Filip Rejczyk

U-17: Awans Polski na EURO, gol Rejczyka

28.03.2023 17:50

(akt. 29.03.2023 12:50)

Reprezentacja Polski U-17 wygrała aż 5:0 ze Słowacją w trzecim spotkaniu II rundy eliminacji mistrzostw Europy. Dzięki temu, plus porażce Czech z Portugalią, zajęła 2. miejsce w grupie i awansowała do turnieju finałowego (17 maja – 2 czerwca). Środkowy pomocnik pierwszej drużyny Legii, Filip Rejczyk, znalazł się w wyjściowym składzie i strzelił gola na 3:0.

Tuż przed przerwą "Reju" odebrał piłkę na ok. 65. metrze i skutecznie uderzył z nieco ponad połowy boiska (w środek bramki, bez odbicia). Grał do 66. minuty, wówczas został zmieniony.

U-17: Słowacja – Polska 0:5 (0:3)
Huras (42. min.), Tomczyk (45. min.), Rejczyk (45. min.), Mikołajewski (77. min.), Kolanko (90. min.)

Żółte kartki: Fasko, Ziga – Sznaucner

Słowacja: Hudok – Dovicak, Balaz, Kutka, Sagan (82' Bukovcan) – Fasko, Jurista (61' Petruska), Sarudi (74' Korba) – Patzak (46' Ragan), Rusnak, Dikos (46' Ziga)

Polska: Piekutowski – Adamczyk, Orlikowski, Krzyżanowski – Kolanko, Sznaucner (55' Brzyski), Borys (55' Skoczylas), Rejczyk (66' Kądziołka), Wolski (72' Kurowski) – Tomczyk, Huras (72' Mikołajewski)