, nabierze sił i z pełną mocą wróci na rundę finałową...
Żenada
Powinni dorzucić 3 tygodnie zamiatania ulic i 2 tygodnie społecznego wyprowadzania psów rasowych komedia
Nie pierwszy i ostatni raz Legia jest ofiarą spisku pzpn,komisja ligii+ reszta innych drużyn e-klapy.Jeszcze się do tego nie przyzwycziliście?Wszyscy mają kompleks Legii,boli ich że odnosimy sukcesy (bardzo dobrze bo ma boleć)i za wszelką cenę starają się nam utrudnić ich zdobywanie.Ale z drugiej strony co nas nie zabije to nas wzmocni.
~Lazienkowska3
 • 3 / 0
Komisja powinna sprawdzić sędziego Stefańskiego, czy on w ogóle potrafi sędziować. Posiadanie w gaciach kolorowych karteczek nie oznacza, że ktoś ma pojęcie o rozstrzyganiu w meczach piłkarskich. Trwa nagonka na piłkarzy Legii, żeby utrudnić obronę tytułu, w roli głównej występują niestety sędziowie.
Niestety też do sędziów dołączyła od jakiegoś czasu komisja ligii.Bo gdyby było inaczej to sprawę Cafu i wcześniej Remyego rozpatrzyli by łagodnej.
No ja się spodziewałem trochę więcej, wiec nie jest źle! Odpocznie chwilę i wróci na najważniejsze spotkania!
3 mecze bez Cafu to długo ale ta komisja mogła wlepić coś o wiele gorszego.
Domyślny awatar Młodszy chorąży
 • 4 / 0
Gdyby opluł Piecha lub przynajmniej chciał - powinien dostać minimum 6 meczy dyskwalifikacji. Ale ponieważ nic takiego nie zrobił, dostał 3. Szczujnia swoje zrobiła.
Domyślny awatar Sierżant
 • 3 / 0
Jestem rozczarowany, że Komisja Ligi była taka delikatna i dała naszemu piłkarzowi tylko trzy mecze odpoczynku. Jak wiadomo za to że gra w Legii i sam pewnie był wyzywany od najgorszych kur-ek powinien dostać 5-6 meczy.

Swoją drogą chciałbym by sędziowie i Komisja sprawdzały tak wszystko dokładnie, oraz skrupulatnie w przypadku innych piłkarzy.
Domyślny awatar Podporucznik
 • 3 / 0
Piłkarz Legii ukarany tak surowo za to,że rzucił do rywala słowo puta(czyli kur*a) Jakiś czas temu oglądałem lige + z Parzyskiem ,który mówił,że wiele razy obrońcy rywali rzucali do niego wulgaryzmami ,życzyli choroby w rodzinie itd,ale jego zdaniem normalne są takie prowokacje gdy są emocje i powinno zostawiać się to na boisku.Moim zdaniem też.Skandaliczne jest to,że zawodnik został jeszcze ukarany finansowo.
Dawać Furmana po sezonie i po problemie
Podporucznik
 • 1 / 0
I tak mniej niż spodziewałem się po KL. Klub się odwołuje od tej kary?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 0
Powinien, choćby w imię jasnych reguł gry.
Generał broni
 • 0 / 3
Myślałem, że będą przynajmniej 4 mecze, więc 3 mecze to nie tak źle.
Ochłonie mu głowa przed rundą mistrzowską.
Generał broni
 • 3 / 3
Dopóki ryża małpa z brzytwą będzie rządzić, Legia będzie publicznie i symbolicznie poniżana. Czerwona kartka jest karą ale dlaczego ma być jeszcze kara do kary? Bo hyjkom z PZPN-u tak się podoba?
Domyślny awatar Podporucznik
 • 4 / 0
Cicus i skandaloza. A jakby Cafu powiedział puta po szwedzku to sedzia stafanski jest takim lingwista, ze tez by zrozumiał????
Ja nawet nie wiem co to ta puta.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
No jak to? Put a Little Love in Your Heart (Jackie DeShannon) :-)
Put ya hands up...
Domyślny awatar Sierżant
 • 1 / 0
Mój kolega miał na imię Paweł Puta*. Może Cafu też go zna i chciał się spytać kolegę Piecha czy nie chce zostać mu przedstawiony.

