Walerian Gwilia piłkarzem Legii

Logo Legia.Net

Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net, Legia Warszawa

12-06-2019 / 20:29

(akt. 16-06-2019 / 12:51)

Legia oficjalnie potwierdziła to, co pisaliśmy wcześniej. Walerian Gwilia został nowym piłkarzem Legii. Kosztował 300 tys. euro, został wykupiony z FC Luzern. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.

fot. Jacek Prondzynski/legia.com

Wiosną Walerian Gwilia był wypożyczony z FC Luzern do Górnika Zabrze. Środkowy pomocnik rozegrał osiemnaście meczów, w których strzelił jednego gola i miał cztery asysty.

25-letni zawodnik ma podwójne obywatelstwo: ukraińskie i gruzińskie. Karierę rozpoczynał w Metaliście Charków, a potem grał m.in. w Metałurhu Zaporoże, z którego trafił na Białoruś do FK Mińsk, a następnie do BATE Borysów. Od 2017 roku reprezentował szwajcarskie FC Luzern. 

Gwilia rozegrał 22 spotkania w gruzińskiej reprezentacji, zdobył trzy bramki. 

Nie potrzebowałem wiele czasu, aby podjąć decyzję o przyjściu do Legii. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Warszawy. Nie mogę się doczekać, kiedy zagram na tym stadionie, jestem bardzo podekscytowany. Wiem, że Legia musi być zawsze mistrzem i cały zespół musi zrobić wszystko, aby tytuł i puchar do niej wróciły - powiedział po podpisaniu kontraktu Walerian Gwilia.

Jestem przekonany, że będzie dużym wzmocnieniem i da nam wiele jakości w ofensywie. Posiada cechy charakteru oraz umiejętności piłkarskie, które wzbogacą nasz zespól. To zawodnik, który bardzo szybko przystosował się do gry w Ekstraklasie i jest gotowy na wyzwania, jakie wiążą się z grą w takim klubie jak Legia. Bardzo zależało nam na obustronnej współpracy. Razem będziemy walczyć o tytuły - mowi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

 

Komentarze (400)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Pułkownik
 • 0 / 2
Jeden z najlepszych zimowych transferów w lidze, przyćmił wiosną Żurkowskiego, którego chciało tu wiekszość użytkowników i co? I przychodzi do nas za grosze i ludzie marudzą.. żenujące
Generał
 • 1 / 1
Lesiu89, nie przeginaj, Żurkowski to żadna gwiazda. To żaden punkt odniesienia do Gwili.
W Onecie piszą o tym zawodniku, że Legia zainteresowana -Hachim Mastour
Generał broni
 • 2 / 1
Chyba nie, piłkarz nie dość, że bez liczb to jeszcze przez ostatni rok nie zagrał w meczu dłużej niż 30 minut.
Chyba pion sportowy czeka na losowanie 1 i 2 El LE. Jak nikt groźny nie wpadnie to ta kadra ma wystarczyć a między czasie ktoś tam wpadnie. Zresztą ze skrzydłowymi to jest problem od lat. Nie ma co się dziwić.
Generał
 • 2 / 1
Szanowna Redakcjo, ponoć młody Marokańczyk (pomocnik) przymierzany do Legii, co jest grane?
Podobno narazie nikt nie przyjdzie. Kamieniecki tak pisał.
Porucznik
 • 8 / 5
Na info o braku skrzydłowych przed powrotem do treningów padają komentarze oczywiście ust klakierów Mioduskiego, że potrzebny jest czas na zakontraktowanie lepszych skrzydłowych. To mam pytanie co robił kur.a scouting przez pół roku, że nie dogadał się z nikim na start przygotowań? W dodatku co znaczy "lepszych" i "wzmocnienia"? W ostatnim okienku też czekaliśmy na owe wzmocnienia i co? Przyszedł Agra, który obciąża budżet. Pier.olicie o wzmocnieniach, a znów przyjdzie szrot. Skąd to przekonanie, że przyjdzie ktoś dobry, no słucham ? Argument 1 chociaz. Poprzednie okienka nie nauczyły pokory?
Sierżant
 • 1 / 1
Ramos26...szanuje Cię za miłość do klubu. Wiem, że chcesz dobrze dla Legii, ale uwierz mi, że dla wyróżniających się piłkarzy, na których jeszcze stać Legię, nasz klub nie jest żadnym priorytetem. Jak już nie będą mieli innej opcji, czytaj później, może do nas przyjdą. Wcześniej na pewno z nami nie podpiszą kontraktu.
Pułkownik
 • 3 / 1
kojo bez jaj. Nikt nie oczekuje zawodników typu Ronaldo. :)
A czy jeśli zakontraktuja za tydzień czy dwa to będzie jakiś problem bo większość chyba ma przekonanie że kadra już powinna być zamknięta w połowie czerwca, spokojnie transfery będą się robiły całe lato
Czekają na okazje. Ktoś pisze że okno zaczyna się 1 lipca...
Tylko my zaraz na początku lipca gramy juz w pucharach.
Odeszło kilku piłkarzy ofensywnych:Szymański, Hama, Medeiros, Kucharczyk...
Na logikę Ci co zostali na ich pozycji są jeszcze słabsi skoro nie grali.
Za nich 1 Gruzin to mało a czas ucieka.
Kapitan
 • 1 / 0
Dokładnie, strasznie mnie denerwuje to nasze średniowieczne myślenie, młody 23 latek to tylko u nas w kraju gdzie indziej to już rutyniarz który ma ponad 100 meczy w lidze, tak samo z transferami, po co ma poznawać nowy zawodnik drużynę i taktykę, po co ma się zgrywać z zawodnikami, przecież ściągamy samych kocurów którzy z marszu wiedzą jak grać i są w formie. Im wcześniej tym lepiej dla nas bo pod koniec okienka to my możemy być już po za pucharami i mieć już parę punktów mniej w lidze. Zabieramy kadrę jak najszybciej a jak się trafi jakaś okazja to dobrze jak nie to i tak nikt nie będzie płakał. 2 skrzydłowych i jeszcze jednego ofensywnego pomocnika na gwałt potrzebujemy a zaraz może się okazać że też napastnika
Generał broni
 • 2 / 1
Będą spokojnie czekali całe lato na okazje transferowe a w końcu w akcie desperacji wypożyczą gostka na dwa miesiące przy czym, żeby go przywrócić do gry po pół roku siedzenia na ławie potrzeba będzie 3 miesiące. To też już przerabialiśmy.
Major
 • 2 / 3
Szybki, o jakiej jakości ty piszesz? O tej trwającej już dwa lata czy jakiej?
Powiem jedno masz z********alać U mnie się z********ala kto nie z********ala ten nie gra k u r w a wasza jego mać.W tym klubie nie ma równych i równiejszych.Nie ma równych i równiejszych!
Generał
 • 14 / 6
swirekwampirek, myślę, że dokonujesz złego oglądu mojego (i nie tylko ) stanowiska wobec działań DM. Wyłączają sprawy budowy ośrodka i zaplecza boiskowego, to niestety ale dostrzegam poważne rysy w decyzjach DM. Przede wszystkim podejmowane decyzje nie wzmacniają pionu sportowego a powinny. Dlaczego tak jest, nie wiem. Z niemal ostatnich dni, pan DM ogłasza zatrudnienie kolejnego dyrektora ds finansowych, tym razem ws dywersyfikacji przychodów. Czy to jest najpilniejsza sprawa? Wątpię bardzo mocno. Mój sceptycyzm opieram na tym, że głównym silnikiem do pozyskiwania pieniędzy w klubach europejskich, są zatrudniane gwiazdy. Niestety ale właśnie te osobliwości piłkarskie powodują wzrost sprzedaży koszulek, gadżetów etc, podnoszą oglądalność, ceny reklam etc. Dlaczego Legia nie idzie tą drogą? W ostatnich tygodniach pan DM ostro skrytykował planowana rewolucję w rozgrywkach klubowych ale sam nie podejmuje skutecznych działań aby ze strefy nicości wyrwać Legię. Potrafili to zrobić Czesi, potrafili Słowacy a dlaczego my nie? Ktoś powie pieniądze, otóż nie, kluby czeskie czy słowackie z reguły dysponują znacznie skromniejszymi budżetami a jednak w rozgrywkach europejskich regularnie grają. Idźmy dalej, ostatnio przegraliśmy z Dundelage, klubem na peryferiach europejskiej piłki opartych o piłkarzy z drugoligowych klubów z Francji i Niemiec. Czy to nie była wystarczająca nauczka dla pana DM? Widać nie, dalej eksperymentujemy z trenerami piłkarzami, czy to pokazuje słabości pionu sportowego? Dlaczego nie mamy w klubie takiego dyrektora jak np. Bednarz, który pokazał swoje kompetencje choćby w Wiśle kraków. Zostawmy to, z daleka widać w Legii słabość pionu sportowego, pan Radosław Kucharski i długo, długo nic, czy to tak ma wyglądać: oferta menadżer, wypaliło oj nie wypaliło. Czy naprawdę przez 3 lata nie można było uporządkować spraw organizacyjnych w kierunku wzmocnienia monitoringu piłkarzy, poszukiwania i pozyskiwania. My tu opisujemy Legie jako super zorganizowany klub a najzdolniejsi najmłodsi piłkarze z państw afrykańskich przenoszą się do do 2-3 lig francuskich czy niemieckich. Dlaczego nie do Legii, dlaczego? Ostatni turniej U20, czy Legia miała jakikolwiek plan dotarcia do grających tu młodych zawodników, wątpię, bo kto ma to robić, dyrektor ds dywersyfikacji przychodów a może magazynier? Dlatego swirekwampirek, bardzo często jestem na nie, choćby dlatego, ze te błędy są dostrzegalne nie tylko przez kibiców. O budżecie, zadłużeniu itp., nie będę pisał bo szkoda czasu a i większość tu piszących by tego nie zrozumiała, bez urazy pozdrawiam.
Pułkownik
 • 9 / 6
Jest dokładnie tak jak napisałeś Zbylu. Najgorsze, że my kibice jesteśmy robieni w jajo od wielu lat, a nie zmienia się nic! Pozdrawiam.
Generał broni
 • 9 / 7
Prawda jest taka, że Pan Mioduski nie ma pieniędzy na finansowanie klubu, którego dochody ostatnio drastycznie spadły na skutek złego zarządzania i całej masy trudnych do logicznego wytłumaczenia decyzji w sprawach sportowych. Nie udało mu się znaleźć inwestora, nie udało się a może nie chciał ponieważ jego koncepcja na utrzymanie Legii jest od dawna znana - to stworzenie Ajaksu Amsterdam samofinansującego się dzięki szkoleniu i Akademii. Dodatkowo ta koncepcja wprowadza element deweloperski, czyli dość drogą nieruchomość, który znacznie zwiększy wartość klubu czyli osobisty majątek Miduskiego. Oczywiście jest na to wzięty kredyt, ale po pierwsze bez gruntów by go nie dostał, po drugi wyżebrał dofinansowanie po trzecie w długiej perspektywie, żadne pieniądze nie zarabiają na siebie tak jak nieruchomości. Mioduski jest jak widać twórcą przejrzystego i atrakcyjnego planu, który dla nas ma jedną wadę nie uwzględnia działania pierwszej drużyny aż do momentu kiedy staniemy się Ajaksem Amsterdam i do tego czasu pozostanie to sferą chaosu i bałaganu. W momencie, kiedy Mioduski wykupywał Legię od wspólników przyświecała mu myśl, że finansowanie zarówno Akademii jak i drużyny załatwi udział w Lidze Mistrzów lub w Lidze Europy, niestety jego braki w rozumieniu sportu i piłki nożnej same doprowadziły do degrengolady i trwającej od początku jego rządów kompromitacji w tych rozgrywkach, jedynym pocieszeniem jest to, że w innych klubach Ekstraklasy też rządzą idioci czyli szanse mamy.
Podpułkownik
 • 6 / 6
Niestety Miodek jest tak uparty i zaślepiony że dopiero obudzi się jak doprowadzi do poważnej katastrofy w klubie.
Generał
 • 6 / 3
Bart, dlatego trzeba pisać takie rzeczy i to nie dlatego, żeby zrobić komuś na złość, ale po to aby ludzie którzy decydują zrozumieli, że kibic to nie idiota, tylko ktoś kto kocha swój klub i wiele poświęci żeby mógł z dumą pokazywać się w emblematach Legii! To ktoś kto przychodzi na stadion jak jest -22C i + 35C, to ktoś kto nie idzie na imieniny, imprezę tylko na stadion wspomagać swoich piłkarzy! Dość tej marmelady, panie DM prosimy o wzmocnienie Legii o tyle, żebyśmy mogli grać w grupowych rozgrywkach europejskich!
Mioduski po prostu nie zna się na piłce. Łagodnie mówiąc brakuje mu czucia piłki. Co prawda nie tylko on. Mam tylko dziwne wrażenie że model amiki Rutkowskich z dobrym zarobkiem ze sprzedaży młodzieży a wynikiem jak wyjdzie to jest wzór dla Mioduskiego. Nawet mu się nie dziwię bo po to kupił żeby zarabiać.Jednak my nie mamy takiej akademii.
Generał dywizji
 • 3 / 1
ZenekL3 ma rację , element developerski jest podstawą działalności . Pozyskał tanio grunty , pierwsze duże dotacje i po skończeniu inwestycji będzie zawsze finansowo wygrany .Legia zarabiająca ewentualnie pieniądze także by wspomagała projekt .Niestety sprawy sportowo poszły żle i DM ma kłopot , który z braku kolejnego awansu do LE może przyjść poważny kryzys finansowy .
Solidny zawodnik .Czekam na skrzydłowych i lewego obrońcę.Pod warunkiem że nikt nie odejdzie .
~Leśny Dziadek
 • 3 / 0
A może trzeba inaczej na to spojrzeć...Dość "gwiazd" typu Mereiros, Gruzin wygląda na sympatycznego, ambitnego faceta. Do tego głodny sukcesów, zapraszamy do konsumpcji Walerian. Niech Zygmunt znowu tańczy po sezonie...
Dobre wzmocnienie, myślę że sprowadzony w miejsce szymiego, więc jeszcze skrzydła i możemy grać!!
I oczywiście LO
Powodzenia w Legii!
A teraz liczę na transfer zawodnika na pozycję na której mamy największe braki, czyli jacyś skrzydlowi czy ofensywny pomocnik! Środkowych w Legii aż nadto i co chwila bierzemy kolejnego...
Dla wszystkich.

