Uraz Dominika Nagya

24-03-2019 / 19:31

(akt. 26-03-2019 / 11:49)

Dominik Nagy doznał kontuzji w spotkaniu reprezentacji Węgier z wicemistrzami świata, Chorwatami. Piłkarz Legii opuścił murawę w 40. minucie, a jego drużyna wygrała 2:1.

Bramki strzelali Adam Szalai dla gospodarzy oraz Ante Rebić dla przyjezdnych. W drugiej połowę szalę zwycięstwa na korzyść Węgrów przechylił Mate Patkai.

W 37. minucie spotkania Dominik Nagy doznał urazu stopy lewej nogi. Pomocnik opuszczał boisko ze łzami, bo nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji w wyniku ostrego wejścia rywala. Zawodnik mistrzów Polski końcówkę meczu oglądał wsparty na kulach, a obrońca rywali poszedł go przeprosić. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w grze legionisty. Po meczu węgierska federacja poinformowała, że zawodnik przejdzie badania RTG oraz potrzebne było szycie stopy.

Węgry - Chorwacja 2:1 (1:1)
Szalai (34. min.), Patkai (76. min.) - Rebić (13. min.)

Żółte kartki: Dzsudzak (Węgry) - Lovren (Chorwacja)

Węgry: Gulacsi - Lovrencsics, Barath, Orban, Kadar - Dzudzsak (85' Bese), Patkai, A. Nagy, D. Nagy (40' Varga) - Szaboszlai (65' Kalmar) - Szalai

Chorwacja: Kalinić - Jedvaj (77' Petković), Lovren, Vida, Barisić (30' Leovac) - Perisić, Modrić, Brozović, Rakitić, Kramarić - Rebić (67' Brekalo).

Do reprezentacji Gwinei powołany był zaś Jose Kante. Napastnik wypożyczony z Legii do Gimnastic Tarragona zrezygnował z wyjazdy na zgrupowanie tłumacząc się obowiązkami klubowymi. Jego Gwinea zremisowała 0:0 z Republiką Środkowoafrykańską. Ekipa Kante już wcześniej awansowała na czerwcowy Puchar Narodów Afryki.

Komentarze (30)

1063

#11094
#1094
Podobno 10 dni pauzy czyli 3 mecze :-(
Masz sprawdzoną tę informację. Bo to by go jeszce nie skreślało z rundy finałowej.
Domyślny awatar Starszy kapral
  • 0 / 0
W tej sytuacji trzeba aktywować Karbownika albo Praszelika do gry w jedynce. Na lewym skrzydle bardziej ten pierwszy. Jak nie teraz to kiedy.
Trudno trzeba myśleć co dalej liczyłem na więcej w jego wykonaniu wiosna, jesienią lepiej się prezentował. Zdrowiej Dominik i obyś jeszcze pomógł Legii w tym sezonie
Taki faul i bez konsekwencji dla faulującego. W ekstaklasie dostałby ze cztery mecze.
  • 3 / 1
Qrwa mać!! Bardzo zła wiadomosc... Dominik wracaj do zdrowia !!
  • 0 / 2
To jest podstawa do podyktowania rzutu karnego.
Do podyktowania karnego to slaba podstawa, bo faul byl... przed polem karnym ;-) Poza tym oczywiscie faul bezdyskusyjny i wolny sie nalezal.
Źle to wygląda, ale może z kontuzją uwinie się równie szybko co Szymański. Tam też wydawało się że będzie długa pauza, a dopiero co bramę sieknął jak marzenie.
Poezja, już samo to że trzeba go było szyć oznacza przerwę dłuższą niż u Sebka. Inna sprawa, że Sebek po szybkim powrocie po kontuzji nie zachwycił na boisku - naprawdę nie ma się co forsować z tym szybkim wracaniem. Zwłaszcza, że Dominik gdzieś zgubił formę z jesieni. Niech spokojnie się wyleczy i wtedy niech wraca do gry.
Masz rację, pośpiech to zły doradca, jeszcze coś się bardziej popsuje. Lepiej niech grzecznie poczeka do nowego sezonu.
Oby uraz okazał się niezbyt groźny.
Zdrowia!
Generał dywizji
  • 4 / 1
Jakość tego wideo marna, ale widać jak Dominik pokazuje dziurę i krew,a faulu-karnego i czerwonej brak. Brak VAR-u w el.ME to jakiś żart i to mocno nie śmieszny.
Zazwyczaj przerwa na kadre pomaga poprawic gre, a u nas powyjezdzali zawodnicy na kadre, wiec nie potrenuja, do tego niektorzy wroca po 180 minutach w nogach, a do tego jeszcze kontuzje. Nagy moze w formie nie byl, ale to zawsze opcja w ataku, do tego jest kreatywny, a teraz zostaniemy z kontuzjowanym Kuchym, nie gotowym na 90 minut Medeirosem i Agra bez formy. Plus taki ze z moze zagra Stolarski na PO a Vesowicz wyzej.
Przynajmniej Jędrzejczyk wróci wypoczęty z kadry :-)
Dominik ma dziurę w nodze a śmieć nie podyktował karnego o kartce nie wspomnę. Na szczęście sprawiedliwości stało się zadość :)
U nas Remy dostałby za to ze cztery mecze zawieszenia...
  • 0 / 3
No po prostu zayebiście cholerne kadry w ciągu sezonu.
UEFA powinna zmodyfikować sposób eliminacji do turniejów na po sezonie zasadniczym na zasadzie mini turnieju pomiędzy zainteresowanymi reprezentacjami. Taki qurde miesiąc na elME lub el.MŚ
Nie rozumiem o co ci chodzi - gdyby tak zrobili to nagle zmieniłoby to coś w kontekście możliwości odniesienia urazu?
  • 1 / 0
Tak kolego. Uraz zawodnika po sezonie klubowym nie byłby tak bolesny dla klubu,a to klub płaci zawodnikom nie federacje.
Przede wszystkim to próbujesz upchać wszystkie mecze w jakiś miesiąc co już nie jest fair w stosunku do zawodników, którzy np. doznali urazu na miesiąc przed czymś takim. Do tego przypuszczam zawodnikom nie widzi się ciągle latanie samolotem przez miesiąc by zagrać mecze reprezentacyjne.

Ponadto system powoływania piłkarzy do kadry byłby błędny, bo nie decydowała by obecna forma, a całokształt. To z kolei nie byłoby zbyt wydajne.

Nie szukaj problemów gdzieś gdzie ich nie ma. Facet doznał kontuzji? Trudno, bywa - mógłby jej doznać w meczu ligowym. Nic fajnego, ale takie jest życie.
1313,ty myślisz, że w kadrze to za darmo grają?