U-18: Wygrana ze Szkocją, urazy Stangreta i Murawskiego

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

21.09.2022 18:30

(akt. 21.09.2022 21:35)

Reprezentacja Polski U-18, której trenerem jest Wojciech Kobeszko, wygrała 1:0 ze Szkocją w pierwszym meczu rozgrywanego we Francji Tournoi international de Limoges. Pech dopadł zawodników Legii, którzy zostali powołani do kadry.

Jakub Murawski (bramkarz) skręcił staw skokowy na treningu w trakcie pierwszego dnia zgrupowania i wrócił do klubu. Z kolei Maksymilian Stangret (napastnik), który wszedł na boisko w 65. minucie meczu ze Szkocją, zakończył rywalizację w 83. minucie z powodu urazu.

Gdy Stangret był na murawie, to jego gra wyglądała dobrze, miał parę fajnych kontaktów z piłką. Pech chciał, że doznał kontuzji nie z jego winy – w momencie, gdy minął jednego rywala, widział drugiego już na wślizgu z wyprostowaną nogą, nie zdążył podskoczyć i dostał w kostkę. Legionisty raczej to nie powstrzyma, żeby być gotów na mecz z Estonią, ale nie wiadomo tego na sto procent.

U-18: Polska – Szkocja 1:0 (1:0)
Stalmach (5. min.)

Polska: Mikułko – Lewicki (46' Tkacz), Tomaszewski, Magnuszewski (21' Jasiński), Wojciechowski (65' Kowalski), Sławiński (65' Wójcik), Masiak (79' Widlarz), Dziedzic (79' Gromek), Stalmach, Kozłowski (65' Stangret; 83' Kurzydłowski), Przybyłko

Szkocja: McKenna – Kingdon, Jackson, Emerson (62' Moore), Kelly (79' McGinn), Wales (62' Thomson), Reid, Woodcock (79' Morrison), Bruce (62' Mackenzie), Apter (79' Cooper), Luyeye.

W kolejnych spotkaniach Polacy zagrają z Estonią (23 września, godz. 16:00) i Francją (25 września, godz. 15:15).