Dariusz Mioduski Andrzej Duda
fot. Piotr Kucza / FotoPyK

Tureckie media: Prezydent RP miał pomóc w negocjacjach przy transferze Muciego (akt.)

Redaktor Marcin Szymczyk

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

12.02.2024 11:00

(akt. 12.02.2024 14:51)

Zwykle powołujemy się na zagraniczne media w celu przekazania informacji transferowych lub przytoczenia wypowiedzi piłkarzy Legii. Tym razem w ramach ciekawostki przekazujemy to, co na temat roli prezydenta RP Andrzeja Dudy w transferze Ernesta Muciego z Legii do Besiktasu piszą tureckie media.

Dziennikarze "Sporx" opisują kulisy transferu Ernesta Muciego z Legii Warszawa do Besiktasu Stambuł i rolę prezydenta RP Andrzeja Dudy.  - "Władze Legii, mimo ofert sięgających 15 milionów euro za Ernesta Muciego, początkowo nie zgadzały się na sprzedaż zawodnika. Sytuacja zmieniła się, gdy Besiktas zaangażował w negocjacje Prezydenta Polski, Andrzeja Dudę, co skłoniło Legię do zaakceptowania oferty w wysokości 10 milionów euro. Prezydent Duda, znany z bliskich relacji z prezesem Besiktasu, Hasanem Aratem, miał odegrać kluczową rolę w przekonaniu władz klubu z Łazienkowskiej do transakcji. Dzięki jego interwencji, Besiktas osiągnął 5 milionów euro zysku, ponieważ europejskie kluby były gotowe zapłacić za Muciego 15 milionów euro pod koniec sezonu - czytamy w "Sporx".

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński nie potwierdził jednak tych rewelacji. - "Mieliśmy oferty za Ernesta Muciego na 4,5-5 mln euro, ale je odrzucaliśmy. Było jedno zainteresowanie za 6 mln euro, ale nie było potwierdzenia na papierze. Dlatego też rozmawiając z trenerem Kostą Runjaiciem mówiłem, że raczej nie sprzedamy w zimowym okienku transferowym Albańczyka, że kwoty jakie oferują inne kluby nie są satysfakcjonujące. Aż nagle pojawiła się propozycja z Besiktasu..." - opowiadał Zieliński w Cafe Futbol na antenie "Polsat Sport".

Sprawdź wiedzę o trenerach Legii

Galeria: Puchar Polski: Wręczenie medali
1/20 Na początku istnienia Legii, nie było stanowiska trenera, za skład i taktykę odpowiadał kapitan drużyny. Kto był pierwszym kapitanem Legii?
 
Legia Warszawa oficjalnie sprostowała tureckie doniesienia. 
 

Polecamy

Komentarze (164)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.