Udana inauguracja rugbystów Legii

Justyna Jankowska

Źródło:

02-04-2017 / 18:11

(akt. 13-12-2018 / 01:09)

W ten weekend zainaugurowane zostały tegoroczne rozgrywki rugby. To pierwszy sezon po reformie ligi, która przeszła na system wiosna – jesień. Niestety, legioniści, którzy wcześniej występowali na drugim szczeblu zostali zdegradowani do II ligi. Jednak może już niebawem ponownie będziemy cieszyć się z awansu na zaplecze Ekstraligi. W pierwszym spotkaniu RC Legia wręcz zdeklasowała lokalnego rywala Mazovię Mińsk Mazowiecki 87:3 (38:0).

Fotoreportaż z meczu (fot. Justyna Jankowska)

 

Od pierwszego gwizdka sędziego nie było wątpliwości, która z drużyn prezentuje wyższy poziom. Legioniści, którzy swoje mecz będą rozgrywać przy ulicy Wawelskiej, już do przerwy wysoko prowadzili, a to tylko rozdrażniało rywali, którzy chyba nie spodziewali się aż takiej przewagi Legii. To jednak nie pomagało w grze dlatego spotkanie zakończyło sieogromnym zwyciestwem Warszawiaków. 

 

Kolejny mecz legioniści rozegrają już za tydzień z AZS AWF Warszawa. Akademicy pokonali wczoraj Rugby Białystok 52:21.  Będzie to arcyważne spotkanie dla późniejszego układu tabeli. W jesiennym spotkaniu w ramach Pucharu Polski RC Legia uległa AZS AWF Warszawa 15:30. 

Komentarze (0)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094