Jakub Jędrasik

Uraz Jakuba Jędrasika

21.08.2023 16:30

(akt. 21.08.2023 16:44)

Jakub Jędrasik, który trenuje z pierwszym zespołem Legii, nie dokończył sobotniego meczu rezerw z Pelikanem Łowicz (2:0). Młodzieżowiec wszedł na boisko w 65. minucie, potem źle stanął przy odbiorze piłki i zakończył grę po niecałym kwadransie. Zmienił go Wiktor Puciłowski.

Poniedziałkowe USG wykazało, że ma naderwanie więzadła w kostce (II stopnia). Zawodnik nie przejdzie operacji, czekają go dwa tygodnie przerwy.

Jakub Jędrasik (skrzydłowy, rocznik 2005) od lipca 2021 roku jest związany z Legią, do której przeszedł z UKS-u SMS Łódź. Z początku występował w zespole do lat 17, od startu ub.r. zaczął regularnie rywalizować w juniorach starszych, a w końcówce sezonu 2021/2022 dostał szanse w rezerwach.

Minionej jesieni zagrał 18 meczów w "dwójce", strzelił 5 goli, z czego aż 4 w jednym spotkaniu (6:2 z Błonianką Błonie), miał 3 asysty. Od grudnia 2022 roku trenuje z "jedynką". Wobec urazu Makany Baku otrzymywał więcej szans na styczniowym zgrupowaniu w Turcji (jako wahadłowy), asystował przy bramce Macieja Rosołka z Sabail FK, wykonywał rzuty rożne (po jednym z nich do siatki trafił Patryk Sokołowski).

Wiosną wystąpił 9 razy w rezerwach (1 gol), zdobył mazowiecki Puchar Polski, zagrał też 2 mecze w zespole U-19, a 27 maja br. zadebiutował w "jedynce", w domowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław (3:1). Wszedł na boisko w 88. minucie, zmieniając Rosołka. Na obozie w Austrii był sprawdzany na lewym wahadle.

W obecnym sezonie zagrał 3 razy w III lidze, miał asystę drugiego stopnia. To piłkarz z dużym potencjałem. Wyróżnia go uderzenie z dystansu, gra obiema nogami, drybling i szybkość.