Jeżeli widzicie, że ktoś wypisuje farmazony, wystarczyże najedziecie na nick i zobaczycie ile ktoś ma pkt.
Jak ma pkt w przedziale 0-100 to troll jak nic.
Nie ma co z nimi dyskutować tylko minusować, a moderacja naprawdę niech coś zrobi z tymi pajacami.
Sierżant
 • 10 / 3
Wiesz nie każdy ma manie pisania pod kazdym artykułem - czasami po prostu zachowuje sie opinie dla siebie albo ktos juz to 5x powiedział to po co strzepić język ;)
Ja jestem tutaj od paru lat a postów jak na lekarstwo
A czy Ty od razu miałeś 2167 punktów po pierwszej rejestracji ? Może jak się urodziłeś to już miałeś 18 latek ?
Oczywiście, że nie ale nie wypisywałem bzdur i nie byłem aż takim zakompleksionym robakiem aby zakładać konto na forum innego klubu jak część trolli tutaj.
Plutonowy
 • 9 / 1
A co ty myślisz że wszyscy tylko siedzą i wypisują posty bo nie mają nic do roboty człowieku odejdź od klawiatury i zobacz że za oknem też jest świat
W kwestii trolli to ja tam nie chce identyfikowac kto jest kto nie, ale jak mamy ewidentne przypadki, to po prostu minusujmy, nie odpowiadajmy, nie wchodzmy w dyskusje, bo to ich napedza... Zero dyskusji, -10, post ukryty i do widzenia.
Technojezus ! Ja jako doświadczony facet mogę Ci tylko doradzić, że każda skrajność jest zła ! Skup się na merytoryce, chętnie poczytam ???
Legii brakowało charakteru. Dobry krok,jeśli chodzi o podreperowanie sfery mentalnej. Sprawia wrażenie zakapiora. Taki nie odpuści i o to chodzi. Od efektownej gry będą pewnie inni.
"Bravo" Redakcjo LN, dzięki Waszej polityce LN prześcignęła Islandię i Norwegię łącznie w ilości trolli.
Generał broni
 • 4 / 11
Niestety, ale da się to logicznie wytłumaczyć. Według mnie ta inwazja trolli to jest frustracja związana z tym, że (oczywiście oprócz zdobycia wicemistrzostwa zamiast mistrzostwa kraju) Legia pozbywa się w jednej chwili trzonu tzw. polskiej starej gwardii, czyli Kucharczyka, Malarza i Radovica (ten ostatni oczywiście też jest Polakiem, bo ma również polskie obywatelstwo, jakby ktoś nie wiedział).
Nie do końca, Legia zawsze wzbudzała duże emocje i przez to od powstania internetu i stron z nią związanych przyciągała masę frustratów. Tylko do pewnego czasu byli oni w rożny sposób usuwani bo wartością nadrzędną zawsze była Legia. Teraz niestety najważniejsze są personalne rozgrywki i Redakcja LN stanęła twardo po jednej stronie, tylko szkoda że nie Legii.
Wprowadzić logowanie z kartą kibica żeby przy niku był np. komunikat zweryfikowany. Oczywiscie kto chce ale będzie wiadomo kto jest kibicem a kto nie. Chociaz i teraz wiadomo kto troll :)
Na razie są na fali i to ich zaślepia, ale prędzej czy później skończą jak LCP. Wiadomo czasem człowiek jest zły, krytycznie nastawiony, ale jak można wspierać jawnych trolli i opluwaczy i jeszcze iść z nimi ramię w ramię?
Śmiechłem. Naczelny troll tej strony - jarząbkoid 166 - wyraża ubolewanie nad ilością "trolli". Hipokryzja poziom mistrz.
Nie wiem czy On jest trollem, czy tak jak Tomaszek poczuł misję i czasem może w sposób trochę pokraczny broni Legię. Co chyba nie powinno dziwić na stronie... Legii. Problemem są już często etatowe trolle które tu bezkarnie plują 24 godziny na dobę.
Generał broni
 • 6 / 10
Nie ja wyrażam ubolewanie, tylko świrek, a ja się z nim w tym zgadzam. Po prostu jesteś za głupi, żeby umiejętnie manipulować.
Kapitan
 • 13 / 6
Walkę z trollami na tej stronie zacząłbym od zbanowania największego z największych, absolutnego króla trolli - jz166 "jarząbka". Hejtera, prowokatora, maszynkę do wyzywania i obrażania ludzi, którzy nawet w niewielkim stopniu się z nim nie zgadzają. Od czegoś trzeba zacząć. Nim ten osobnik rozpoczął swoją działalność na tej stronie na przełomie sierpnia i września 2016 roku, było tutaj naprawdę dobrze. Nawet wojny urbanistów i skorżystów (ja zawsze #teamJanek) nie sprowadziły komentarzy na taki poziom jak działalność jarząbka, któremu w początkowej fazie pomagał przyd**as kriss1916. To co dzisiaj możemy zaobserwować na legia.net to w dużej mierze rezultaty ich pracy (z przewagą jego). Dzięki wam poziom obłędu na tej stronie sięgnął już niemal poziomu wisłaportalu i kkslech.com.

Nie przypominam sobie, a jestem tutaj od 2006 roku, żeby jedna osoba budziła wśród ludzi aż tak negatywne emocje. Napuszczała ich na siebie, szczuła, z taką wściekłością i jadem narzucała swój punkt widzenia, odbierała chęci podejmowania dyskusji za pomocą różnych sztuczek, typu minusowanie (w rezultacie ukrywanie) komentarzy ze swoich wielu multikont. Kogoś w takim stopniu dehumanizującego komentujących prezentujących odmienne od niego zdanie, obsesyjnie narzucającej swój, jedyny i słuszny - w jego mniemaniu - punkt widzenia. Osobę tak bardzo uzurpującą sobie prawo do segregowania ludzi na kibiców i niekibiców Legii, jej wrogów i trolli. Nikt w historii tej strony nie wyrządził jej takiej krzywdy jak ty, jarząbek.
Swirek,
Chamstwo, bezczelność i hipokryzja to nie są składniki "pokracznego bronienia Legii". Dobrze wiesz, że to troll tyle, że pasuje Ci to gdyż cały czas jedzie po Leśnodorskim, a jak wiadomo nie od dziś też po nim jedziesz/jechałeś, często w chamski sposób, zarzucając nawet przestępstwa, po innych piłkarzach również.
Także wcale mnie nie dziwi twoja sympatia do tego chamskiego trolla i manipulatora.
A ja sobie przypominam wiele, złośliwie mógłbym wymienić Ciebie ale akurat wiem że TY, Drobiowy czy Zbylu mimo że mnie w...cie jesteście kibicami Legii jak ja. Przykre dla mnie jest to że gdzieś się pogubiliście i wszystko rozpatrujecie przez personalia przez to czasem popieracie etatowych troli. Takich jak ten ramos dawniej futbolplayer, dopóki na szczycie był Leśnodorski jechał po nim. Gdy palmę pierwszeństwa przejął Mioduski zmienił się o 180 stopni.
SW ja tu nie szukam sympatii czy antypatii, od lat również kibiców Legii. Bo to tu źródło cieniutkie tego dobra.
swirek,
mozemy sie nie lubić, możemy sobie wytykać to i owo. Ale jesteśmy Legionistami. Wspomniany wyżej jarząbkoid jz166 to troll i mąciciel. Tak było zawsze, tak jest teraz i tak będzie dalej.
Co do bratania się z innymi trollami to proszę cię - ramosy, jasie i małgosie, wlazłkotki i inne ścierwa ZAWSZE dostają ode mnie bury. I nie tylko ode mnie.
Kapitan
 • 4 / 3
Ramosowi raz czy dwa akurat zdarzyło napisać się coś z sensem, wydaje mi się, że mogłem mu coś z raz odpisać właśnie w tym stylu, że jak na trolla (bo wiem, kto to jest i jakie miał wcześniej nicki - futbolfrajer i mateusz2261) to nawet mu wyszło. Nie pamiętam jakie były motywacje, pewnie chciałem sprowokować jz166.
Barachła typu miodekout czy ścierwo WlazlKotek nie tykam i jak tylko widzę, odruchowo daje minusa.

