U-20: Porażka z Portugalią, grali legioniści

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net

09.09.2024 20:00

(akt. 10.09.2024 01:09)

Reprezentacja Polski do lat 20, prowadzona przez Miłosza Stępińskiego, przegrała 1:2 z Portugalią w wyjazdowym meczu Elite League. W spotkaniu wystąpiło czterech obecnych piłkarzy Legii, plus jeden, który przebywa na wypożyczeniu w innym klubie z Ekstraklasy.
Przeciwko Portugalii zagrał m.in. Maximillian Oyedele. Nowy piłkarz Legii wystąpił od początku do końca poniedziałkowego meczu, skasował trochę akcji rywali, podawał prostopadle, miał pięć świetnych przerzutów (w tym cztery na lewą stronę boiska). Czasami schodził między stoperów, by pomóc w rozegraniu. Gdy od 76. minuty Polska zaczęła rywalizować w osłabieniu, to były zawodnik Manchesteru United przebywał głównie w bloku defensywnym, zamykając przestrzeń.

W meczu zaprezentowali się też inni piłkarze "Wojskowych", czyli Jan Ziółkowski (trochę dobrych interwencji; druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka w 76. minucie), Wojciech Urbański (od 63. minuty; próby dryblingu, doskok) i Jordan Majchrzak (do 85. minuty). Ostatni z wymienionych walczył w kontakcie, pracował w pressingu, tuż przed przerwą oddał płaski strzał z dystansu (złapany), a po niecałej godzinie spotkania wywalczył rzut karny (był faulowany), który wykorzystał Patryk Gogół

Marcel Mendes-Dudziński, bramkarz stołecznego klubu, oglądał rywalizację z ławki, a między słupkami wystąpił Maciej Kikolski (wypożyczony z "Wojskowych" do Radomiaka Radom), który obronił trzy strzały zza pola karnego (dwa z akcji, jeden z rzutu wolnego), przepuścił uderzenia z 23. i 8. metra.

U-20: PORTUGALIA – POLSKA 2:1 (1:0)
Barroso (23. min.), Moreira (47. min.) – Gogół (58. min. – k.)

ŻÓŁTE KARTKI: Rodrigues, Oliveira – Ziółkowski, Krajewski
CZERWONA KARTKA: Ziółkowski (76. minuta, Polska, za drugą żółtą)

PORTUGALIA: Fernandes – Barroso, Noro, Muniz, C. Rodrigues – Ribeiro (84' Veloso), Mendonca, Die. Rodrigues (84' Sanca), Rego (63' Goncalves), Andrade (46' Moreira) – Varela (46' Din. Rodrigues)

POLSKA: Kikolski – Krajewski (46' Gerstenstein), Sochań (46' Okusami), Ziółkowski, Smolarczyk (84' Guercio), Luberecki (63' Karasiński) – Kaczmarski (63' Urbański), Stalmach (72' Wojciechowski), Oyedele, Gogół (72' Starzyński) – Majchrzak (85' Matyjewicz)