*kolega nie wiedział dlaczego, gdy pojechał do Portugalii, tubylcy mieli dużo śmiechu gdy się przedstawiał :D
Był sobie koszykarz, który nazywał się Andrzej Pluta, niezły z resztą.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
woltron
Wyobrażam to sobie.
— Meu nome é Puta, André Puta...
~kibic zwykły
 • 2 / 0
Dobry piłkarz, a zajmuje się głupotami na boisku zamiast grać. Dla Legii to osłabienie, ale chciałbym, aby przerwa w grze pomogła mu się skoncentrować później tylko na graniu, a nie na wdawaniu się w jakieś zupełnie zbędne awanturki. Wówczas, może być nawet jakaś długofalowa korzyść.
Mistrzostwo w tym roku będzie smakować wybornie.
Szczególnie Szymanskirmu, którego oprawca nie dostał nawet żółtej za gorszy wjazd korksmi niz Remy który został za to sponiewierany z błotem.

Smakować dobrze będzie pewnie również Cafu który dostał 3 mecze za wyzwanie innego od qrwy, czyli czynność jaką robi każdy piłkarz w każdym meczu do przeciwnika. A taki Ukrainiec za zadaszenie tysiąca qrew Furmanowi do dziś bezkarny.

I popieram kolegę niżej, najbardziej to mistrzostwo zaboli Stanowskiego i jego sponsora.
I Ukrainiec się nawet do tego oficjalnie przyznał żadne niedomowienia i Co, i nic:) A Cafu czerwień i trzy mecze, zeby liga byla ciekawsza.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
Jak widać [ˈkur.vɨ] miewają różny ciężar.
Gatunkowy.
Curwa curwie nie równa.
Sprawdziłem na weszlo jak Stanowski cięć zareagował na przychylnosc komisji
Oczywiście doprdolili się do komisji ze tak mało dala, bo przecież to oczywste ze tam bylo plucie. A za plucie powinna być sroga kara, bo plucie jest wg Weszlo dla pilkarza gorsze od faulu (może niech zapytają Szymiego czy wolał by korki w nodze jak ostatnio czy śline na koszulce).
A z mojjej strony slabo wyszlo, bo kliknąłem w weszlo i tym samym nabiłem krwom licznik, nie róbcie tego samego błędu:D
A pomyśleć że jeszcze parę lat temu dzień bez kilku wejść na weszlo raczej nie był często spotykanym u mnie.
Podporucznik
 • 2 / 0
Może puta to taka ekskluzywna jest i dlatego droższa ;)
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie będziemy.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
To znaczy delegujemy kolegę kierownika w tym celu.
~pdn
 • 1 / 0
Panie kierowniku, nie rób sobie wyrzutów, bo zrobiłem to w imię wyższego dobra. Już chciałem wchodzić na WESZło by to samemu sprawdzić, ale mi streściłeś, więc nie muszę. I wielu innych także! Więc w sumie wyjdzie im na minus.
kierownik
Dzięki za ostrzeżenie. Wejdę, ale incognito, w kapturze i kliknę lewą ręką, to może im się z licznika odejmie.
Jakoś mnie nie zdziwiła decyzja komisji... Naiwnością było sądzić, że nie będzie kary... Trzeba sobie radzić bez Cafu, mam nadzieję, że Antolić wykorzysta szansę, bo więcej może nie mieć. Jak nie teraz, to kiedy?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 4 / 0
"Główna przesłanka do powołania Komisji Ligi to konieczność niezależnego, niezawisłego i transparentnego rozstrzygania kwestii związanych z rozgrywkami Ekstraklasy."
Transparentnego? Ręce opadają...
Wszystkie decyzje karające piłkarzy Legii i klub, podjęte na komisji, a szczególnie ich uzasadnienia, owinięte są grubym, nieprzezroczystym transparentem z napisem "tajne - odtajnić za 50 lat". To taka transparentność ;-)
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to zazwyczaj chodzi o pieniądze.
Parafrazując, make money not football :-)
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
I podpisy. Złotek oraz Platini ;-)
Ewentualnie taki pseudonim artystyczny: Goldi :-)
Domyślny awatar Plutonowy
 • 3 / 0
A jeśli chodzi o dzisiejsze kary finansowe to mamy tak:
Cracovia 30tys. zł
Wisła 20tys. zł
Cafu 15 tys.zł
Lechia, Śląsk, Lubin po 5 tys.zł, (czyli 3 kluby razem tyle co Cafu)
W przypadku Cafu na stronach Ekstraklasy nie ma uzasadnienia. Pochopna decyzja sędziego uruchomiła ciąg absurdalnych zdarzeń, szkoda gadać.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
I to najlepszy dowód jak ta Liga nas traktuje. Miodek weź te kurwy za mordę! Tak dalej nie może być! Jazda z nimi w mediach, płatne ogłoszenia, cokwiek! Trzeba nakręcić na nicb grubh hejt!
Czyli tak, sędzia powiedział do Cafu, że kartka czerwona jest za słowo "Puta", co czytaliśmy w wywiadzie z Cafu. A w protokole sędzia wpisał że czerwień za plucie? A to kłamczuch z tego Stefańskiego, w zasadzie stracił wiarygodność...
Dziwna decyzja ale cóż piszecie że się odwołać, jak to wygląda proceduralnie do kogo jest takie odwołanie i kto podejmuje ewentualną decyzję?
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
http://ekstraklasa.org/data/files/Ekstraklasa_Podrecznik_interaktywny-Sezon18-19.pdf

