News: U-17: Pęknięty balonik, awansu nie będzie

U-17: Pęknięty balonik, awansu nie będzie

Źródło: 90minut.pl

24.03.2015 02:08

(akt. 08.12.2018 01:56)

Reprezentacja Polski do lat 17 przegrała swój drugi mecz na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Biało-czerwoni ulegli 0:1 Grekom, dla których bramkę zdobył Giannis Tsingos. Przez całe spotkanie na placu gry przebywali dwaj obrońcy Legii Mateusz Hołownia oraz Ernest Dzięcioł, który pełnił też funkcję kapitana. Na ostatnie sześć minut na boisku pojawił się inny zawodnik "Wojskowych", Patryk Czarnowski. Ekipa prowadzona przez Roberta Wójcika straciła szanse na awans do dalszej fazy.

Już od pewnego czasu reprezentację Polski złożoną z piłkarzy urodzonych w 1998 roku uważało się za najbardziej utalentowany rocznik od dawna. Ekipa Roberta Wójcika w zeszłym roku w dobrym stylu sięgnęła po Puchar Syrenki i sprawiła, że apetyty na zdobycie awansu do mistrzostw Europy były duże.

W meczu z Grecją Polacy zaprezentowali się słabo. Jedyny gol padł w 25. minucie po trafieniu Giannisa Tsingosa, który w polu karnym poradził sobie z trzema atakującymi go rywalami. Akcja bramkowa rozpoczęła się od niecelnego podania Ernesta Dzięczioła (na zdjęciu). Biało-czerwonym brakowało pomysłu na grę oraz dokładności. Mało dało wejście po przerwie eks-legionisty Krystiana Bielika, który dużo biegał, lecz dostawał zbyt małe wsparcie od kolegów.

Polacy na turnieju w Grodzisku mają za sobą mecz otwarcia oraz mecz o wszystko. W czwartek biało-czerwoni zagrają o honor z Irlandią, która w poniedziałek pokonała 3:1 Białoruś. Nadmuchany balonik efektownie pękł w Wielkopolsce. Awansu na mistrzostwa Europy nie będzie.

U-17: Polska - Grecja 0:1 (0:1)
Tsingos (25. min.)

Polska: Żynel - Spychała, Dzięcioł, Wojdak, Hołownia - Jóźwiak, Ostaszewski (41' Bielik), Dziczek, Adamczyk (74' Czarnowski) - Wojtkowski - Listkowski (55' Kaczmarczyk).