Reklama HEG

Turkmenistan - sylwetka rywala

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

26-01-2012 / 00:45

(akt. 12-12-2018 / 06:51)

Już dzisiaj legioniści rozegrają pierwszy sparing na zgrupowaniu w Turcji. Rywalem Wojskowych będzie reprezentacja Turkmenistanu. Do końca nie wiadomo jacy zawodnicy zagrają w tym spotkaniu. Co ciekawe, dzień później kadra Yazguly Hojageldiyewa ma zmierzyć się z narodowym zespołem Rumunii. Trudno też ustalić w jakim składzie zespół Turkmenistanu przebywa w Antalyi.

Piłkarska Federacja Turkmenistanu powstała w 1992 roku. Dokładnie dwa lata później, dołączyła do FIFA oraz do AFC czyli azjatyckiego odpowiednika UEFA. W chwili obecnej trenerem jest 34-letni Yazguly Hojageldiyew. Szkoleniowiec w przeszłości był piłkarzem, a funkcję szkoleniowca drużyny narodowej zajmuje od stycznia 2010 roku. Kadrę zespołu stanowią w większości zawodnicy, którzy występują w miejscowej lidze. Zwycięstwo w ostatnich rozgrywkach odniosła drużyna Nebitci Balkanabat, która triumfowała z 53 punktami na koncie.

 

Największym sukcesem reprezentacji Turkmenistanu jest występ na Mistrzostwach Azji w 2004 roku. Kadra naszych dzisiejszych rywali zakończyła grę już w pierwszej fazie turnieju. Obecne pokolenie zawodników nie może nawiązać do tamtego sukcesu. Zespół, który zwykle występuje w zielonych koszulkach, zajmuje obecnie 146. miejsce w rankingu FIFA pomiędzy Nikaraguą, a Singapurem.

 

Zawodnicy kadry narodowej występują głównie w zespole Nebitci Balkanabat oraz Halkara Turkmen Turk Uniwersiteti. Część piłkarzy grywa również w Sri Lance. Drużyna Turkmenistanu ma tak naprawdę cztery gwiazdy (oczywiście na poziomie lokalnym). 34-letni kapitan kadry, obrońca Gochguly Gochguliyew występuje w Bunyodkorze Taszkient, gdzie miał okazję trenować razem ze słynnym Brazylijczykiem Rivaldo. W Uzbekistanie występuje również dwóch pomocników. Murad Hamrayev przywdziewa koszulkę Olmaliq, a Artur Gevorkyan pobiera pensję w ekipie Nasaf. Utalentowanym piłkarzem, nowego pokolenia jest Ruslan Mingazow ze Skonto Ryga. Chłopak ma talent i pytają o niego zespoły z Rosji.

 

Trudno przewidywać czy wymienieni piłkarze wybiegną jutro na boisko. Trzeba pamiętać, ze reprezentacja Turkmenistanu ma rozegrać dzień później sparing z Rumunią. Mecz towarzyski z Legią na pewno nie będzie priorytetem dla trenera Yazguly Hojageldiyewa. Można, więc stwierdzić, że Wojskowi zmierzą się z rezerwowymi z Turkmenistanu. Zwycięstwo wydaje się obowiązkowe, mimo że do końca nie wiadomo czego spodziewać się po tak orientalnej drużynie.

Komentarze (16)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
nellin troche sie z toba zgadzam ale nie porównuj boksu do piłki noznej .Rywala sie dobiera systematycznie do etapu przygotowan .Pod koniec takiego okresu gramy wtedy z silnymi zespolami by sprawdzic nasza ewentualna forme oraz wyniki pracy wykonanej w danym czasie,przed nadchodzacymi rozgrywkami o prawdziwe punkty.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Jasniej chyba juz sie nie da tego wytłumaczyc!!!
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
3/4 "kibiców" na tym portalu nie ma nic wspólnego z piłką.
Czy wiecie co oznacza słowo "SPARING"?

TO MECZ W KTÓRYM TRENUJE SIE WARIANTY TAKTYCZNE USTAWIENIE ZGRANIE...ITD

Jak mieli by sie zgrywać gdyby grali sparing z Realem Madryt czy Barceloną?

Czy Włodaczyk przed walką wziął by soebie do sparingu Kliczkę?
chyba nie

wiec już nie narzekajcie bo co by nie byłol to tylko narzekania.typowo polskie
Domyślny awatar Plutonowy
 • 0 / 0
oki to jedna z teorii. Nie tak dawno był tu wywiad z Kubą Rzeźniczakiem, który mówił że sparringi powinno się grać z silnymi rywalami i tylko takie mają sens bo można się wtedy czegoś nauczyć.. Jak widać co człowiek to opinia, ale nie powiesz że Rzeźnik sie nie zna podobnie jak 3/4 tego forum ;-)
~Kopciu
 • 0 / 0
By zmierzyć się z kimś mocnym włodarczyk jeśli była by możliwość to sparowałby z kliczko, a czemu? by zobaczyć i przyzwyczaić się do stylu jaki prezentuje gość, z którym ma walczyć. Bo w boksie dobiera się sparingpartnerów najbardziej przypominających najbliższego przeciwnika. koniec tematu. :]
~Skebson
 • 0 / 0
Gracze z Turkmenistanu mają pewnie dużo wspólnego z zawodnikami ze Sportingu
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Barwy trochę zblizone... Nasi będa przyzwyczajać sie do koloru zielonego
~barry
 • 0 / 0
a Samoa miało zarezerwowany termin? Jak już grać z najlepszymi to grać
~antyiti
 • 0 / 0
nawet Turkmenistan się wzmacnia.
Domyślny awatar Kapitan
 • 0 / 0
Uuu wymagający rywal w końcu w 2004 roku w Pucharze Azji zagrali. No, no coś klasa Sportingu...
~ad
 • 0 / 0
Druga reprezentacja turkmenistanu. Słodkie.
Guvanchmuhammed Ovekov jeszcze gra ? ;)
Podobno Miklas jest tam trenerem
~tadżyk
 • 0 / 0
Fajną mają flagę. Fajniejsza niż nasza.
~Skebsonik
 • 0 / 0
Walnij się w łeb - nie rozumiesz treści naszej flagi - to do szkoły.
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Skebson,
Może nie każdy rozumie naszej flagi dlatego proszę wyjaśnij tu na forum jaką treść można z naszych barw odczytać... ;))