Ukraina - Polska 1:0

Źródło:

20.08.2008 20:28

(akt. 20.12.2018 00:39)

We Lwowie polska reprezentacja przegrała z Ukrainą 0:1. Był to pierwszy i zarazem jedyny sprawdzian kadry <b>Leo Beenhakkera</b> przed eliminacjami do mistrzostw świata w 2010 roku. Jedyną bramkę dla gospodarzy tuż przed przerwą zdobył <b>Serhij Krawczenko</b> po podaniu <b>Andrija Woronina</b>. Całą druga połowę rozegrał legionista <b>Roger Guerreiro</b>, ale podobnie jak w lidze podania celne przeplatał z niecelnymi.
Ukraina - Polska 1:0 (1:0) Bramka - Serhij Krawczenko (45) Żółte kartki: Hrihoryj Jarmaż - Jakub Błaszczykowski Sędzioa: Karen Nalbandian Ukraina: Andrij Piatow - Hrihoryj Jarmaż, Taras Michaliuk, Dmytro Czychrynski, Wiaczesław Szewczuk - Serhij Nazarenko (70-Oleksiej Haj), Anatolij Tymoszczuk (59-Jewgen Lewczenko), Serhij Krawczenko (63-Maksym Kaliniczenko), Denis Hołajdo (90-Witalij Mandziuk) - Andrij Woronin (46-Andrij Szewczenko), Artiem Milewski (55- Wołodymyr Homeniuk). Polska: Łukasz Fabiański - Paweł Golański (13-Marcin Kowalczyk), Adam Kokoszka (46-Piotr Polczak), Dariusz Dudka, Michał Żewłakow - Jakub Błaszczykowski (56-Radosław Majewski), Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (46-Roger Guereiro), Jacek Krzynówek, Euzebiusz Smolarek (46-Tomasz Zahorski) - Ireneusz Jeleń (75-Szymon Pawłowski).