Urodziny Dariusza Mioduskiego i Jacka Magiery

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

01-01-2018 / 10:50

(akt. 02-12-2018 / 11:41)

1 stycznia to dzień, w który witamy nowy rok. Dodatkowe powody do świętowania ma prezes i właściciel Legii, Dariusz Mioduski. Na świat przyszedł w 1964 roku. W wieku 17 lat wyemigrował wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych. ukończył studia na Uniwersytecie św. Tomasza w Houston ze specjalizacją w naukach politycznych i filozofii. Trzy lata później został absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Harvarda w Massachusetts, uzyskując stopień Juris Doctor.

Pracował w czołowych międzynarodowych kancelariach prawnych i organizacjach biznesowych. Przeprowadził liczne fuzje, przejęcia, prywatyzacje oraz projekty restrukturyzacyjne, dla wielu znaczących spółek polskich i zagranicznych. Od 2007 do lipca 2013 roku pełnił funkcję prezesa Grupy Kulczyk Investments. Jest wiceprezesem zarządu Polskiej Rady Biznesu i przewodniczącym kapituły nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta. Od kwietnia jest prezesem i samodzielnym właścicielem Legii Warszawa. Z okazji urodzin życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i samuych trafnych decyzji. Mistrzostwa Polski, awansu do fazy grupowej europejskich pucharów i znalezienia współinwestora. Zaś w życiu prywatnym wielu powodów do uśmiechu razem ze swoja żoną, Anną.


W pierwszy dzień nowego roku dodatkowe powody do świętowania ma trener Legii Jacek Magiera. "Magik" kończy dziś 41 lat i swoje urodziny świętuje ze swoją małżonką Magdą oraz dziećmi Jasiem i Małgosią. W imieniu serwisu Legia.Net, życzymy zdrowia, szczęścia, pomyślności i sukcesów zarówno zawodowych jak i w życiu prywatnym.


Magiera jest wychowankiem Rakowa Częstochowa i wieloletnim graczem warszawskiej drużyny. Na Łazienkowską trafił w 1996 roku i pozostał w niej jako piłkarz do 2006. Jedynie w sezonie 1999/2000 trafił do Łodzi i w Widzewie grał za zasadzie wypożyczenia. Ze stołeczną drużyną wywalczył w latach 1996/1997 i 2001/2002 Puchar Polski oraz dwa mistrzostwa kraju w sezonie 2001/2002 oraz 2005/2006. W roku 2006 został zawodnikiem Cracovii lecz po kilku meczach w jej barwach rozwiązał kontrakt i zakończył karierę. Największym sukcesem piłkarskim było wywalczone w 1993 roku Mistrzostwo Europy kadry U-16, które Jacek Magiera zdobył wraz z innymi byłymi graczami Legii - Łukaszem Surmą i Piotrem Włodarczykiem.


W roku 2007 znów pojawił się na Legii, na początku w roli drugiego trenera zespołu. Później prowadził samodzielnie zespól rezerw, drużynę Zagłębia Sosnowiec, aż dość niespodziewanie trafił do na ławkę pierwszego zespołu Legii. Szkoleniowiec szybko przywrócił piłkarzom radość z gry, a kibicom radość z oglądania meczów Legii. grał z powodzeniem w Lidze Mistrzów, zdobył tytuł mistrza Polski. Teraz rozpoczyna nowy rozdział życia w PZPN - samych sukcesów ku chwale polskiej piłki.