Aaa, Zbylu też mnie czasem w****iał, ale ja nie mam z nim problemów. Dawno temu kłóciliśmy się na temat Urbana jak wrócił na stanowisko trenera Legii i Zbylu wieszczył nam z tego powodu tragedie i później jak bronił Berga niczym zaślepieniec. Było - minęło. Teraz to już idę spać. Dobranoc.
Generał
 • 5 / 5
"Nie wiem czy On jest trollem" :))))))))
Buhahahaha.

Kiedyś był tu komentarz miesiąca.
Redakcjo, dajcie go Marszałkowi Wsiurkowi, bo przebił wszystkich szczególnie pod względem hipokryzji.

Sportowa:
to norma, że trolle na bezszczela obrażają i wyzywają innych od trolli, skoro pojawiają się całą grupą jak szybkie radomiry piszące jednym schematem.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
No niestety takie czasy
Trolling frejk niusy to chleb powszedni
Trzeba robić przesiew i mieć się na baczności
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Fejk niusy
Generał
 • 2 / 3
swirekwampirek, nie widzę związku pomiędzy działaniami redakcji a komentarzami których nie akceptujesz. Trudno wymagać aby zwykła prowokacja czy bezczelność lub dalej chamstwo zniknęło z tej strony. Jedynym instrumentem jest BANOWANIE ale tutaj to właśnie Szanowna Redakcja określa normę. Mimo wszystko uważam, że są mechanizmy eliminujące troli z tej strony. Wystarczy, że my kibice będziemy minusować i tyle możemy zrobić. Z drugiej strony trzeba brać pod uwagę zwykłą frustrację kibiców zawiedzionych sposobem zarządzania klubem.
A może to robota ludzi z Petersburga?
Naprawdę jest czym się emocjonować? Jeżeli jakaś wypowiedź jest głupia, agresywna, etc, można po prostu dać minusa i przejść na tym do porządku dziennego. Po za tym chyba najlepiej nie wchodzić w interakcję, jeżeli argumenty adwersarza są mizerne.
Trzeba też uważać, aby nie popaść w paranoję - każdy to szpion z krainy deszczowców.
A tak z trzeciej strony. Mój wróg moim największym przyjacielem. Czasem tylko krytykant dostrzeże coś, co innym mogło umknąć. W dobrym zespole musi być malkontent.
Major
 • 2 / 1
@swirek - jarzabek broni Legii w pokraczny sposób?! On nie broni Legii, broni polityki obecnego zarządcy klubu, polityki korpo, chaotycznej, niestabilnej, której wektorem jest obniżenie poziomu sportowego drużyny, bezrefleksyjne decyzje i zwykły brak wyczucia. Jest to polityka, której jak czytam i Ty hołdujesz. Ja pozwolę sobie stanąć w opozycji, bo mnie się ten kierunek nie podoba. Może inaczej: podoba mi się uparte dążenie do stworzenia Akademii - to jest z pewnością pozytyw, a właściwie mus. Ale reszta? Nie jestem fanem Leśnego, bo żył ponad stan i z kolei rządził niemal wyłącznie na nosa, bez długofalowego planu. Ale tracę systematycznie tracę cierpliwość, proporcjonalnie do tempa, w jakim Legia Dariusza Mioduskiego traci europejski ranking.
Major
 • 1 / 1
A swoją drogą, może by tak zlot forumowiczów zrobić? Jarząbek będzie naperdalał na bandżoli jak ten szalony gitarzysta w ostatnim Mad Max:-)))
Transfery, że d..py nie urywa. Będzie dobrze jak załapiemy się w przyszłym roku do 8-emki.
Idziesz o zakład, że tak?
Słaby troll
Generał dywizji
 • 1 / 0
Wszystko zależy od wytrenowania i taktyki. A poza tym jeszcze transfery będą, więc spokojnie. W następnym sezonie gramy o MP!
~Corado
 • 2 / 10
Galaktyczny fransfer że aż strach się bać????.
Major
 • 7 / 4
To będzie dobry zapierdalacz, zobaczycie. Materiał na porządnego grajcara.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Miał udaną poprzednią rundę, nie jest to piłkarz zużyty. Jest na "fali wznoszącej", gra w swojej reprezentacji, więc uważam, że jak tylko nasi dobrze przepracują przygotowania do sezonu to będzie mocnym punktem drużyny.
Major
 • 2 / 6
Kucharski zaproponował, Mioduski klepnął. Żeby było jasne kto jaka rolę w tym transferze odegrał. Już w lipcu zobaczymy jak to wygląda oby nie jak doupa wielbłąda.
Generał broni
 • 6 / 4
Jeżeli zamierzasz oceniać zespół Legii po 2-3 kolejkach ligowych i ferować wyroki, to oznacza, że albo nie znasz się na piłce, albo po prostu jesteś trollem, który już wydał ocenę i wstrzymuje się przez miesiąc z sianiem zamętu na tym forum.
Berg to nie troll to trener
Generał broni
 • 2 / 4
A może dwa w jednym?
No właśnie, zobaczymy w lipcu. Póki co przestań krytykować i cierpliwie poczekaj.
Podpułkownik
 • 3 / 4
Dawno nie widziałem takiego mądrali jak ty, złóż cv i dawaj tych swoich zawodników.
Marszałek Polski
 • 13 / 2
Tydzień?
Co to za firma?
Warzywka na bazarku
Marszałek Polski
 • 8 / 2
3700 euro?
Kapitan
 • 7 / 4
Co za dzbany na tym forum... Tak właśnie czuje że połowa postów to jakieś Janusze co licytują się ile zarobili w tym miesiacu
Kaaris po prostu probuje sobie rekompensować chyba pewne sprawy
Marszałek Polski
 • 6 / 4
Kaaris
Buhahahahaha
Kapitan
 • 3 / 2
Chłopaki wg mnie w tej bitwie czas na rozsunięcie rozporków i... Porównanie wyciągów bankowych. Ja idę po popcorn do żabki.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
PPKKKK
Weź i dla mnie. Czekam na kolejne transfery a poprzedni mi się skończył
A w Groszku mają coś fajnego? Bo właśnie u mnie otwierają ...
Marszałek Polski
 • 0 / 3
Może groszki
O kurła, chłopak się faktycznie dorobił, przykręca klamki do okien za średnią krajową. On nie złapał Boga za nogi, on jedną ręką trzyma za kostkę Allaha a drugą szarpie za łydkę Swaroga! Dobrze, że jest taki rozgarnięty, na prestiżowe stanowisko montera w Druteksie nie biorą byle kogo. Zaczynasz robotę i masz tydzień (tydzień, kurła!) na wykazanie się. Jak przykręcisz klamkę tył na przód albo zamontujesz drzwi tarasowe w poprzek framugi, to lecisz z elity, nie dla ciebie trzy tysie wypłaty!

