U-18: Remis z Bułgarią, grali Ziółkowski i Jędrasik

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

27.03.2023 12:55

(akt. 27.03.2023 13:24)

Reprezentacja Polski U-18, której trenerem jest Wojciech Kobeszko, zremisowała 1:1 z Bułgarią w drugim z zaplanowanych meczów towarzyskich. W wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazło się dwóch zawodników pierwszej drużyny Legii, czyli Jan Ziółkowski i Jakub Jędrasik. "Ziółek" zagrał całe spotkanie, a "Jędras" rywalizował do 74. minuty, wówczas został zmieniony.

Jakub Jędrasik miał udział przy akcji bramkowej kadry Polski. Legionista dynamicznie wbiegł w pole karne, gdy David Widlarz otrzymał prostopadłe podanie na prawą stronę. Zawodnik Bayeru Leverkusen zagrał wzdłuż "szesnastki", Aleks Bożew odbił piłkę, po chwili musnął ją "Jędras", a kapitan Bułgarii, Rosen Bożinow, wybijał ją w taki sposób, że ta trafiła do Maksymiliana Dziuby, który skutecznie uderzył z lewej nogi.

Oprócz tej akcji, na początku sparingu Jędrasik dośrodkował z lewej flanki na środek pola karnego, do Olafa Kozłowskiego, który główkował obok bramki. Poza tym, piłkarz Legii pokazywał się do gry, starał się też pomagać w pressingu. W końcówce pierwszej połowy wrócił sprintem do defensywy i odzyskał futbolówkę na wysokości własnej "szesnastki". Od 65. minuty pełnił rolę kapitana, którym był przez 9 minut, czyli do momentu zmiany (zastąpił go Philipp Buczkowski).

Jan Ziółkowski dobrze radził sobie w wyprowadzeniu, nieźle czuł się w kontakcie z rywalem. Zarówno na starcie, jak i w końcówce meczu zamykał dośrodkowania ze stałych fragmentów (najpierw korner, potem rzut wolny). W pierwszej akcji główkował nieco obok celu, a w drugiej futbolówkę wyłapał golkiper Bułgarii. Po pół godzinie spotkania skasował kontrę w środku pola, przy okazji został również sfaulowany. Niecały kwadrans po zmianie stron powalczył w ofensywie, doskoczył do dwóch przeciwników, trzeci – będąc pod presją zawodnika "Wojskowych" – wybił piłkę pod nogi Dziuby, który nieudanie lobował z 15. metra.

U-18: Bułgaria – Polska 1:1 (0:1)