Komentarze (25)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Gad
 • 0 / 0
Gdzie sa transfery ja sie pytam no gdzie?
~DaroL
 • 0 / 0
Prezes szykuje prawdziwa bombe Carlos Bacca z Villareal podpisze w Czwartek 3 letnia umowe z Legia do druzyny dołączy latem 2018r.wkoncu sie zbroimy na LM Bravo!!!!
Pułkownik
 • 0 / 3
Antolic i Vesovic byłoby dobrze, ale jeszcze przydałby się jakiś jeden skrzydłowy, bo bida na skrzydle + Cernych na atak
~Hhg
 • 0 / 0
Filozof się znalazł
~piotrbold
 • 0 / 0
Za ta polityke transferowa zycze ci Dariuszu jak najszybszego wyjazdu na taczkach z klubu
~dobrarada
 • 0 / 0
a Ty wyprowadź się ze swojego mieszkania jak Ci się komputer zepsuje ;-(
~dyniunio.
 • 0 / 0
Stu lat obu panom. Samych sukcesów w bieżącym już 2018 roku.
~Szacunek Dla Trenera Magiery
 • 0 / 0
Jestem przekonany, że J.Magiera poradziłby sobie, ale niestety został zwolniony... Dziękuję, za Mistrzostwo Polski, za Ligę Mistrzów, za remis z Realem oraz za wygrany mecz z Sportingiem, za wspaniałą jesień oraz wiosnę, a ja panu Trenerowi życzę powrotu do Legii i kolejnych Mistrzostw w roli trenera, a także samych sukcesów :)
~eMGie
 • 0 / 0
Jaaaaceeeek Maagiiieeeraaa! Zdrowka i pomyslnosci!!!! Dla prezia zdrowia i jak najwiecej sukcesow Legii!!!
~Gg
 • 0 / 0
Magic jakby miał lepszego trenera od przygotowania fizycznego pewnie do tej pory by był trenerem legii
~ted
 • 0 / 0
Sanogo ma przyjść z Zagłębia Sosnowiec. To jest podobno ta długo skrywana bomba transferowa.
3 2 1 start Gdzie sa transfery :-)))))))))))))))))

Sto lat dla obu Panow ;-)))
~jaro80
 • 0 / 0
Podobno Bielik ma przyjsc na wypozyczenie.
Panie prezesie życzę Panu więcej odwagi przy ruchach transferowych. Niech się spełnią wszystkie Pana życzenia w nowym roku. A Panu trenerowi życzę dobrych pomysłów w nowej pracy , ale też w przszłości sukcesów w zawodzie trenera . Najlepiej naszej Legii.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Wszystkiego najlepszego Panowie, zdrowia bo to najważniejsze.
Porucznik
 • 0 / 1
Wszystkiego najLepszego Panie Jacku!
~salinpraga
 • 0 / 6
zycze ci Dariuszu szybkieo opuszczenia Legii. Niestety ale jesteś za krótki na ten klub i im szybciej odejdziesz tym lepiej dla wszystkich
~Leg Tar
 • 0 / 0
Boguś odpuść już
Wypadałoby się napić
~Ja
 • 1 / 0
Obawiam sie ze Szanowna Redakcja sie myli, gdyz Jacek Magiera konczy dzis 41 lat
Pułkownik
 • 4 / 0
Dla Magiery życzenia najlepszego - zdobył tytuł. Lepszym od niego się nie udawało. Szacun. I nauka -że nawet najbardziej rozbudowana teoria niewiele znaczy, gdy skutecznymi praktykami bez nadzwyczajnego wieloletniego przygotowania są tacy, jak choćby Guardiola. Tak to działa w sporcie, i nie inaczej w życiu - dość wymienić Piłsudskiego, skoro otworzyła nam się rocznica odzyskania niepodległości.

Dla Mioduskiego - też najlepszego. Poza wszystkim, próbuje. Chce i wierzy w swoją wizję. Tą najgorszą dla kibica, zbalansowaną, ale za wcześnie dziś oceniać, z jakim rezultatem skutkującą. W czerwcu 2017 tytuł przypadł (L) - plan minimum wykonany. W 2018 oczekiwania są większe - podsumujemy za 12 miesięcy. Na razie czas podsumowań minął. Wczoraj.
~Podaj nick
 • 1 / 0
Sto lat