Ale żeby nie było, że się nabijam z normalnej pracy. 3,7 tysięcy to bardzo dobra fucha na pierwszą poważną robotę. Akurat można się za tyle wyprowadzić od rodziny, starczy na wynajem kawalerki na Białołęce albo Chomiczówce. Biznesu za to nie rozkręcisz, ale przynajmniej z głodu nie zdechniesz i masz jakiś punkt wyjścia do poszukiwań lepiej płatnych zajęć.
Porucznik
 • 10 / 0
Ja chłopakowi kibicuje. Może i Górnik się bronił przed spadkiem ale Gvilia się wyróżniał na tle zespołu. Jak graliśmy ostatnio z Zabrzem to właśnie jego obawialem się najbardziej
Dokładnie. Kilka dni temu nawet myślałem, że fajnie byłoby, gdyby Gvilia do nas dołączył ;)
No dokladnie kto trochę śledził poczynania Górnika ten musi zgodzić się z Twoja wypowiedzią
Generał broni
 • 3 / 11
A tak przy okazji to wygląda na to, że o przyjęciu Lewczuka zamiast Rzeźniczaka, z którym podobno były zaawansowane rozmowy zadecydował prawdopodobnie Wukowicz. Zdecydowanie bardziej bałby się kogoś, czyje zdanie i autorytet się w Legii liczy, dlatego też raczej nie przyjdzie Furman za to przyszedł Gwilia, który da się łatwiej spacyfikować. No ale jak się daje posadę trenera szczypiorowi to musi sobie czyścić przedpole różnymi sztuczkami.
~Erni
 • 2 / 2
Z Rzeźniczakiem nie było żadnych rozmów. Sam to potwierdził, że on chciał, ale Legia nie. Zdecydowanie wolę Lewczuka. Ty już nie pamiętasz jak Kubuś w co drugim meczu babola walił.
Generał
 • 3 / 6
To jest właśnie przypadek, że może zakontraktować piłkarza lepszego a decydujemy się na zdecydowanie gorszego. Jeśli jest to prawda, to nie wróżę Vuco długiego pobytu na Ł3.
Marszałek Polski
 • 8 / 5
a jakieś źródło tych rewelacji
Bo z wywiadu u źródła (Rzeźniczaka) to nikt nawet z nim nie chciał rozmawiać i nie rozmawiał a ty piszesz że były jakieś zaawansowane rozmowy
To kto kłamie Rzeźniczak?
Generał
 • 2 / 1
JohnoQ, to nie w tych kategoriach, kłamie nie kłamie. Rzeźniczak publicznie potwierdził chęć gry w Legii tylko tyle. Nie ma co dorabiać ideologii. W Legii panuje taki bałagan organizacyjny, że wszytko możliwe. Natomiast to właśnie Prezes klubu jest od tego, aby pewne niedopowiedzenia dementować. Niestety w Legii Prezes nie ma takiego zwyczaju a szkoda.
Generał broni
 • 3 / 0
A GA dzwoniło do Legii i proponowało Rzeźniczaka i ktos odpalił ich. Wuko.
Chorąży
 • 8 / 3
"Według mnie na minus fakt, że bierzemy zawodnika z zespołu który rozpaczliwie bronił się przed spadkiem"
Zbylu czy to oglądasz w ogóle tą lige?Przecież tutaj między drużynom z dołu tabeli a tą z samej czołówki nie ma wielkiej róznicy.Górnik rozpaczliwie bronił się przed spadkiem?? Na wiosne z Gvilią w składzie byli jednym z najlepiej punktujących zespołów w lidze 2-0z Wisła, 3-0 z Lechem,4-0 z Sosnowcem,3-0 z Koroną.No i przypomnij sobie nasz mecz z nimi w Zabrzu gdyby nie fatalna skuteczność Angilo przegralibyśmy sromotnie.Oni jesteinią grali fatalnie i wydawali się murowanym kandydatem do spadku a Wiosną po transferze Gvilli czy Sekulica zaczeli grać o niebo lepiej i skończyli na 11miejscu.
Generał
 • 3 / 6
Posłuchaj, ostatnie parę kolejek to taka kopanina, że potrzeba dużo lodu żeby to wytrzymać, tego nie da się oglądać a uwierz, oglądam dużo piłki. Pewnie Gwilia wniesie coś nowego (trzymam kciuki) ale pamiętaj: Legia ma przypadkowego trenera a jak to się skończyło z Dziurdziewiciem wszyscy wiemy. Po drugie, inaczej gra się z zespołami które prezentują niski poziom a inaczej jak trzeba zwycięstwo wywalczyć, wygrać piłką.. Zdecydowana większość bramek w spadkowej ósemce jest zdobywana po "wielbłądach", kiksach, przypadkowych zagraniach. Dlatego podchodzę ze sceptycyzmem ale nie negatywnie. Po drugie, nie przyjmuje do wiadomości, że Legię nie stać na transfer o wartości np 1 mln euro. To w Europie po prostu drobne a Legia ponoć chce tam być? Europa chce pozbyć z rozgrywek takich słabeuszy jak Legia. DM publicznie protestuje ale nie robi nic aby to jak najszybciej zmienić. Deklaracje nie pokrywają się z rzeczywistością a Europa nie ma zamiaru czekać na Legię i kluby na tym poziomie. Skoro potrafią Czesi czy Słowacy to dlaczego w Polsce się to nie udaje?
Generał broni
 • 9 / 7
Nie rozumiem o co chodzi z krytyką tego transferu, bardzo dobry piłkarz do pracy w środku pola, moim zdaniem dobra para dla Martinsa albo Cafu, może grać wyżej i też coś daje, lepszy fizycznie i biegowo od Szymańskiego chociaż mniej perspektywiczny. W przeciwieństwie do podpisania beznadziejnego kontraktu z Lewczukiem piątym już w klubie dziadem od mentorowania juniorom, dobry ruch za stosunkowo niewielkie pieniądze wystarczy porównać z kwotą za Cafu żeby zobaczyć o ile można mądrzej i ekonomicznej wykorzystać pieniądze.
W 100% zgadzam się z tą wypowiedzią
Transfer wygląda na bardzo solidny
Generał
 • 6 / 6
ZenekL3, odnoszę wrażenie, że dyskusja podzieliła fanów na tych, co podchodzą entuzjastycznie i tych, którzy mogą być nieco zawiedzeni. Według mnie na minus fakt, że bierzemy zawodnika z zespołu który rozpaczliwie bronił się przed spadkiem, ponadto czy tak naprawdę Szwajcarzy puściliby dobrego zawodnika? Na plus z pewnością gra w reprezentacji (słabej ale zawsze) oraz fakt, że ponoć się wyróżniał. Ja powiem tak, naszej e-klapy nie da się oglądać, poziom spotkań w tym też Górnika był na żenująco słabym poziomie, nie do oglądania. Zatem cała ta dyskusja musi być obarczona niepewnością, bo w walce o LE, tylko zespoły z pierwszej i drugiej rundy grają na podobnym poziomie. Zresztą cała ta sytuacja jest o tyle nieciekawa, że Legia dokumentuje przychody na poziomie 100 mln złotych i my kibice mamy prawo oczekiwać emocji na stadionie. Być może idziemy w dobrą stronę (tego nie wie) w każdym razie widać, że budżet Legii dostał się "pod gilotynę". Jednak ktoś do tej pory zawierał kontrakty, podpisywał umowy o świadczenie usług. W końcu, co mnie obchodzi polityka finansowa kluby, dla mnie co roku DM niech sobie kupuje nowy jacht byle Legia błyszczała w e-klapie i LE.
Za kwote Cafu mozna miec 2,5 Furmana. A to wiele wyjasnia. Tyle ze Cafu jeszcze spokojnie mozna sprzedac za 1,5 mln euro. Wiec w sumie sie oplaca.
Generał
 • 4 / 5
HenningBerg, sądzisz, że są jakiekolwiek oferty na Cafu? Ja wątpię, na wiosnę grał tragicznie słabo. Mógłby się ścigać w biegach na orientacje dla emerytów.
~PAW
 • 0 / 1
Zgoda. Dobry transfer, przede wszystkim rozsądny, a tak8ch dziś nam trzeba. Eksperymenty z gwiazdami co mają się odbudować lub kończyć karierę to tenat nie na ten moment, można się tak bawić jak będzie stabilnie i jeden transfer obarczony ryzykiem nie położy drużyny. Mam też wrażenie, że wielu oczekuje Ronaldo
Generał broni
 • 3 / 2
Zbylu ale taki piłkarz, którego Szwajcarzy nie chcą puścić nie kosztuje 300 tys tylko 3-10 mln, więc na takie transakcje musisz poczekać aż Mioduski zainwestuje w Legię od 10 do 35 razy więcej pieniędzy niż dziś. Z pokorą przyjmuję kiepską sytuację w klubie i oczekuje jedynie rozsądnej gospodarki finansowej, której w ostatnich dwóch latach było 0. Potrzebujemy piłkarzy do grania w piłkę, solidnych, bo nie mamy trenera, który nimi pokieruje i wszystko w ich nogach. Na dzień dzisiejszy jedną transakcję można nazwać transferem i jest to Gruzin.
Generał
 • 3 / 2
ZenekL3, i o to właśnie mi chodzi. Masz rację ostatnie 2-3 lata to kataklizm który zepchną Legię na ligową szarzyznę. Dlatego, albo cokolwiek się zmieni na lepsze albo stadion na Ł3 przyjmie nazwę: kibicuj z klasą.
Zbylu, sadze ze to kwestia ceny i na Cafu moznaby juz dzis "cos" zarobic, kwestia jak duze to cos chcemy zeby bylo. Bylo info o zaintetesowaniu PAOK, mysle ze jakis kierunek typu Turcja, Grecja, Arabia bylby spokojnie mozliwy, dlatego wylozylismy te 800k, bo sie zwroci i zawodnik mimo slabej wiosny jest w pelni sprzedawalny... w przeciwienstwie do starego i przeplaconego Jodlowca, czy slabego i mialkiego Antolicza (ktory tez pewnie jest przeplacony).
Generał
 • 1 / 0
HenningBerg, być może jest dla niego jakaś konkretna oferta, innej możliwości nie widzę. Nawet przyjmując, że nie rozumiał oczekiwań trenerów, to na boisku prezentował się bardzo kiepsko.
Chorąży
 • 4 / 6
Mi się podoba,że Legia zaczyna pozbywać się drewnianych piłkarzy.Pamiętam jak za Berga wygrawaliśmy grupe LE grajac Kucharczykiem i Zyro na skrzydłach,Jodłowcem,Broziem,Rzezniczakiem.Wynik był,ale ciężko było to oglądać.Najważniejsze,że odszedł już irytujący swoimi brakami piłkarskimi Kucharczyk.Jest techniczny Martins,Carlitos,Gvilia też ma technike i on ma w dodatku ogranie na arenie międzynarodowej bo gra w reprezentacji Gruzji, przeciwko silnym rywalom,więc nie będzie miał problemu z grą w el.do europejskich puchatrów.Rocha zastąpił drewnianego Hlouska.Teraz jeszcze potrzeba dwóch technicznych skrzydłowych.
Generał dywizji
 • 2 / 3
Skrzydłowych potrzebujemy technicznych, ale też mających siły asekurować boki obrony.
Co do stylu za Berga to się zgodzę, poza meczami z Celtikiem. To była zaskakująca i spektakularna gra. Oczywiście jak na zespół z naszej ligi.
~Erni
 • 1 / 4
Trzeba pamiętać, że tamten Celtic był tragicznie słaby w tym momencie.
Nie ma co siedzieć z kijem w tyłku, tylko spokojnie poczekać, na pewno swoje szanse dostanie. Taki jest obraz aktualnej polityki kadrowej tj. sprowadzanie graczy już sprawdzonych, no na wynalazki z teoretycznie silniejszych klubów już zbytnio nas nie stać, a i tak rzadko się sprawdzały (czytaj Maurcio). Ma być przede wszystkim drużyna i zespołowość, bo kadrę to mieliśmy silniejszą i od Trnavy, i od Dudelange, i od Rakowa i od Piasta. Pozytywem może wydawać się to, że przestliśmy robić ciągle to samo, oczekując innych rezultatów. Lato szybko zleci, niedługo się dowiemy gdzie nas to zaprowadzi.
Generał dywizji
 • 2 / 4
Wbrew pozorom w naszym składzie nie ma wielkiej rewolucji a więc szkielet zespołu został utrzymany, zobaczymy kim zapełnimy skrzydła i LO, bo reszty chyba nie trzeba uzupełniać.
Ja z pewną nadzieją obserwuję sytuację w pionie sportowym, bo po raz pierwszy od wielu lat są w nim wyłącznie "nasi" ludzie. Do tej pory przychodził trener zagraniczny, patrzył z góry na dyr. sportowego i skautów i zatrudniał swoich zawodników. Teraz, w swoim gronie ta polityka transferowa może być spokojniejsza i bardziej długofalowa ale bardziej racjonalna.
Całość pionu sportowego, począwszy od trenera po dyr. sportowego może lepiej ze sobą współpracować i w rezultacie dać lepsze rezultaty. Pod warunkiem że Mioduski znów nie ulegnie pokusie mieszania.
Ja nie liczę na szybkie i spektakularne sukcesy a na zbudowanie w Legii odpowiedniego kolektywu, który nauczy się podejmować racjonalne i dobre dla klubu decyzje. Jeśli zagraniczny trener chciał narzucić swoją wolę, to prawdopodobnie po to żeby szybko odnieść sukces który go wypromuje i odejść do lepszej ligi. A jak się nie udało, to zostawaliśmy z drogimi i niezadowolonymi piłkarzami, sierotami po takich trenerach.
~Yoric
 • 0 / 0
Tu nie chodzi o szybkie i spektakularne sukcesy tylko gre w Europie jako warunek przeżycia finansowego. Inaczej jak sam Mioduski mowil, zmieni sie profil klubu. Z Legii będącej co roku faworytem do MP na klub w stylu Lechii czy Lecha, celuje w puchary i chce zeby co pare lat wpadlo MP.
Plutonowy
 • 0 / 0
Mając Jedrzejczyka, być może nie potrzeba na siłę kupować LO. Oszczędzoną kasę wydałbym na bramkostrzelnych 2 skrzydłowych, tego nam brakuje najbardziej.
~Agra
 • 0 / 1
A ja sie zastanawiam kto u nas bedzie gral jako mlody gdy Majecki odejdzie?
Karbownik?
Marszałek Polski
 • 4 / 3
Trzeb wreszcie zrozumieć że każdy transfer jest opatrzony ryzykiem. To ryzyko w naszej lidze jest jakieś 20 razy większe niż w ligach lepszych od naszej
Nikt nie chce sprowadzać ogórków, każdy z nas (kibice Legii) ma nadzieję że nowi dadzą jakość. Gadanie po fakcie że tamten to był kozak a ten to nie będzie to wróżenie z fusów
Każdy mądry po fakcie. A tu trzeba podjąć decyzję przed faktem. Możemy zakontraktować jedynie piłkarzy rokujących że coś z nich będzie. Trzeba jednak jeszcze zrobić z nich zespół, dobrać pod nich taktykę, wyciągnąć te najlepsze cechy, szlifować słabe. jest tyle zmiennych czy dany transfer wypali czy nie że to głowa mała.
Generał
 • 3 / 2
Zgadzam się, każdy transfer to ryzyko ale dla minimalizacji tego ryzyka, Legia zatrudnia cały sztab profesjonalistów. Ja wolałbym aby do Legii trafiali np piłkarze grający w rozgrywanych mistrzostwach U20 a niedługo U21. Wtedy takie ryzyko byłoby w pełni uzasadnione, bo tak się dzieje w większości rozwiniętych klubów europejskich.
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Zbylu
Proste pytanie
Ile Majecki jest wart kasy
za ile poszedł Szymański
to tyle jeśli chodzi o jakieś zakupy na U-20, U-21
Generał
 • 3 / 1
JohnoQ, no proszę przestań, gdyby tych rozgrywek nie było w ogóle to i tak zostali by wytransferowani. Tu chodzi o sprowadzenie 3-4 młodych Senegalczyków, Koreańczyków czy Nigeryjczyków, tak robią kluby zachodnie. Potem i tak większość tej młodzieży odnajduje się w 2 czy 3 lidze francuskiej czy niemieckiej. Pytanie proste a dlaczego nie w e-klapie? Znasz jakieś powody? Czy to trudno wypracować mechanizm który takich młodych piłkarzy ściągał do Legii? Od tego jest pion sportowy ale DM woli zatrudnić kolejnego finansistę do wtórnego podziału kasy której nie ma, niż zainwestować w pion sportowy! Potem wszyscy się dziwują dlaczego polska piłka klubowa jest na dnie, no właśnie dlatego.
Generał brygady
 • 2 / 2
Oj, żeby to było takie proste Zbylu... A pamiętasz Ptaka, który Brazylijczyków sprowadzał kontenerami? I co z tego wyszło?
Generał
 • 1 / 0
masi, U20 było w Polsce, trzeba było nawiązywać kontakty, próbować kogoś zatrudnić. Nasz prezes ma to w pompie, zatrudnia kolejnego specjalistę, tym razem do dywersyfikacji przychodów, no szczena opada.
Generał brygady
 • 0 / 1
To też prawda, ale ci ciekawi z U20 nie przyjdą do Legii. A w kazdym razie nie teraz. Niestety czekają na lepsze oferty.
Kapral
 • 2 / 2
Do koncepcji Vuko pasuje, czyli jest to piłkarz, który zapie...ala. Umiejętności jakieś tam ma, zna już ligę i się w niej sprawdził. Co prawda w słabym zespole, ale to rokuje, że jak będzie miał obok siebie partnerów z wyższymi umiejętnościami niż byli koledzy z Górnika to i on wejdzie na wyższy poziom. Transfer jak najbardziej rozsądny i nie bardzo rozumiem malkontentów. Na co liczycie? Że do tej ogórkowej ligi przyjdzie mityczny "kocur" grać za 700 tys. euro za sezon? Te "kocury" wolą grać po II ligach w Turcji, Anglii czy Hiszpanii gdzie zarobią dwa, albo i więcej razy tyle co u nas.
Generał dywizji
 • 2 / 3
Zawodnicy którzy mają "papiery" na granie na wyższym poziomie niechętnie przychodzą do eklasy. Po pierwsze lepszym oknem wystawowym są ligi zachodnie, nawet grając w słabszym klubie. A po drugie nasza liga nie ułatwia zaprezentowania umiejętności technicznych, bo gra jest fizyczna i dosyć prymitywna. To nie jest liga gdzie zawodnicy techniczni będą się cieszyć grą.
~GO
 • 2 / 0
Nie bardzo rozumiem skad taki optymizm, widzialem kilka meczow z jego udzialem i nic specjalnego nie pokazal. Niestety zapowiada sie kolejny stracony sezon, nie wierze w Vukovica na lawce na stale.
Generał dywizji
 • 7 / 4
Jeśli dobrze rozumiem obecną politykę transferową a mianowicie że sprowadza się zawodników z optymalnym stosunkiem jakość/cena a cena to również koszt utrzymania, to mnie się taka polityka podoba. Ani nasza liga, ani finanse w Legii nie zachęcą zawodników wyróżniających się w lepszych ligach. U nas gwiazdą musi być zespół, tak jak to robią w Czechach. Trener jest postacią główną a zespół zdyscyplinowany i wykonujący polecenia trenera. Medeiros miał kosztować 6mln EUR i co, pasował do Legii? Moim zdaniem nie, chociaż technicznie przerastał większość zawodników.
Paradoksalnie grając mając skład bez "gwiazd" łatwiej może być awansować do pucharów. Przykładem może być Piast, gdzie zespół był skonsolidowany i zrobił wynik ponad oczekiwania.
Hlouśek jest przykładem zawodnika, który indywidualnie miał przeciętne umiejętności, za to charakterologicznie i wydolnościowo był na wysokim poziomie.
Gwilia i Lewczuk pasują do tej koncepcji. Czekam co będzie dalej.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Zgadzam się
W tak zrównoważonym zespole nawet gwiazdy same się wykreują. Zacznijmy wreszcie mieć zespół a nie zbieraninę indywidualności. Tak przegraliśmy MP
Generał dywizji
 • 3 / 2
Powinniśmy również wymagać od trenerów rezerw żeby dostarczali więcej młodych zawodników lepiej przygotowanych do gry w jedynce. Jeśli naszym poważnym źródłem dochodów ma być akademia, to musi tak być żeby nie czekać latami aż zawodnik "dojrzeje".
Jestem ciekawy jak zaprezentuje się Praszelik. Technicznie jest na dobrym poziomie, warunki fizyczne ma niezłe, co mu przeszkadza być zawodnikiem wchodzącym z ławki?
Karbownik też na zimowym obozie pokazał że potrafi grać kombinacyjnie i szybko. Tacy zawodnicy powinni być prowadzenie indywidualnie żeby przyspieszyć ich rozwój.
Plutonowy
 • 2 / 1
Boras, miło się czyta rzeczowe komentarze. Piona.
Mam mieszane odczucia:
-Z jednej strony chciałbym kogoś o ponad przeciętnych umiejętnościach. Ale kto tu przyjdzie? Vadis i Martins przyszli tylko dlatego że znali trenera, a tak to by nie myśleli o przyjściu do naszej ligi.
-z drugiej strony to poprostu dobry transfer jeżeli chodzi o zależność jakość/cena. To samo z Lewczukiem. Mimo iż liga nie jest mocna to nie jest też łatwa o czym mówi wielu obcokrajowców którzy tu przyjeżdżają grać.
-no i po trzecie nie wielu jak na razie odeszło z podstawowego składu. Wiedzą jak ze sobą grać i może to stanowić o sile.
Zobaczcie jak to robią w Czechach, an Słowacji. Jakie tam są budżety ( no z wyjątkiem Slavii :) ). A non stop w pucharach grają. Czyli nie trzeba płacić milionów tylko dobrze szukać. Case Niko i Prijo jest idealny. Idzmy tą drogą a nie Medeirosów, Mauriciów itd....
Generał
 • 1 / 1
Niestety ale zawodnicy tacy jak Medeiros, Agra czy Rocha to pozostałości po polityce transferowej, której nie prowadzili kibice tylko klub. Jak czytałem, że kadra U20 Nigeryjczyków utknęła pod Łodzią, to zastanawiałem się dlaczego Legia nimi się nie zainteresowała. Być może w ogóle Legia nie interesowała się rozgrywkami U20. To teraz nie ma czym się zachwycać po sprowadzeniu 25 letniego pomocnika. Na forum można napisać 500 postów ale przyjść na stadion, tu jest zdecydowanie gorzej. Czy Gwilia przyciągnie tłumy, zobaczymy.
Podpułkownik
 • 3 / 0
Ostatnio wiele było takich transferów, że z góry można było ocenić, że nie wypalą - i nie wypalały. Gwilia przynajmniej budzi nadzieję, że będzie dobrze. Oglądałem go w Górniku i często się zastanawiałem, jakim cudem udało im się wyciągnąć takiego gracza. Pisałem nawet o tym porównując jego zachowanie na boisku do wyczynów naszego S.Agry, który przyszedł w tym samym okienku transferowym. Jeżeli prawdą jest, że również w głowie jest wszystko poukładane, to może być naprawdę dobry transfer.
~hdv
 • 0 / 1
wow, mamy oto wzmocnienia (???) na dokładnie dwóch pozycjach gdzie mamy najsilniejsza obsadę. Nie mamy dychy, napastnika na miarę Niko, Prijovicia, czy Sa, nie mamy skrzydeł i dublera dla Roche, ale ściągamy defensywnego pomocnika i stopera... ręce opadają. To był ten moment podobno kiedy kończą się kontakty i Mioduski będzie mógł robić mądrą politykę tranferową. Odszedł Hama, Szymański, Kucharczyk, Hlousek, Medeiros, chyba Radović... jak te wzmocnienia mają się do tych odejść?
Ogólnie ciekawa sytuacja jeśli chodzi o media. Taki przykład "DUŻY TRANSFER LECHII GDAŃSK! " gdy przychodził Maloca. A teraz Gwilia ( jeden z najlepszych w lidze na swojej pozycji) "Walerian Gwilia piłkarzem Legii". Heh taka sytuacja...
Generał brygady
 • 0 / 0
Dokładnie! ...taka sytuacja...
Tak jest od dawna.
Porucznik
 • 0 / 0
Zobaczymy co do druzyny wniesie Gruzin i Igor, ale jeszcze potrzebujemy LO i przynajmiej 2 skrzydłowych. Na chwilę obecną nikt nie spodziewał się tych 2 transferów. Ciekawe kto będzie następny.
~hdv
 • 0 / 0
a dychę mamy? odszedł Szymański i Hama, może wrócimy do Rado???
Marszałek Polski
 • 18 / 0
Pogoń podpisała z
Konstantinos Triantafyllopoulos
Współczuję komentatorom
Generał broni
 • 3 / 2
Obecnie gwiazdą NBA jest Giannis Sina Ougko Antetokounmpo. Zawodnicy z takimi nazwiskami szybko otrzymują od komentatorów ksywki, bo w życiu trzeba sobie ułatwiać.
Na koszulce ma Konstantinos.
Jest kilku komentatorów którzy mogą ciekawych przeróbek dokonać na antenie :)
Dlaczego w Polsce panuje jakaś dziwna tendencja do spalszczania niektórych imion i nazwisk ? Głównie względem piłkarzy ze wschodu.Przykład pierwszy lepszy , ვალერი ყაზაიშვილი (gruzja) ->Valeri Qazaishvili (świat) -> waleri kazaiszwili (polska) .Nie powinno to zostać w pierwotnej formie ? Nie mowa o pozostawieniu cyrylicy ,czy czemuś podobnemu ,jak na przykład jest w Gruzji .
~Gość
 • 0 / 0
Po prostu w Polsce korzystamy z polskiej transliteracji. Zresztą ona lepiej oddaje część języków, zwłaszcza słowiańskie.
Transliteracja do angielskiej formy ma to do siebie, że powstają wynaturzenia, które po polsku są niezrozumiałe do odczytania
Najlepszym przykładem jest nazwisko czy też miejscowość Chmielnicki:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Khmelnytskyi,_Ukraine

