U-16: Wygrana z Rumunią, gol Bogusiewicza

Źródło: 90minut.pl

07.05.2022 21:10

(akt. 09.05.2022 13:22)

Prowadzona przez Marcina Włodarskiego reprezentacja Polski do lat 16 (rocznik 2006) wygrała 3:0 z Rumunią w drugim meczu Turnieju Sześciu Narodów. Gola ustalającego wynik strzelił gracz Legii Warszawa, Kacper Bogusiewicz, który wszedł na boisko w 76. minucie. Wówczas na murawie pojawił się też inny piłkarz "Wojskowych", Rafał Boczoń. W wyjściowym składzie znalazł się natomiast trzeci zawodnik stołecznego klubu, Filip Rejczyk, który grał do 55. minuty i został zmieniony.

Następne spotkanie Polacy zagrają w poniedziałek (9.05), z Norwegią.

U-16: Rumunia – Polska 0:3 (0:0)
Tomczyk (64. min., 72. min. – k.), Bogusiewicz (81. min.)

Żółte kartki: Shehait, Musat – Bogusiewicz

Rumunia: Musat – Miruta (87' Racz), Nistor, Mereanu (87' Durdun), Shehait (87' Ciobanu) – Dima (32' Oarga), Szimionas (70' Oprisan), Ciupei (46' Bacalu), Gheorghe (46' Tarba), Bruma (70' Tamasi) – Vermesan (76' Barbut)

Polska: Matys – Adamczyk (76' Boczoń), Orlikowski, Krzyżanowski (67' Gurgul) – Kolanko (67' Pieniądz), Olejnik (67' Sznaucner), Rejczyk (55' Skoczylas), Mikołajewski (55' Faberski), Borys (46' Pioterczak), Wolski (76' Bogusiewicz) – Tomczyk.