Marko Vesović

Vesović i Gwilia zagrali w reprezentacjach

02.06.2021 22:36

(akt. 02.06.2021 22:39)

Marko Vesović, który do końca czerwca jest formalnie zawodnikiem Legii Warszawa, wystąpił w reprezentacji Czarnogóry, która bezbramkowo zremisowała z Bośnią i Hercegowiną w meczu towarzyskim. "Veso" grał do 76. minuty.

Bośnia i Hercegowina – Czarnogóra 0:0

Żółte kartki: Krunić, Ahmedhodžić - Savićević, Tomasević

Bośnia i Hercegowina (skład wyjściowy): Sehić – Jovicić, Hadzikadunić, Ahmethodzić – Todorović, Civić, Hadziahmetović – Besirović, Krunić, Nalić – Demirović

Czarnogóra: Dragojević – Tomasević, Simić, Martinović – Kosović (75’ Raicković), Vukcević, Savicević (65’ Janković), Vesović (76’ Vucić) – Jovović (64’ Osmajić), Beciraj (46’ Milosević), Haksabanović (81’ Ivanović).

--------------------

Reprezentacja Gruzji wygrała na wyjeździe 2:1 z Rumunią w spotkaniu towarzyskim. Walerian Gwilia, który do 30 czerwca jest formalnie piłkarzem Legii Warszawa, wbiegł na boisko w 80. minucie.

Rumunia – Gruzja 1:2 (0:0)

Ivan (78. min.) - Mikautadze (61. min.), Aburdżania (71. min.)

Żółta kartka: Kwirkwelia
Czerwone kartki: Tanase (42. minuta, Rumunia) - Kwirkwelia (64. minuta, Gruzja, za drugą żółtą).

Rumunia (skład wyjściowy): Vlad – Sorescu, Nedelcearu, Chiriches, Ganea – Olaru, Marin, Maxim – Hagi, Alibec, Tanase

Gruzja: Kupatadze – Chabradze, Kwirkwelia, Choczolawa, Azarow – Dauszwili – Aburdżania (80’ Gwilia), Kwekweskiri (57’ Kiteiszwili) – Szengelia (57’ Lobdżanidze), Mikautadze (81’ Ziwziwadze), Okriaszwili (66’ Kaszia).

Legia mistrz 2021. Co wiesz o poprzednich mistrzostwach?

1/15 Pierwszy tytuł mistrzowski Legia zdobyła 20 listopada 1955, na boisku Stali (obecnego Zagłębia) Sosnowiec. W decydującym meczu zremisowała na wyjeździe 1:1, choć gospodarze, będąc pewni swego, zaprosili wszystkich prominentnych działaczy i zorganizowali fetę. Kto popsuł im plany strzelając gola na 1:1?