Zapis po polsku ma też o wiele większy sens fonetyczny jeśli chodzi o zapisywanie słowiańskich języków pisanych cyrylicą
~grull
 • 0 / 0
To nie jest tendencja a zasada. Jeżeli mamy polski odpowiednik, to go używamy. Z nazwami krajów i miast jest tak samo. A transkrypcja z robaczków na alfabet łaciński w wersji angielskiej nie zawsze musi być lepsza niż na polski, który jest bardziej elastyczny pod tym względem.
Generał dywizji
 • 4 / 2
"dziwna tendencja do spalszczania niektórych imion i nazwisk "
Może najpierw "spalszczyć" swoją pisownię?
Mistrzu zluzuj troszkę. Jedna literka , a robisz z siebie słownikowego szeryfa. Pytam po prostu o ogół zmian
Generał dywizji
 • 1 / 0
Wystarczy zapytać wujka google.
"Dla przykładu – zapewne wielu z nas zna lekkoatletkę zwaną królową tyczki. Jeśli jej imię i nazwisko przetranskrybujemy, będzie ono wyglądać następująco: Jelena Isinbajewa. Jeśli zaś przyjmiemy technikę transliteracji, okaże że się, że otrzymamy zupełnie inny rezultat, a mianowicie: Elena Isinbaeva."
"
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Albo takie nazwisko jak ma ukraiński biolog Chorszczarukowskij (czasem w wersji przez samo H) - Khorshcharokovskyi
Ja jestem za - Walery Kazaszwili. Walerian Gwilia tez spoko. Najlatwiej jest z serbami, bo sobie spalszczam Aleksander Vukowicz, Marek Vesowicz, Domagoj Antolicz itd.
*spolszczam + i zjadlem Kazaiszwili.
Porucznik
 • 2 / 3
Zastanawia tylko dlaczego FC Luzern uznało, że 300 tys za topowego piłkarza ekstraklasy to świetny interes. Przecież po tym jak wspaniale grał w Zabrzu powinni dać mu kontrakt a nie wypchnąć za drobne. Tym bardziej, że mają w kadrze graczy wartych po parę baniek. Więc kasę mają. Może uznali, że drugi w ekstraklasie to ogórek i nie ma sensu go brać? A może wiedzą jak gra i 300 tys to okazja...Zobaczymy na boisku już za miesiąc.
Generał dywizji
 • 2 / 1
No jest to powód do zastanowienia, dlaczego zawodnicy którzy wyróżniają się w eklasie nie cieszą się dużym zainteresowaniem w dobrych ligach. Np. Martins, Cafu a szczególnie Carlitos który grał w III lidze. Zastanawiające.
Plutonowy
 • 0 / 0
Powiem ci tak po pierwsze ten cały Gwilia może i był solidny zawodnikiem ale nazywając go najlepszym na swojej pozycji to GRUBA przesada po za tym zawodnik miał jeszcze ważny kontrakt z FC Luzern wiec jak dobrze zauważyłeś MUSI być coś nie tak albo 50 % z następnego transferu dla FC Luzern albo ci co piszą jaki ten zawodnik jest Mega gwiazdą się mylą i to diametralnie
Generał dywizji
 • 3 / 1
Powód może być banalny. Jesteśmy słabszą ligą i zawodnicy którzy są zbędni w dobrych ligach są dobrzy w polskiej.
Generał brygady
 • 1 / 0
lfryt

