Jakub Jendryka CLJ: Legia Warszawa - Polonia Warszawa 2:2

U-19: Gol testowanego, wysoka wygrana Legii

04.08.2024 18:48

(akt. 04.08.2024 19:27)

Legia U-19 wygrała aż 6:2 z Lechią Gdańsk w ostatnim sparingu przed startem sezonu 2024/2025. Po dwie bramki zdobyli Tomasz Rojkowski i Jakub Jendryka, po golu strzelili Samuel Kovacik i testowany Jeremiah White IV.

Jeremiah White IV (rocznik 2007), skrzydłowy ze Stanów Zjednoczonych, był sprawdzany przez Legię już na początku 2024 roku, a od startu letnich przygotowań pracował z "dwójką". Ma na koncie spotkania w kadrze USA U-16. W marcu br. dołączył do Carolina Core FC, wcześniej występował w Philadelphii Union i New York Red Bulls.

Amerykanin pokazał się w 10. minucie sparingu z Lechią, gdy dał Legii prowadzenie, wykorzystując podanie Tomasza Rojkowskiego. Przed przerwą miejscowi podwyższyli wynik za sprawą Samuela Kovacika, któremu asystował Przemysław Mizera.

Na początku drugiej połowy błysnął Rojkowski, który strzelił dwa gole, po podaniach Kovacika i nowego zawodnika Legii, Macieja Ruszkiewicza. Potem dał o sobie znać Jakub Jendryka, kolejny zdobywca dwóch bramek. Najpierw prawy obrońca dobił uderzenie Rafała Boczonia, a następnie wykończył prostopadłe zagranie Ruszkiewicza, ustalając wynik na 6:2 dla stołecznego zespołu.

W przyszłą niedzielę, 11 sierpnia, Legia U-19 zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław w 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów.

SPARING U-19: LEGIA WARSZAWA – LECHIA GDAŃSK 6:2 (2:0)
White (10. min.), Kovacik (41. min.), Rojkowski (52. min., 58. min.), Jendryka (68. min., 77. min.) – (57. min.), (61. min.)

LEGIA: Zieliński – White, Kosiorek (46' Chojecki), Boczoń, Lauryn (46' Foks) – Saletra (Ambrożko), Ruszkiewicz, Piasta (Wyganowski) – Kovacik (Jendryka), Rojkowski, Mizera (46' Konopka)

• 12 LIPCA, PIERWSZY TRENING
  • 20 LIPCA, LEGIA WARSZAWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK U-19 (4:0)
  • 27 – 31 LIPCA, TURNIEJ U-19 W PRADZE (2:2 Z ODENSE, 1:1 ZE SPARTĄ, 4:1 Z WEST HAM UNITED)
  • 3 SIERPNIA, LEGIA WARSZAWA – LECHIA GDAŃSK U-19 (6:2)