Cezary Miszta

U-21: Remis Polski z Izraelem, występ Miszty

24.03.2022 19:22

(akt. 24.03.2022 19:51)

Reprezentacja Polski U-21 zremisowała na wyjeździe 2:2 z Izraelem w meczu kwalifikacji do mistrzostw Europy. Całe spotkanie rozegrał bramkarz Legii Warszawa, Cezary Miszta.

Cezary Miszta nie miał zbyt wiele pracy w pierwszej połowie, ale w trzech trudniejszych sytuacjach stanął na wysokości zadania. W 20. minucie popisał się świetną paradą – wybronił uderzenie Sufa Podgoreanu (z głowy) z 5. metra. Kwadrans później ten sam Izraelczyk zdecydował się na strzał z ostrego kąta, z lewej strony "szesnastki", lecz Miszta ponownie okazał się lepszy, zbijając piłkę do boku. Chwilę przed przerwą golkiper "Wojskowych" obronił uderzenie Liela Abady z prawej flanki na bliższy słupek.

Tuż po zmianie stron Osher Davida huknął z 17. metra, był rykoszet, ale 20-latek dobrze interweniował. Po kilkudziesięciu sekundach zawodnik Legii okazał się bezradny przy pięknym trafieniu Abady z bocznego sektora pola karnego. W 72. minucie młodzieżowiec mistrza Polski wyszedł z bramki i zablokował Dorona Leidnera, który pojawił się po lewej stronie "szesnastki". Moment później było już 2:1 dla Izraela – po centrze z lewego skrzydła na dalszy słupek, Omri Gandelman udanie główkował. Miszta nie miał większych szans na interwencję, natomiast po chwili uchronił zespół przed stratą kolejnego gola (wybroniony strzał Abady z 12. metra).

U-21: Izrael – Polska 2:2 (0:1)
Abada (50. min.), Gandelman (73. min.) – Benedyczak (10. min.), Kamiński (78. min.)

Izrael: Peretz – Jaber, Blorian (63' Morgan), Cohen (46' Davida), Leidner – Shahar, Karzev, Gandelman – Kanaan (86' Elmkies), Abada, Podgoreanu

Polska: Miszta – Gruszkowski (80' Białek), Piątkowski, Mosór, Kiwior – Poręba (89' Lederman) – Zalewski (69' Fornalczyk), Kozłowski (80' Żurawski), Kamiński, Karbownik (69' Skóraś) – Benedyczak.