A kto tu pisze, że jest mega gwiazdą? Moim zdaniem choć ten transfer rodzi jakieś pozytywne nadzieje, to nikt chyba tutaj jakoś nie określa go mianem zbawiciela Legii.
Pozdrawiam.
~goldmember21
 • 1 / 0
Pytanie, czemu tak łatwo sie go pozbyli z tej Szwajcarii najpierw do Górnika a potem do nas.
Kapitan
 • 2 / 0
Widziałem go w kilku meczach, nie był zły - ale ciężko ocenić nie oglądając więcej tego nudnego Górnika. Zobaczymy jak się sprawdzi - różnie to bywa. Wypala z 50%... Miejmy nadzieję że będzie ok.
Podporucznik
 • 2 / 8
Przyszedł gość, którego nie chcieli w szwajcarskim słabeuszu. Oby wyszło na to, że na nim się tam nie poznali a u nas wypali.
Kapitan
 • 5 / 0
Nie słabeuszu, ale średniaku. Do liderów ligi szwajcarskiej to niestety w tej chwili brakuje nam bardzo wiele.

Przypominam że Ferrari w garażu z Albanii grał w drugiej lidze szwajcarskiej.

Poza tym Gliwia SPRAWDZIŁ się w e-klapie.
Sierżant
 • 1 / 0
a myślisz że kto będzie do tej ligi przychodził? trzeba patrzeć realistycznie że nie jesteśmy marką w Europie co remisuje z Realem tylko dostaje baty od luksemburskich grajków
Generał brygady
 • 1 / 0
mkfan

A Prijović skąd przychodził? Guilherme?
Pułkownik
 • 6 / 0
Przekonacie się, że to bardzo dobry transfer. W Górniku robił niesamowitą robotę. W Legii będzie miał z kim pograć i staty będzie miał sporo lepsze. Bardzo dobry technicznie, szybki, inteligentny piłkarz. Będzie dobrze.
Generał broni
 • 1 / 0
Też mam taką nadzieję.
~hdv
 • 1 / 0
a za kogo będzie grał? za Martinsa, Cafu, Antolicia czy Jodłowca? Przypomnę że musi przeskoczyć 3 z nich żeby grać. Wzmacniamy się tam gdzie najmniej trzeba. Poza tym wolałbym Furmana gdybyśmy nie wiedzieć czemu musieli wzmacniać akurat tę pozycję.
Major
 • 3 / 5
Przychodzi za Hamalainena. Raczej lepszy nie jest, ale prezesa interesuje tylko czy tańszy.
Generał broni
 • 3 / 0
Raczej dopiero zobaczymy. Hama miał wiele wad i jedną, ale duuużą zaletę - strzelał amikarzom.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Twoim zdaniem lepiej zaryzykować i kupić takiego np Armando Sadiku za 1.5 euro ,który nic nie dal Legii niż jego ?.Daj mu kopnąć chociaż piłkę raz czy dewa ! W górniku naprawdę dobrze sobie radził , to dlaczego nie możemy zaryzykować twoim zdaniem .300 tys euro w świcie piłki to na prawdę drobne .My dostaliśmy za małolata Ojrzyńskiego 300 tyś euro ,wiec jesteśmy na zero z tym transferem :)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Ale można powiedzieć ,że to też wada ,że strzelał głownie kuchenkom . Tak po za tym Gwiila wydaje się być na ten moment ciut lepszym piłkarzem , nie tak wolnym jak Hama i z dokładniejszym dograniem ,nie tak niedokładnym jak Fin !
Sierżant
 • 0 / 0
Niech dobrze podaję to i Niezgoda będzie strzelał.
Porucznik
 • 0 / 3
Były takie dowcipy za komuny z serii "Panie Rumian ...."

Słuchaczka pisze list z następującym pytaniem: Panie Rumian.. Czy można zajść w ciążę od kropli Waleriana?

Odpowiedź: Pewnie tak, ale są znacznie pewniejsze i przyjemniejsze sposoby.

Tak i mnie staemu kibolowi się nasuwa ....

