U-17: Wygrana z Chorwacją. Gole Włodarczyka, bramka Kwiatkowskiego

Źródło: 90minut

10.02.2020 16:48

(akt. 10.02.2020 21:36)

Prowadzona przez Marcina Dornę reprezentacja Polski do lat 17 wygrała 4:0 z Chorwacją w ostatnim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w hiszpańskiej La Mandze. To zwycięstwo zapewniło biało-czerwonym pierwsze miejsce w zawodach.

Dwie bramki dla Polaków zdobył piłkarz Legii, Szymon Włodarczyk, napastnik w drugiej połowie nie wykorzystał rzutu karnego, opuścił boisko w 74. minucie. Całe spotkanie rozegrali kolejni zawodnicy stołecznego klubu: Ariel Mosór oraz Jakub Kwiatkowski, który strzelił pierwszego gola w meczu. W podstawowym składzie znalazł się też nowy gracz klubu z Łazienkowskiej, Jakub Kisiel. Pomocnik zszedł z murawy tuż przed przerwą. Warto dodać, iż po zmianie stron na placu gry pojawił się były bramkarz Legii, Jakub Ojrzyński, który obecnie reprezentuje Liverpool.

U-17: Polska - Chorwacja 4:0 (4:0)
Kwiatkowski (5. mim.), Gerbowski (12. min.), Włodarczyk (20. min., 39.min.)

Żółte kartki: Simić, Marusić, Katinić

Polska: Bąkowski (46' Ojrzyński) - Tomal (46' Malec), Balcewicz, Mosór, Kwiatkowski - Kołtański (65' Sezonienko), Kisiel (45' Kaczmarski), Łęgowski (65' Kusztal), Gerbowski (85' Wilak), Fornalczyk (65' Misztal) - Włodarczyk (74' Chrupałła)

Chorwacja: Zadro (65' Kolić) - Katić (65' Rukavina), Braun (46' Bungić), Marusić, Cvijanović (65' Letaj) - Kanizaj, Cubelić (65' Katinić), Krolo (46' Jakopović), Saranić (46' Vidović), Lucić (46' Romac) - Simić.