V kolejka Idea Ekstraklasy

Źródło:

28.08.2005 05:58

(akt. 26.12.2018 22:38)

Tylko jeden rozstrzygnięty pojedynek i aż siedem zakończonych podziałem punktów tak w skrócie wygląda bilans 5 kolejki Idea Ekstraklasy. Po rozegranej w weekend od 26 - 28 sierpnia 2005 roku w tabeli nie zmieniło się praktycznie nic. Na czele pierwszej ligi nadal Amika Wronki.
Pierwsze spotkanie kolejnej serii spotkań zaplanowano na piątek 26 sierpnia. Mecz reklamowano jako pojedynek snajperów: Piotra Reissa i Grzegorza Piechny. Tymczasem spotkanie Lecha Poznań i Korony Kielce - najbardziej bramkostrzelnych zespołów poprzedniej kolejki zakończył się bezbramkowym remisem. To sukces drużyny z Kielc, nie tylko dlatego, że beniaminek grał na wyjeździe. Lech miał więcej sytuacji do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności i szczęścia - gospodarze aż trzykrotnie trafili w słupek bramki Łukasza Załuski W pierwszym sobotnim spotkaniu Odra Wodzisław Śląski podejmowała Wisłę Kraków.Odrze niewiele zabrakło do niespodziewanego, ale zasłużonego zwycięstwa nad mistrzem Polski. Dopiero w ostatnich minutach spotkania drużyna „Białej Gwiazdy” rzuciła się do rozpaczliwych ataków. Nagrodą za ambicję, nieustępliwość i walkę do końca było trafienie Penksy. Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:1) To nie był wielki mecz. Więcej ciekawych rzeczy działo się w pierwszej połowie. Wtedy padły również oba gole. „Portowcy” z nowym trenerem Bohumilem Panikiem, ale ze starymi błędami - nieskutecznością i słabą grą w defensywie. W drugiej połowie Pogoń nie stworzyła żadnej groźnej sytuacji. Panik chyba pogodził się z podziałem punktów, gdyż ściągnął z boiska Rafała Grzelaka i Claudio Milara czyli dwóch najgroźniejszych zawodników. PMEDIAWiele sobie obiecywano po wizycie Amiki na Konwiktorskiej. W końcu na stadion Polonii przyjechał lider tabeli. Tymczasem ani goli, ani emocji, a poziom spotkania bardzo słaby. W pierwszej połowie oba zespoły oddały w sumie jeden celny strzał. Po przerwie nie było lepiej, choć drużyna z Wronek mogła zdobyć komplet punktów. Tuż przed końcem spotkania Jarosław Bieniuk jednak minimalnie chybił. Arka to mistrz remisów. Beniaminek podzielił się punktami po raz piąty z rzędu w tym sezonie. Jeden punkt uratował gościom rezerwowy Andrij Griszczenko. Gol Ukraińca był jednocześnie jedyną dobrą sytuacją dla gości w drugiej połowie. Gospodarze zdecydowanie lepiej wypadli w pierwszej połowie. Szybka gra, kilka pomysłowych akcji, ale bramka zdobyta dopiero z rzutu karnego. Arka groźnie kontratakowała i czekała na swoją szansę. Doczekała się tuż przed końcem meczu. Groclin po zwycięstwie w poprzedniej kolejce nad Lęgią podejmował w niedzielę 28 sierpnia Górnika Łęczna. Wydawało się, że z Górnikiem trudno nie wygrać - drużynie Duszana Radolskiego udała się jednak i ta sztuka. Remis nieoczekiwany, ale sprawiedliwy. W pierwszej połowie przeważali gospodarze, po przerwie więcej z gry mieli goście. Łęczna idzie w ślady Arki - to już czwarty remis w piątym spotkaniu. Trener Górnika Bogusław Kaczmarek po raz kolejny pokazał, że wie o Groclinie niemal wszystko. W jedynym rozstrzygniętym spotkaniu Wisła Płock grała z Zagłębiem Lubin. Mecz stał na niezłym poziomie - nie brakowało szybkich akcji, strzałów i bramek. Gospodarze wygrali zasłużenie, a po kapitalne spotkanie zagrał Dariusz Gęsior. 36-letni piłkarz wciąż może być wzorem dla młodszych kolegów z zespołu. Gol i asysta to bilans tego doświadczonego zawodnika w niedzielnym spotkaniu. Coraz lepiej w drużynie Mirosława Jabłońskiego spisuje się Sead Zilić, który po raz kolejny trafił do siatki rywali ( trzecie trafienie w tym sezonie) To miał być mecz kolejki Legia grała w Krakowie z Cracovią. Fatalna gra w lidze i Pucharze UEFA sprawiły, że w meczu kończącym 5. kolejkę Idea Ekstraklasy faworytem była Cracovia. Tymczasem gospodarzom wigoru wystarczyło tylko na pierwszą połowę. Wtedy gola strzelił Paweł Nowak. Po przerwie gospodarzy ogarnęła dziwna niemoc. Piłkarze „Pasów” całkowicie oddali inicjatywę Legii i mogło to się dla nich źle skończyć. Drużyna z Łazienkowskiej, za sprawą rezerwowego Piotra Włodarczyka, doprowadziła do remisu, i była blisko wywiezienia spod Wawelu kompletu punktów. Komplet wyników 5 kolejki Idea Ekstraklasy: Groclin-Dyskobolia - Górnik Łęczna 1:1 (1:0) Wisła Płock - Zagłębie Lubin 3:2 (1:1) Cracovia - Legia Warszawa 1:1 (1:0) Odra Wodzisław Śląski - Wisła Kraków 1:1 (0:0) Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (1:1) Polonia Warszawa - Amica Wronki 0:0 GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (1:0) Lech Poznań - Korona Kielce 0:0 Tabela: 1. Amica Wronki 5 8 10:4 2. Wisła Kraków 4 8 9:4 3. Lech Poznań 5 8 10:9 4. Pogoń Szczecin 5 8 9:8 5. Górnik Zabrze 5 7 5:2 6. Wisła Płock 5 7 7:8 7. Legia Warszawa 5 6 4:3 8. Groclin Grodzisk Wlkp. 5 6 7:7 9. Odra Wodzisław 5 6 3:6 10.Arka Gdynia 5 5 4:4 11.Polonia Warszawa 5 5 5:6 12.Korona Kielce 5 5 5:7 13.Cracovia 4 5 2:4 14.GKS Bełchatów 5 5 3:7 15.Górnik Łęczna 5 4 3:5 16.Zagłębie Lubin 5 3 8:10