Ale niech tam

Pzdr
Generał brygady
 • 0 / 0
Ten dowcip miał kilka wersji. W jednej pytanie dotyczyło toalety publicznej. Odp bez zmian. Żart krążył również jako jedno z pytań do radia Erywań.
Major
 • 3 / 12
Bardzo przeciętny pilkarz. Słabo to widzę.
To kup okulary jak słabo widzisz
Pułkownik
 • 6 / 2
Reguła od lat jest taka sama - im więcej szczekania na nasze transfery tym lepsze efekty wychodzą później "w praniu" (i na odwrót)

Bo przypomnijmy kilka ostatnich przypadków:
"Nikolic, gdzie on qrva strzelał - tylko na Węgrzech i dlaczego nikt lepszy go nie chce nawet za darmo, tylko my się połasiliśmy - SZROT"
"Prijo, ogór z II (!) ligi tureckiej, niżej upaść się nie da - marna podróba Zlatana i drewno - SZROT"
"VOO, co za pomysł, aby zatrudniać tłuściocha, którego wypluła II liga angielska - SZROT"

Także litości - poczekajmy z ocenami przynajmniej do końca eliminacji LE...
Generał
 • 7 / 0
Z drugiej strony im większa podjarka tym większy nie wypał.
"Berto co za kocur", "Chukwu kozak z Molde co nas kręcił", "Eduardo- gościa z takim CV nigdy nie było".
A tu niektórzy albo specjalnie albo sami z siebie przypadkiem nakręcają balonik i z gościa z Górnika robią gwiazdę wielkiego formatu, więc poczekajmy.
Chorąży
 • 2 / 0
Myślę, że problem tej drużyny polegał na nadmiarze "gwiazd" i niedoborze "boiskowych roboli".
~Reqqqqqqqqqq
 • 0 / 0
WTF, nasze achy czy stękania nie mają żadnego związku z tym czy gracz się sprawdzi..... albo gość umie grać w piłkę albo nie; albo mu się będzie chciało albo nie. Tyle w temacie. Ja się nigdy nie jaram faktem, ze gość gra w reprezentacji Gruzji czy innych Finlandi. Póki nie będą u nas grać reprezentanci Hiszpani, Argentyny, Brazyli, Holandi..., to LM nie wygramy.
Porucznik
 • 0 / 0
Wszystko wyjedzie w praniu, bedzie udany transfer to będą pisać ze od początku byli za nim, nie wyjdzie to beda wieszac psy. Polakowi nie dogodzi.
Generał brygady
 • 0 / 1
Kacza, ale kto robi z niego gwiazdę? Ciężko mi dostrzec takie komentarze. Może coś przeoczyłem. Z tych pozytywnych wypowiedzi moim zdaniem przeważają takie, że może to być dobre wzmocnienie, bo miał dobry sezon w Górniku i ma kilka pozytywnych cech. Ale jakiegoś hurraoptymizmu nie dostrzegłem.
Pozdrawiam.
Generał
 • 1 / 0
Roman:
to przejrzyj jeszcze raz, bo ja widzę całą masę komentarzy, jaki super grajek przyszedł i że jest lepszy od tych "drewniaków" co odeszli.
Generał brygady
 • 0 / 1
Kacza

No sorry, nawet pod naszą korespondencją:
"Jak się nie ma co się lubi..."
"na pewno nie jest to gwiazdor..."
"ocenię go po kilku występach..."

Serio, przeglądałem trochę komentarzy i nie widzę za bardzo, poza sarkastycznym wpisie Tomaszka, aby była mowa o gwiazdach, galaktykach, etc.

Moim zdaniem nieporozumieniem jest pisanie o tym, że jest lepszy od tych, którzy odeszli, bo to inna pozycja niż Kucharczyka, Hamalainena czy Pasquato. Wydaje mi się, że to jest piłkarz, który ma rywalizować z tymi, którzy zostali - Cafu, Antolić. Może Jodła lub Karbownik? Moim zdaniem warto uniknąć sytuacji, w której jako środkowy pomocnik testowany jest Astiz...
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma" - oby transfer był udany
na pewno nie jest to gwiazdor, raczej typ od tyrania na boisku

i dobrze bo takich u nas za wielu nie było /nie ma
Starszy szeregowy
 • 7 / 1
Ocenię go po kilku występach na Ł3.Teraz ma moje zaufanie i pełne poparcie.Tak samo jak Igor Lewczuk.
~MP(L)87
 • 0 / 0
Dobry pilkarz. Transfer na plus. Zagadka jest kto bedzie gral bo wrocil Jodla i jest Cafu z Martinsem i gdzies w obwodzie jeszcze Antolic. Ktos z tego grona odejdzie.... Pewnie Cafu albo Martins jak nie oboje! Zatrzymac ich wszystkich a vyj***c Antolicia tylko. Ale to malo mozliwe wiec szykujcie sie wszyscy na vkurvienie bo nie wierze by Miodek zbudowal nam porzzadna druzyne. Jakby zostali i nie odszedl Carlitos , wraca przeciez Kante. To tylko skrzydla wzmocnic i LO i w sumie jest dobrze... Ale i tak z klubu znikna jeszcze pilkarze.... Szkoda ze tak to sie rysuje. Mam nadzieje ze prezes nas zaskoczy i nie rozyebye do konca druzyny a zbuduje monolit i zatrzyma najwazniejszych graczy.
Gvilia to jeden z trzech piłkarzy Górnika, który zwracał moją uwagę w minionym sezonie, pozostali to Żurkowski i Angulo.
Witamy w Legii.
Generał dywizji
 • 6 / 0
Żurkowski sprzedany, Angulo za stary, a Gwilia w sam raz! :-)
Pułkownik
 • 1 / 6
Jak to teorię łatwo można dorobić do panujących warunków.
Pułkownik
 • 6 / 0
Witamy w Legii. Czasem bywa tak, że po tych co przychodzą w cichych okolicznościach najwięcej można się spodziewać. Powodzenia
Generał dywizji
 • 2 / 0
Ma papiery na granie ,zmysł do grania prostopadłych piłek z klepy i wolne są okey .Zobaczy jak nasz ferguson zgra z ekipą ? Tu jest jedna wielka niewiadoma
Generał dywizji
 • 3 / 0
Nie ma co narzekać, to piłkarz, który walczy na boisku. Jeden z lepszych na swojej pozycji w poprzedniej rundzie.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Ja jak na razie jestem zadowolony ! Carlitos musi zostać w Legii .Pograć w sparingach z Niezgodą i się zgrać. Gwilia nimi pewnie będzie ustawiany .W środku brak jeszcze jednego zawodnika z jakością , ale może kupią skrzydłowych z takimi papierami ? Ja zastanowiłbym się nad zakupem naprawdę dobrego napastnika .Jarek musi grać ,ale jest ryzyko odnowienia się kontuzji pleców i jesteśmy w nieciekawej sytuacji .Jak myślimy o Europie , to musimy mieć dobrego napastnika !
Generał dywizji
 • 1 / 0
Cały czas się łudzę, że Jarek wróci do dawnej formy. Jak jeszcze w tym sezonie Jarek będzie łapał kontuzje, to chyba już nie ma co na niego liczyć. Gdybyśmy mieli jeszcze jednego bramkostrzelnego napastnika, to można by mieć nadzieje, że w LE zagramy. Jest co prawda Sonogo i Sandro, ale czy to będzie ich sezon?
Podporucznik
 • 0 / 4
Znowu angielska transkrypcja nazwiska. Żyję w angielskojęzycznym kraju, do ch*ja pana? Że też nikt z żylety i sklw się tym jeszcze nie zajął. Dla mnie to jest żenada do potęgi entej.
Generał
 • 6 / 10
Widzę, że wielu tu piszących nie do końca przyjmuje do wiadomości, że ocenia transfery do najlepszego polskiego klubu. Ja też się ciszę, że przychodzi nowy zawodnik ale trzeba pamiętać, że Legia buduje zespół który ma walczyć o LE a nie o górną ósemkę. Wykupiliśmy zawodnika z zespołu szwajcarskiego za grosze, który był tam zbędny. To tak jakbyśmy kupili zawodnika np z Chojniczanki (bez urazy dla Chojnic), zakładając że ten natychmiast podniesie jakość gry zespołu. Mam dalej nadzieję, że jeszcze w tym oknie przyjdzie 2-3 młodych piłkarzy z potencjałem do gry w Europie. Puki co, mamy wielki znak zapytania co do sposobu przygotowania zespołu do sezonu (trener?) i zespół oczyszczony z wysokich kontraktów. Tyle i tylko tyle. Z mojego punktu widzenia, szału nie ma. Przypominam, że Legia ma 100 mln zł budżet a szykuje się, że znowu będziemy drżeli o wynik meczu z Piastem czy Rakowem.
Starszy kapral
 • 8 / 2
Zastanawiam się kiedy Ty i Tobie podobne osobniki zrozumieją,że 100 mln zł ma pokryć działalność klubu.To nie jest wolne 100 mln na koncie.A jak otrzymasz pensję to masz całą dla siebie?Jeśli tak to zazdroszczę.Ja najpierw pokrywam rachunki w tym kredyt na mieszkanie, odkładam na wakacje, zostawiam na codzienne wydatki a to co zostaje w nadmiarze mam na tzw. przepierdolenie.I tak też wygląda z finansami Legii - najpierw zobowiązania a dopiero potem przyjemności.
Generał
 • 4 / 6
LukPL be urazy, pokrywa to się loszki w świniarni. Budżet to pojęcie określające plan przychodów i rozchodów. W ramach tego budżetu masz rozdzielone środki finansowe na różne kategorie jak np. wydatki osobowe w administracji klubu, koszt usług, zobowiązań etc. Myślę, że wiesz jak to działa skoro napisałeś komentarz. Jedną z pozycji budżetowych są wynagrodzenia na kontrakty zawodników. Ta pozycja ostatnio publicznie została określona na ca 60 milionów złotych rocznie. Oczywiście przy przychodach rzędu 100 milionów nie da się tego zbilansować, stąd strata i konieczność czyszczenia najwyższych kontraktów. Rozumiem, że masz tego świadomość. Jednak zawsze w pozycji kontrakty pozostanie znacząca dla budżetu kwota 30-40 milionów. Policz sobie ile z tego można wydać na kontrakty a ile na transfery przy uwzględnieniu, że w tym roku nastąpi przychód 5,5 miliona euro z tytułu sprzedażny Szymańskiego oraz 16 milionów złotych z tytułu transmisji TV. Do tego dojdą różnego typu pożytki i wpływy budżetowe z których sfinansuje się koszt transferów. Reasumując, przy 60 milionowej dziurze budżetowej, radykalną poprawę gwarantuje jedynie udział w grupowych rozgrywkach europejskich a czy to zagwarantuje Gwilia i Lewczuk, nie wiem.
Starszy szeregowy
 • 5 / 2
Zbylu piszesz bzdury.Tu nie tylko kontrakty, ale podatki i inne w tym budowa Akademii, grupy młodzieżowe . Na 100% nie ma 30 mln na transfery.
Zbylu nie czaisz,że Legia nie ma wolnej kasy na zaspokojenie transferowych oczekiwań kibiców?
Generał
 • 2 / 1
Gocław, czy ty jesteś w stanie zrozumieć to co napisałem? Nie rozumiesz jak buduje się budżet i to nie ma żadnego związku z podatkami. Sorry ale nie masz elementarnej wiedzy w tym temacie.
Generał
 • 2 / 0
Gocław czytaj ze zrozumieniem, ja nie wiem jakie kwoty są przeznaczone na kontrakty ale: SUMA WSZYSTKICH KONTRAKTÓW = ca 30 milionów, proste? Kontrakty to te zawarte i te które będą zawarte, kuźba rozumiem wakacje ale z matematyki to nie masz piątki!
~piast kołodziej
 • 1 / 0
po tych transferach widać jaka bryndza w Legii
A co spodziewałes się Hazarda czy Mbappe?
Kapitan
 • 1 / 2
Jak będzie dawał z wątroby....to będziemy mieli w Warszawie słynnego Walerego Wątróbkę ;-))
~PAW
 • 0 / 0
Może to nie transfer z głośnym nazwiskiem, ale solidny i sprawdzony w naszej lidze człowiek. Eksperymenty były, może warto iść utartą drogą? Wg mnie tak. Myślę, że czas się skupić na fundamencie drużyny, a jak się zbuduje coś trwałego będzie można co rusz sprawdzić takiego Medeirosa
W Legii będzie grał jako ofensywny pomocnik, czy środkowy?
~Żarcik
 • 0 / 0
"Kiedy rezultaty nie są takie, jakich oczekujesz, trzeba zareagować z wielką siłą – powiedział Perez."