Regulamin KL na stronach 309-312. Czytajmy wnikliwie, a znajdziemy.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
"Organem odwoławczym od decyzji Komisji Ligi jest Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN."
Pod czujnym bokiem prezesa...
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 0
Jeżeli NKO PZPN zbiera się z podobną częstotliwością, z jaką kursował dyliżans w IX księdze Tytusa, Romka i A'Tomka, to obawiam się, że może być po michałkach.

Niemniej jednak uważam, że klub powinien się odwołać. Niech się PZPN tłumaczy z tego bajzlu.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Gdy członków KL (lub PZPN) zatrzymuje dajmy na to drogówka i proponuje mandat, to uzasadnienie mandatu jest zapewne podawane w późniejszym terminie. Pewnie listem poleconym. A finalnie okazuje się, że tak naprawdę trzeba zapłacić dwa razy tyle.
Rozumiem, że dla członków KL (i PZPN) jest to normalne.
Domyślny awatar Kapitan
 • 3 / 4
Szkoda w głupim stylu Cafu osłabia drużynę. To nie było oplucie, ale gość ma soczystą wymowę i wyszło jak wyszło. Zamiast się cieszyć, że nie było karnego Cafu się nakręcił i wyleciał z boiska... U Sa Pinto proporcje są mocno zachwiane. Najpierw ma być siła i walka, a dopiero potem gra w piłkę. Graczom to się udziela...
Pułkownik
 • 2 / 1
Trzy mecze, dużo jak na fakt, że nikogo nie opluł. Może miał zamiar w nerwach,a ale na powtórkach widać że w sumie tam nic takiego nie było. Ale cóż, można tylko powiedzieć, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Remy zastąpi Cafu udanie, a Cafu sobie odpocznie i zregeneruje siły na następne mecze.
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
2 dostalby za samą bezpośrednia czerwoną więc plus 1 to nie jakiś straszny dodatek. Zgoda wg mnie nie oplul go więc nie powinno tego 1 byc ale chyba nikt z nas nie liczył na przychylność komisji Legii jak to piszą kibice innych klubów zapominając kogo ta komisja karze najczęściej i najsurowiej
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 3 / 0
W mętnej wodzie najlepiej się ryby łowi.
Gdyby w przepisach zawarto nakaz, aby sędzia wyjaśnił zawodnikowi ukaranemu czerwoną kartką, za co czerwona kartka została pokazana, po czym wyjaśnienie to byłoby wpisywane do protokołu meczowego, sprawa byłaby klarowna (przyczyną był wulgarny język albo oplucie albo jeszcze coś innego).
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 4 / 1
Odwołać się.
I co jeszcze? Po meczu w Krakowie któryś z naszych dostanie karę za oddychanie, zobaczycie.
A tak swoją drogą oddychanie Krzakowskim powietrzem to już jest niezła kara.
Turystyczny slogan miasta Kraków: "Smog wawelski - przyjedź, zobacz!" :-)
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
Poezja ludowa
To jak slogan reklamowy "Hong Kong will take your breath away".
Wirus SARS wydajnie pomógł w osiągnięciu tego celu.
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
A nie dostał za to kartki Vesovic w ostatnim meczu ;)
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 0 / 0
Stefański musiał być świeżo po lekturze Jerzego Kosińskiego.
Vešović obejrzał żółtą kartkę z paragrafu "Wystarczy być".
Uff uff uff. Myslalem ze bedzie duzo gorzej. Natomiast jesli nie plunal, tylko powiedzial Puta to tylko zolta. Podobnie wczesniej Remy, glupio, nierozwaznie, ale tylko chcial wybic pilke toczaca sie po zawodniku. Tu 4 mecze, tu 3 i nam robia pod gorke.
Kolejne sk..two i próba wszelakimi sposobami uwalenia Legii. Wcześniej Remmy dostaje czerwoną i 4 mecze a koleś co zmasakrował Szymańskiego pozostaje bezkarny.
Legio nie ważne w jakim stylu i jakimi metodami błagam zdobądź w tym roku kolejne MP a mam nadzieję że tych synów w końcu krew zaleje i szlag trafi.
