Udany ligowy debiut Boruca

Źródło: eurosport.pl

08.11.2010 15:27

(akt. 15.12.2018 07:42)

Artur Boruc już w ligowym debiucie został jednym z bohaterów Fiorentiny, jego zespół wygrał z Chievo 1:0. W pomeczowym raporcie portalu "violanews" nikt nie otrzymał wyższej oceny od Polaka. Boruc za swój występ otrzymał notę 6,5, a równie wysoko oceniono tylko Adriana Mutu, Juana Vargasa, Marco Donadela i Alessio Cerciego.
Dziennikarze portalu dedykowanego kibicom Fiorentiny podkreślili, że to Borucowi gospodarze zawdzięczają zwycięstwo. Brawa za doskonałe interwencje w końcówce należą się Polakowi tym bardziej, że przez niemal całe 90 minut był on zupełnie bezrobotny. Bramkarski kunszt byłego gracza Legii docenił również jego vis-a-vis z Chievo, Stefano Sorrentino. - Bardzo mi żal Sebastiana Freya. Dla każdego piłkarza wielomiesięczny rozbrat z piłką byłby ogromnym problemem. Boruc jest jednak wspaniałym bramkarzem. Sądzę, że zdoła to udowodnić nawet w Serie A.

Jeszcze więcej pochlebnych informacji na temat Polaka czytamy we florenckim "La Nazione". W ocenie dziennika polski bramkarz pokazał to, co jest jego zasadniczym atutem: "świadomość własnych możliwości, w formie spokoju, co udziela się reszcie obrony". Dziennikarze kładą kładzie następnie nacisk na "czyste i precyzyjne interwencje" Boruca oraz jego zdecydowaną obronę w ostatnich minutach meczu.