Filip Rejczyk

U-17: Solidny występ Rejczyka w meczu mistrzostw Europy

17.05.2023 18:15

(akt. 17.05.2023 23:29)

Reprezentacja Polski do lat 17 wygrała aż 5:1 z Irlandią w pierwszym meczu mistrzostw Europy, które odbywają się na Węgrzech. W wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazł się zawodnik Legii Warszawa, trenujący z "jedynką", Filip Rejczyk. Środkowy pomocnik pokazał się z bardzo dobrej strony, miał kluczowe podanie przy golu na 1:1, asystę (na 2:1) i dwie asysty drugiego stopnia (udział przy bramkach na 4:1 i 5:1). Grał do 71. minuty, wówczas został zmieniony.

Filip Rejczyk (środkowy pomocnik; rocznik 2006) był aktywny, "pod grą", wchodził w pojedynki z przeciwnikami, miał dobre podania, zgrania, wykonywał stałe fragmenty, po których parę razy dochodziło do zagrożenia. Oddał dwa strzały zza pola karnego, oba zostały zablokowane. W 38. minucie wbiegł w "szesnastkę", dopadł do piłki odbitej przez bramkarza, ale nie zdołał uderzyć, po czym złapał się za głowę.

Trzykrotnie zbiegał na lewe skrzydło, dwa razy jego podania były przecinane, potem dośrodkował z tego sektora na dalszy słupek, do Mateusza Skoczylasa, który trafił w boczną siatkę. "Reju" miał też parę ciekawych, miękkich podań – w jednej z akcji, po udanym odbiorze na połowie Irlandii, zagrał w taki sposób w pole karne do Oskara Tomczyka, który nieczysto uderzył. W 13. minucie zawodnik Legii popisał się przechwytem w środku boiska, dokładnie podał (bez przyjęcia) na prawą stronę, do Skoczylasa, ten ścigał się do piłki ze Stanley'em Ashbee, wykonał wślizg, utrzymał się przy futbolówce, a potem oddał skuteczny, płaski strzał na dalszy słupek.

W 44. minucie Rejczyk znowu dał o sobie znać. Mocno dośrodkował z rzutu wolnego na 12. metr, a Dominik Szala, były piłkarz Legii, ładnie główkował, dając Polsce prowadzenie. Zawodnik "Wojskowych" mógł mieć też kolejne asysty. Można wspomnieć m.in. o jego podaniach do Jakuba Krzyżanowskiego (poprzeczka) i Karola Borysa, który oddał celny strzał, lecz uporał się z nim Jason Healy.

W drugiej odsłonie "Reju" utrzymał niezły poziom, kilka razy dobrze zagrywał, jego dwa podania zamieniły się w asysty drugiego stopnia (udział przy golach na 4:1 i 5:1). W 71. minucie zmienił go Nico Adamczyk.

ME U-17: Polska – Irlandia 5:1 (2:1)
Skoczylas (13. min., 49. min.), Szala (44. min.), Borys (54. min.), Kądziołka (65. min.) – Orazi (4. min.)

Żółte kartki: Tomczyk, Gurgul – Grante, Turley

Polska: Piekutowski – Szala, Orlikowski, Krzyżanowski (71' Gurgul) – Kolanko, Brzyski, Borys (64' Kądziołka), Rejczyk (71' Adamczyk), Wolski – Skoczylas (63' Mikołajewski), Tomczyk (55' Huras)

Irlandia: Healy – Harnett (46' Moore), Turley, Grante, Ashbee, O'Sullivan – Kehir (56' Akachukwu), Negry-McGrath, Razi (71' Murray) – Melia, Orazi (56' Okosun)