Igor Strzałek

U-19: Remis z Izraelem, grali Strzałek i Majchrzak

22.03.2023 15:55

(akt. 22.03.2023 16:40)

Reprezentacja Polski U-19 zremisowała 1:1 z Izraelem w pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji mistrzostw Europy. W wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazł się piłkarz pierwszej drużyny Legii, Igor Strzałek (rywalizował do 78. minuty, został zmieniony). Co więcej, cały mecz zagrał Jordan Majchrzak, który jest wypożyczony z "Wojskowych" do AS Roma.

Igor Strzałek mocno angażował się w mecz, w odbiór, pomagał w pressingu, naciskał rywali, zablokował i przeciął trochę zagrań. Miał również solidne momenty z futbolówką przy nodze.

W 33. minucie otrzymał prostopadłe podanie na 18. metrze, przełożył przeciwnika, drugi nieco utrudnił mu sytuację, dotykając piłkę, lecz zawodnik Legii do niej doskoczył, a następnie upadł na murawę tuż przed "szesnastką" Izraela, gdyż został trafiony wyprostowaną nogą z dużym impetem. Nie dość, że sędzia nie ukarał Izraelczyka żółtą kartką, to nawet nie odgwizdał faulu.

Pod koniec pierwszej odsłony Strzałek obiecująco dośrodkował z lewej flanki w "szesnastkę", na bliższy słupek, futbolówka wpadła w kozioł, ale Tomasz Pieńko jej nie przejął. W 56. minucie legionista popędził środkiem boiska, podprowadził piłkę, lecz stracił ją na 19. metrze, zablokował go rywal. Opuścił murawę po 78 minutach, zastąpił go Dominik Biniek.

Jordan Majchrzak też był bardzo aktywny, doskakiwał do rywali, zakładał wysoki pressing, miał krótkie sprinty, zastawiał się, utrzymywał przy piłce, próbował zgrywać. Po pół godzinie spotkania ładnie napędził kontrę sprytnym podaniem do Kacpra Urbańskiego, ale akcja zwolniła, a potem została skasowana przez Izrael.

W 59. minucie "Jordi" miał niezłą szansę. Levis Pitan zgrał piłkę głową, wypożyczony zawodnik Legii uderzył z prawej nogi, bez przyjęcia, z 8. metra, lecz Ofek Melika świetnie interweniował. Po godzinie gry Shavit Elgabi sfaulował Majchrzaka na 25. metrze od bramki Izraela i został ukarany żółtą kartką. Po chwili napastnik mógł wywalczyć asystę. Otrzymał prostopadłe podanie w boczny sektor "szesnastki" i mimo że był pod presją, to zdołał miękko wycofać na 6. metr, do Pieńki, który efektownie strzelił z przewrotki, ale nieznacznie się pomylił.

U-19: Polska – Izrael 1:1 (1:1)
Koperski (10. min.) – Binyamin (25. min.)

Żółte kartki: Kozubal – Elgaby, Harosh

Polska: Zych – Koperski (16' Urbański), Pitan, Matysik – Bugaj, Oyedele, Kozubal, Lewicki (71' Brzozowski) – Strzałek (78' Biniek), Majchrzak, Pieńko (78' Mucha)

Izrael: Melika – Harosh, Kulikov, Elgaby (69' Laish), Feingold – Binyamin (80' Shibli), Nawi – Khalaili (63' Yona), Abed, Lugassy (80' Shimol) – Gorno (69' Ibrahim)