News: Jarosław Niezgoda: Wykonuję ćwiczenia statyczne

U-21: Koniec turnieju dla Polaków

Dariusz Oleś

23.06.2017 08:00

(akt. 04.01.2019 13:09)

Reprezentacja Polski przegrała w Kielcach 0:3 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej młodzieżowych mistrzostw Europy z reprezentacją Anglii i po bardzo słabym spotkaniu pożegnała się z turniejem. Zwycięstwo Anglikom dali Demarai Gray, Jacob Murphy i Lewis Baker strzałem z rzutu karnego. W spotkaniu wystąpił jeden piłkarz Legii, Jarosłąw Niezgoda. Pojawił się na murawie w 64. minucie meczu. "Biało-czerwoni" kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jana Bednarka. A cały turniej zakończyli z jednym punktem na koncie.

Pomimo tego, iż dla biało-czerwonych był to mecz o wszystko, spotkanie od pierwszego gwizdka zdominowali Anglicy. W naszym zespole ponownie szwankowała gra w obronie oraz rozegranie co z zimną krwią wykorzystali podopieczni Aidy Boothroyd'a. Goście uzyskali prowadzenie po pierwszej groźnej akcji, gdzie precyzyjnym strzałem popisał się Demarai Gray. Jakub Wrąbel przy tym uderzeniu nie miał szans, gdyż po drodze piłka zmieniła lot po pechowej interwencji Jarosława Jacha. Ta bramka w żadnym stopniu nie podziałała mobilizacyjnie na Polaków. W naszej grze brakowało dokładności, pomysłu a przede wszystkim chęci na to, by odwrócić losy spotkania. Druga połowa wyglądała podobnie. Anglicy kontrolowali przebieg spotkania, aplikując naszym reprezentantom jeszcze dwa gole. Najpierw kontrę i fatalny błąd w przyjęciu Pawła Jaroszyńskiego, wykorzystał Jacob Murphy, a następnie karnego za faul Jana Bednarka wykorzystał Lewis Baker.

W tym spotkaniu od 64 minuty pojawił się Jarosław Niezgoda, ale tak jak cała reprezentacja, niczym specjalnym się nie wyróżnił. Na brawa zasługują jedynie kibice, którzy od pierwszej do ostatniej minuty wspierali naszą reprezentację. W drugim spotkaniu grupy A, Słowacja wygrała ze Szwecją 3:0.

Polska - Anglia 0:3
Bramki: Gray (6. min.), Murphy (69. min.), Baker - karny (82. min.)