U-19: Dwóch legionistów powołanych do reprezentacji

Maciej Ziółkowski

Źródło: 90minut, PZPN

24-08-2020 / 19:06

(akt. 24-08-2020 / 19:35)

Trener reprezentacji Polski do lat 19, Jacek Magiera, podał listę zawodników powołanych na towarzyskie spotkania z Niemcami (3.09, godz. 14:30) oraz Czechami (7.09, godz. 16:45). W kadrze znalazło się dwóch piłkarzy Legii Warszawa – Ariel Mosór i Szymon Włodarczyk.

Powołani zawodnicy:

Bramkarze: 
Kacper Bieszczad (Chrobry Głogów), Hubert Idasiak (SSC Napoli, Włochy), Jakub Ojrzyński (Liverpool FC, Anglia).

Obrońcy: Łukasz Bejger (Manchester United FC, Anglia), Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Jakub Iskra (SPAL 2013, Włochy), Ariel Mosór (Legia Warszawa), Jakub Niewiadomski (Lech Poznań), Patryk Peda (SPAL 2013, Włochy).

Pomocnicy: Jan Biegański (GKS Tychy), Jakub Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Arkadiusz Pyrka (Piast Gliwice), Michał Rakoczy (Cracovia), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Daniel Szelągowski (Korona Kielce), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy).

Napastnicy: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Filip Szymczak (Lech Poznań), Hubert Turski (Pogoń Szczecin), Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa).

Komentarze (11)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Plutonowy
  • 0 / 1
No właśnie... Żeby potem nie było, że nam jednej kopaniny do awansu zabraknie. ;D
Generał broni
  • 1 / 3
Ale czy klub puści swoich zawodników na kadrę? Nie słyszałem o zakończeniu akcji #UkaraniZaKadre.
Przecież ta kadra odbywa się w terminie UEFA.
Generał broni
  • 1 / 5
No wiem. Ale puszczanie takich PR-owych bąków nie służy klubowi. Ironicznie to było, jakbyś miał wątpliwości.
Pusci, tylko nie bedzie juz przekladania meczow ;)
A co, na złość babci odmrozi sobie uszy ?? i spieprzy kariere tym młodym chłopakom jednocześnie obniżając ich wartość na rynku transferowym?
Generał broni
  • 0 / 0
Dla tych, co nie zrozumieli ironii, powtórzę: takie akcje, jak #letfootballwin, #ukaranizakadre czy #boniekprzepros nie służą dobru klubu, a wręcz wrogo nastawiają środowisko. Bo chyba nie znajdzie się nikt, który stwierdzi, że po tych akcjach postrzeganie Legii przez podmioty zewnętrzne się poprawiło. Dziwi mnie, że prezes pozwala ludziom za to odpowiedzialnym na takie PR-owe wpadki.
Generał broni
  • 0 / 0
Mac
Ja nie uważam żeby kładzenie po sobie uszu pomagało w zdobyciu szacunku. Może się ktoś wkurzy, ale następnym razem pomyśli.
Legia została wydymana, chociaż inwestuje w młodzież, która jest powoływana do kadr. Przecież to nie PZPN szkoli tych chłopaków, nie PZPN buduje akademie i opłaca trenerów a jak klub wiodący w inwestycjach w szkolenie chce rozegrać zaległy mecz, to PZPN "udaje Niemca" i twierdzi że nie jego sprawa, chociaż wcześniej rozstrzygał spory na tym samym poziomie rozgrywkowym i mu nie przeszkadzało, że to nie on zarządza rozgrywkami.
Generał broni
  • 0 / 0
Boras

I co nam to dało? Nie chodzi mi o składanie protestów, pisanie pism, walczenie o swoje. Piszę o zyebanych PR-owo akcjach, poprzedzonych tzw. hasztagiem, z których nic pozytywnego nie wynika. Wręcz przeciwnie, uważam, że szkodzą one wizerunkowi klubu.
Postraszyli Bońka, wystosowali pisma i co??? Wielkie nic. Boniek nas olał, w świat poszedł przekaz (kolejny raz), że Legię można szkalować, przekręcać, drwić i szydzić bezkarnie. To mnie wkurza.
Generał broni
  • 0 / 0
Mam trochę inne zdanie. W tej konkretnej sytuacji nic nie dało, ale sprawa została nagłosniona i być może w przyszłości takie działanie będzie wykluczone. Zawsze trzeba się o swoje upominać, bo inaczej będziemy rządzeni jak chłopi pańszczyźniani. Ja mam nadzieję, że te uznaniowe rozstrzygnięcia wynikające z głupiej struktury zarządzania, nieprecyzyjnych przepisów oraz niskiej jakości ludzi pracujących w związkach, będzie stopniowo rozwiązywane. Chodzi o to żeby w przyszłości się nie powtarzały. Oczywiście moja nadzieja jest nikła z uwagi na niską jakość ludzi pracujących w związkach, ale kropla drąży skałę. To się musi zmienić, bo nie mogą ciency kombinatorzy rujnować pracy i inwestycji klubów, które podejmują wysiłek szkolenia. Tym bardziej że jest ich tak niewiele.
Lega ma co najmniej rok w plecy w rozwoju szkolenia, bo jednak II liga stawia wyższe wymagania a więc i progres młodych zawodników jest bardziej stymulowany. Jestem przeciwnikiem zamiatania pod dywan i milczenia w chusteczkę (żeby żaden dźwięk się broń boże nie wydobył z ust)
Generał broni
  • 0 / 0
Oczywiście, że trzeba walczyć o swoje. Mnie tylko ta forma nie za bardzo się podoba w kontekście wizerunkowym. Ale nie muszę się znać na wszystkim, więc luz :)