Uraz Dominika Nagya

Redaktor Piotr Kamieniecki

24.03.2019 19:31

(akt. 26.03.2019 11:49)

Dominik Nagy doznał kontuzji w spotkaniu reprezentacji Węgier z wicemistrzami świata, Chorwatami. Piłkarz Legii opuścił murawę w 40. minucie, a jego drużyna wygrała 2:1.

Bramki strzelali Adam Szalai dla gospodarzy oraz Ante Rebić dla przyjezdnych. W drugiej połowę szalę zwycięstwa na korzyść Węgrów przechylił Mate Patkai.

W 37. minucie spotkania Dominik Nagy doznał urazu stopy lewej nogi. Pomocnik opuszczał boisko ze łzami, bo nabawił się groźnie wyglądającej kontuzji w wyniku ostrego wejścia rywala. Zawodnik mistrzów Polski końcówkę meczu oglądał wsparty na kulach, a obrońca rywali poszedł go przeprosić. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa przerwa w grze legionisty. Po meczu węgierska federacja poinformowała, że zawodnik przejdzie badania RTG oraz potrzebne było szycie stopy.

Węgry - Chorwacja 2:1 (1:1)
Szalai (34. min.), Patkai (76. min.) - Rebić (13. min.)

Żółte kartki: Dzsudzak (Węgry) - Lovren (Chorwacja)

Węgry: Gulacsi - Lovrencsics, Barath, Orban, Kadar - Dzudzsak (85' Bese), Patkai, A. Nagy, D. Nagy (40' Varga) - Szaboszlai (65' Kalmar) - Szalai

Chorwacja: Kalinić - Jedvaj (77' Petković), Lovren, Vida, Barisić (30' Leovac) - Perisić, Modrić, Brozović, Rakitić, Kramarić - Rebić (67' Brekalo).

Do reprezentacji Gwinei powołany był zaś Jose Kante. Napastnik wypożyczony z Legii do Gimnastic Tarragona zrezygnował z wyjazdy na zgrupowanie tłumacząc się obowiązkami klubowymi. Jego Gwinea zremisowała 0:0 z Republiką Środkowoafrykańską. Ekipa Kante już wcześniej awansowała na czerwcowy Puchar Narodów Afryki.