Jakub Adkonis Legia Warszawa - FC Botosani 6:0

U-18: Polska rozbiła Koreę Południową, gole czterech piłkarzy Legii!

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

10.09.2024 13:40

(akt. 10.09.2024 15:23)

Reprezentacja Polski do lat 18, prowadzona przez Łukasza Sosina, wygrała 7:2 z Koreą Południową w ostatnim meczu turnieju towarzyskiego w Chorwacji. W spotkaniu wystąpiło pięciu zawodników Legii, czyli Jakub Adkonis, Jan Leszczyński, Stanisław Gieroba, Jakub Zbróg i Mateusz Szczepaniak. Pierwszych czterech piłkarzy strzeliło po golu!

Jakub Adkonis zagrał cały mecz i strzelił ładnego gola z 12. metra, z tzw. pierwszej piłki, pod poprzeczkę (po tym, jak wcześniej krótko rozegrał korner). Poza tym, miał dwie asysty (jedna po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do Jakuba Zbroga, druga po centrze z wolnego do Jana Leszczyńskiego) i jedną asystę drugiego stopnia, a od 78. minuty był kapitanem.

Zbróg, który występował do 60. minuty, skutecznie główkował po zagraniu Adkonisa z rzutu rożnego na bliższy słupek. Wywalczył też asystę drugiego stopnia przy jednej z dwóch bramek Michaela Izunwanne. Skrzydłowy wygrał pojedynek 1 na 1 w bocznym sektorze i wycofał do Aleksandra Iwańczyka.

Mateusz Szczepaniak zagrał 77 minut – tyle, ile Leszczyński, który oddał udany strzał głową po centrze Adkonisa z rzutu wolnego. Wspomniany stały fragment wywalczył napastnik Legii, Stanisław Gieroba (na boisku od 70. min), który był faulowany, a w końcówce dostał piłkę na pustą bramkę i sfinalizował akcję.

U-18: POLSKA – KOREA POŁUDNIOWA 7:2