News: U-17: Gol Ryczkowskiego. Zwycięstwo z Norwegią

U-17: Gol Ryczkowskiego. Zwycięstwo z Norwegią

Mateusz Głażewski

Źródło: 90minut.pl

27.03.2014 15:21

(akt. 08.12.2018 19:27)

Reprezentacja Polski do lat 17 (rocznik 1997) wygrała 2:1 z Norwegią w swoim drugi meczu eliminacji mistrzostw Europy. W pierwszym składzie „Biało-Czerwonych” wybiegło trzech zawodników Legii Warszawa: Mateusz Wieteska, Miłosz Kozak i Adam Ryczkowski. Ten ostatni dał prowadzenie Polakom w 33 minucie. Drugą bramkę zdobył w 67 minucie Dawid Kownacki.

Polska 2-1 Norwegia
Adam Ryczkowski 33, Dawid Kownacki 67 - Håkon Lorenzten 66

Polska: Bartłomiej Drągowski – Paweł Marczuk, Mateusz Wieteska, Szymon Walczak, Michael Olczyk – Miłosz Kozak (80. Michał Walski), Michał Biskup, Filip Jagiełło, Marcin Gałkowski  (70. Oktawian Skrzecz) – Adam Ryczkowski (73. Artur Siemaczko), Dawid Kownacki.

W ostatnim meczu reprezentacja Polski zagra 30 marca o godzinie 15:00 w Patras z Turcją.

Tabela grupy 2:

1. Polska     2  6  4-2
2. Turcja     1  3  3-2
3. Grecja     1  0  1-2
4. Norwegia   2  0  3-5

W II rundzie eliminacyjnej występuje 28 reprezentacji podzielonych na siedem czterozespołowych grup. Do turnieju finałowego, który odbędzie się 9-21 maja na Malcie, awansują tylko zwycięzcy grup.