U-18: Polska wygrała z Francją, Stangret na ławce

Źródło: 90minut.pl

25.09.2022 17:30

(akt. 25.09.2022 18:06)

Reprezentacja Polski U-18, której trenerem jest Wojciech Kobeszko, zmierzyła się z Francją w ostatnim meczu rozgrywanego we Francji Tournoi international de Limoges. Spotkanie zostało przerwane w 77. minucie po czterech czerwonych kartkach dla rywali i przy stanie 3:2 dla Polaków, którzy wygrali cały turniej. Napastnik Legii Warszawa, Maksymilian Stangret, nie pojawił się na boisku, oglądał spotkanie z ławki rezerwowych.

Powołanie do kadry Polski do lat 18 otrzymał też bramkarz "Wojskowych", Jakub Murawski, który jednak skręcił staw skokowy na treningu w trakcie pierwszego dnia zgrupowania i wrócił do klubu.

U-18: Francja – Polska 2:3 (2:2)
Bentoumi (22. min.), Housni (25. min.) – Sławiński (6. min.), Kozłowski (27. min.), Masiak (70. min.)

Żółte kartki: Belocian, Gomis.
Czerwone kartki: Housni (55. minuta, Francja), Belocian (60. minuta, Francja), Gomis (72. minuta, Francja), Bile (77. minuta, Francja).

Francja: Olmeta – Kumbedi, Belocian, Sarr, Zidane, Bentoumi (64' Elebi), Edoa, Housni, Seghir (64' Bile), Gomis, Jacquet.

Polska (skład wyjściowy): Mikułko – Jasiński, Lewicki, Tomaszewski, Wojciechowski, Sławiński, Masiak, Dziedzic, Stalmach, Kozłowski, Przybyłko.