U-15: Porażka ze Słowacją, grali legioniści

Źródło: 90minut.pl, PZPN

05.04.2023 18:00

(akt. 05.04.2023 23:17)

Reprezentacja Polski do lat 15, prowadzona przez Dariusza Gęsiora, przegrała 1:2 ze Słowacją w drugim spotkaniu Turnieju Czterech Narodów. W wyjściowym składzie znalazł się zawodnik Legii, Pascal Mozie (grał do 73. minuty, został zmieniony). Po przerwie na murawie pojawił się też bramkarz "Wojskowych", Antoni Błocki, który przepuścił dwa strzały, pierwszy po rzucie karnym, którego być nie powinno, a drugi po sytuacji sam na sam.

W piątek, 7 kwietnia (godz. 11:00), Polacy zagrają z Finlandią.

U-15: Polska 1-2 Słowacja 1:2 (1:0)
Uchroński (4. min.) – Mateas (55. min. – k.), Novak (58. min.)

Żółta kartka: Ozvold
Czerwona kartka: Zilincík (67. minuta, Słowacja, za faul taktyczny).

Polska: Nowak (41' Błocki) – Korzeniowski, Falkiewicz, Czapniewski (41' Dudek) – Bartkowiak (63' Małota), Mozie (73' Ruszkiewicz), Mazurkiewicz (41' Cegliński), Peret (73' Baj), Bil (56' Hanuszczak), Uchroński (56' Węgrzyn) – Porada (63' Jóźwiak).

Słowacja: Gubka – Simko (41' Ozvold), Pittel, Zilincik, Mikunda – Pecsuk, Kodaj (61' Jencus), Benkovsky (51' Mateas), Rajnoha (61' Labo), Polťak (41' Koribsky) - Novak (68' Majoros).

Grano 2x40 minut.