Z specjalnymi "pozdrowieniami" dla Stanowskiego i jego sponsora.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Mioduski przestał opłacać PZPN i sędziów czym zajmował się Wendzel i efekty widać....
Pułkownik
 • 2 / 2
Nie jest najgorzej. Obawiałem się kary wyższej niż ta Remy'ego z racji na sam fakt że to L.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Kompromitacja KL ciągu dalszy ale serio spodziewaliście się czegokolwiek innego???
Cudu nad Wisłą...
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 1 / 0
Tego, że to całe towarzystwo z KL wyślą w końcu do Strzegomia.
Domyślny awatar Starszy kapral
 • 9 / 0
dobra, a ile dostał Piech za niesportowe zachowanie względem Cafu?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Nic nie dostał bo sędzia dał mu profilaktycznie żółtą kartke i komisja moze mu naskoczyc
Przy najbliższym meczu w którym przeciwko Legii wystąpi Piech, należy krzyczeć w jego stronę: "Piech - wytrzyj twarz!" :-) bo do tej pory tego nie zrobił.
~Bex
 • 2 / 1
A Piech się śmieje bo nie został opluty.
Podporucznik
 • 6 / 1
Farsy ciąg dalszy....
Spółdzielnia działa....
Mysle ,ze na te kare wplynela czerwona kartka z meczu pucharowego w Czestochowie.Tak dostalby dwa mecze ,jak za kartke czerwona.Inna sprawa,czy sedzia musial mu pokazac te czerwona kartke.Sprawiedliwie byloby ,rowniez Piecha ukarac czerwienia.Opinie kibicow beda podzielone 50:50.Swistaki z gwizdkiem,potrafia wybrnac z sytuacji.Zawsze spadaja na cztery lapy,a Cafu nie zagra w trzech meczach-filozofia czarnych
Domyślny awatar Generał broni
 • 2 / 6
Oczywiście, że Cafu dostał karę mało dolegliwą, biorąc pod uwagę cały kontekst. Cieszmy się, że niedługo wróci, bo można było mieć obawy, że dostanie bana na kilka miesięcy.
Tak teraz cieszmy się, a jeszcze niedawno parę osób mu tego tutaj życzyło :-(
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
3 mecze? 3 mecze?! Wszyscy zdrowi?!
Marszałek Polski
 • 4 / 4
Qurwa skandal
I żaden Astiz emeryt i Antolić
Tylko Remy
Domyślny awatar Generał dywizji
 • 5 / 2
JohnoQ
Moim zdaniem nie skandal. Decyzja nadwyraz łagodna. 2 są za samą kartkę. Obstawialem że za samą Lke na piersi bedziesz jeszcze plus 3 ...;)
Według mnie też dość łagodnie. Teraz trzeba się dobrze odwołać to może jeszcze mu zmniejszą.
Porucznik
 • 1 / 1
Otoz to JohnoQ...
Podpułkownik
 • 4 / 0
Wy mnie tu Astizem nie straszcie :)
Porucznik
 • 2 / 2
Jak czytam astiz, antolic to aż mi się niedobrze robi...
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 3 / 2
W środku wolę chyba Antola, który nieco pod formą niż Remiego, który wraca niespiesznie i kryje na radar. Antol jest dużo mobilniejszy i agresywniejszy. Remy niech gra na stoperze.
Antolić mobilniejszy? Agresywniejszy? Weź nie żartuj. Niedomagoj jest tak wolny, że Willy skacząc na jednej nodze poruszałby się po boisku szybciej od niego.

Tylko Remy będzie w stanie na tej pozycji zastąpić Cafu. I da sobie radę.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 1 / 0
Sprzeczać się nie będę, ale pozostanę przy swoim :) Przyjdzie mecz, czas weryfikacji to porozmawiamy. Remy po prostu jest za leniwy na tę pozycję i robi głupie faule bo nie nadążą za akcją. W defensywie Antol w tej części boiska jest dużo lepszy niż Remy.
Nie musimy czekać aż tak długo. Antolić został już wiele razy zweryfikowany, ostatnio dość brutalnie w Częstochowie. Ze swoją gracją oldboja prędzej nadawałby się do drużyny Legia Champions. Jest to ogórek, jeden z najgorszych defensywnych pomocników w Ekstraklasie (w stosunku ceny i kosztów utrzymania do jakości boiskowej najgorszy). Sa Pinto wymyślił na tę pozycję nawet Astiza, żeby nie musieć na niego stawiać. Leniwy Remy wciąż da więcej na tej pozycji niż spięty Antolić.
~Lord Vader
 • 3 / 1
Komisja jak to komisja pewnie znowu nawet nie obejrzała powtórek. Te 3 mecze to tak z automatu.