Prawie jak u nas :(
Młodszy chorąży
 • 6 / 6
.........no dobrze , a gdzie są te wzmocnienia...........
Jedno już jest - Gvilla
Nr 8,czyżby nowy Vadis? ;-)
Pułkownik
 • 0 / 1
Vadis był i już go nie ma. Nie ma sensu co chwilę go przywoływać. Ja tak miałem kiedyś z nr 7 Leszka Pisza.
Nowy Vadis ma dopiero 2 latka jeszcze ma czas na grę ;)
~Hmm
 • 0 / 0
Przecież to Pazdan z brodą
Dobry ruch. Prezes Górnika w szoku, zapowiadał że Gwilia jeśli bedzie grał w ekstraklasie to tylko w Górniku
Widzę że niektórzy tutaj czekają na Neymara. Dopiero co płakali za transferami, teraz są transfery ale znowu źle.
https://www.youtube.com/watch?v=7ZjbOzsIaRs
~KraJan
 • 0 / 0
Kompromitacja. Facet zagrał jeden dobry mecz, ten przeciw Legii i dlatego go kupili?!!!
Przecież on już tylko będzie zaliczał zjazd formy. K..a co z tym klubem się dzieje?!?!
Ja bym powiedział że więcej z tego co widziałem także spoko ten transfer
Młodszy chorąży
 • 2 / 7
bite blachy. 40 na karku. pogra jeszcze rok jak DZIDZI BUFFON
Jestem pod wrażeniem budowa by Dariusz z Bydgoszczy ruszyła.
Major
 • 5 / 1
Uważam, że zatrudnienie Gvilii to dobry ruch. Po pierwsze pokazał się z dobrej strony w naszej ekstraklasie a po drugie, kwota transferu i pewnie też kontrakt nie są jakieś wygórowane więc nawet jak się nie sprawdzi, to wiele nie ryzykujemy. Ma chłopak zadatki na dobrego grajka. O niego bym się nie martwił, raczej o skrzydła. O ile Nagy w formie jest wystarczająco dobrym zawodnikiem, o tyle nie mamy drugiego skrzydłowego. Chyba, że chcą w Legii przesunąć Veso na skrzydło na stałe. Wtedy potrzebny PO, bo Stolarski mnie na razie nie przekonuje.
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
Waleriana to jest dobra na koty. Oby coś z niego było. Najlepiej zadowolenie.
~Erni
 • 0 / 0
Same płaczki na tym forum. I tak od Was nic nie zależy. Na szczęście. Poczekajcie, to będziecie oceniać. Niko ogór, Prijo ogór. Kto nie przyjdzie szrot i ogór. Co za beznadziejni ludzie.
Same tuzy przychodza do klubu. Emeryta Astiza zastepuje emeryt Lewczuk. Ktory rozegral 6 meczy w minionym sezonie. Teraz Gwilia. Mam nadzieje, ze nie nalezal do gangu Mameda Ch. :))))
~Karol Krawczyk
 • 0 / 0
Do piątku mają jeszcze przyjść niejaki Franco Mazurek z Panetolikosu oraz Natanael z Ludogorca. Oczywiście o ile się w ostatniej chwili obaj nie rozmyślą...
Do którego Piątku :)
Witam! Chciałbym się podzielić z Wami moim tekstem na temat Legii, który napisałem. Zapraszam do przeczytania i napiszcie, czy Wam się podobało.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2106040003027459&id=2094655530832573&__tn__=K-R
Niżej napisałem: ' świetny transfer, będzie dobrze.'

1 plus i 2 minusy... szkoda że należy mi się na tym forum tylko:
brak szacunku.
Nie przejmuj się minusami. Pisz co Ci leży na sercu, to najważniejsze. Pozdro.
dzięki, również pozdrawiam.
Miłej nocy
Ode mnie masz plusa. Jest tu paru ancymonów, którzy zaglądają tu chyba tylko po to, aby ciurkiem minusować komentarze. Nie ma się tym co przejmować. Pisz co sądzisz, jak czujesz i o tym co Ci leży na wątrobie.
Pułkownik
 • 5 / 3
A kiedy wreszcie wzmocnienia?
Kasa Misiu kasa
~lokówka janusza m
 • 0 / 0
taka mała ciekawostka związana z gruźlińskim rumcajsem - Walerian to nie imię a ksywka, kolo dziennie łoi 2/3 buteleczki kropli Waleriana


jest to potężne wzmocnienie, nawet jak nie załapiemy się do górnej ósemki to rumcajs ma doświadczenie w walce o utrzymanie
No to 8-ka przydzielona. Z pierwszej jedenastki zostają do obdzielenia jeszcze numery: 2, 3, 5 (Lewczuk?), 6, 9 i 11
:)))
Cóż, pozostaje życzyć powodzenia. Mam nadzieję, że będzie z niego pociecha.
Marszałek Polski
 • 1 / 2
Jeśli oduczy się padać w polu karnym przeciwnika bez uzasadnionej przyczyny (patrz ostatni mecz w Zabrzu; dostał chyba za to żółtą kartkę).
~agra
 • 1 / 0
Mysle ze jest lepszym zawodnikiem niz Szymanski, powinien wzmocnic druzyne.
Lewczuk bedzie gral az wroca Jedrzejczyk i Wieteska z wakacji czyli za 2 m-ce.
Sanogo powinien zastapic Kucharczyka.
Jeszcze lewy obronca i Wszolek i kadra bedzie ok.
Kapitan
 • 0 / 0
Wszołek, to kolega popłynął
Jędza to ma teraz wakacje a co on się zmęczył tylko trenował z kadrą ;) Tydzień wolnego i koniec za te pieniądze? :)
Wszolek wątpię żeby ten transfer doszedł do skutku
Marszałek Polski
 • 3 / 3
Witamy w Legii:)
Generał broni
 • 5 / 5
Gwilia i Lewczuk obaj są solidni i nie będą przechodzili obok meczu. Oczywiście z Lewczukiem wiąże się ryzyko częstych kontuzji, ale jego rola to bardziej rola mentora w szatni i być może po zakończeniu kariery rola jednego z trenerów akademii? Na pewno człowiek z głową na karku.
Do klubów gdzie jest poważna akademia zatrudnia się trenerów WYKWALIFIKOWANYCH DO PROWADZENIA MŁODZIEŻY a my zatrudniamy byłych piłkarzy niekoniecznie mających do tego predyspozycje i kwalifikacje.
Na zasadzie "były piłkarz to pewnie dobrze wychowa piłkarsko młodzież"
Robi się to tak. Bierze się byłego piłkarza związanego z klubem i posiadającego odpowiednie cechy charakteru, szkoli się to, żeby wiedzę miał taką jak należy, i cyk, gotowe.
Tak robią na całym świecie, również w najlepszych klubach.
Generał broni
 • 2 / 4
No Holendrzy do swoich akademii zatrudniają bardzo chętnie właśnie byłych piłkarzy.
TLW

Tak z ciekawości spytam Legia u-8 do Legia u-17 ilu byłych piłkarzy jest trenerami w tych grupach wiekowych? Sam odpowiesz czy Ci podpowiedzieć?
PietrekLegia

Nie mam pojęcia ale o prawie każdym kończącym karierę w Legii piłkarzu mówi się jako o potencjalnym trenerze Akademii.
Mówi sie, ale tak nie jest. Oczywiście część z nich grała w piłkę, tak jak każdy dla którego piłka to ważna część życia ale większość z naszych trenerow akademii jest w niej pare ładnych lat, niektórzy przed Legią trenowali młodzież w innych zespołach m.in. Escola czy Bełchatów, maja wyksztalcenie , szkolą sie, jeżdżą na kursy. Oczywiście trenerów ich zbyt mało bo niektórzy ogarniają 2 roczniki jednocześnie ale być może to sie zmieni jak zostanie ukończona budowa akademii. Mamy w akademii Jacka Zielinskiego, bylego piłkarza ktory jest dyrektorem i dwoch byłych piłkarzy Legii Tomka Sokołowskiego czy wcześniej Marka Saganowskiego ale oni sa/byli odpowiedzialni za roczniki bliskie seniorskiej piłki. A roczniki najwaniejsze dla rozwoju młodego pilkarza u10-u15 są w dobrych rękach.
www.youtube.com/watch?v=7bcSTrX-s9I Na tym filmiku prezentuje się korzystnie.Technika jest,przegląd pola jest,dobre uderzenie jest,ale to tylko 5min. nagranie.
Na filmiku wygląda nieźle.
Obco brzmiące nazwisko ale jakoś nie rzuca mną na kolana... #AluzjaDoPsychola
Pułkownik
 • 1 / 3
@TLW, a to nie ty modliles sie do Kaizaszwilego ?
A co ma Gvilia do Vako oprócz narodowości?
Pułkownik
 • 2 / 3
Na filmiku tez wygladal niezle (;.
No ale.. zobaczymy.
ten transfer pokaże jakim dyrektorem jest kucharz
Już trochę pokazuje. Na pewno nie jest to gość, który ma znajomości po za tą ligą między Azerbejdżanem a Kazachstanem.
Młodszy chorąży
 • 1 / 2
Natanael / Kirkeskov
Wszolek / Novikovas
Chorąży
 • 0 / 1
Z tego zestawu jak dla mnie 2xN!
kurczę wychowankowie grali z nr 53, a jakiś nędzny grajek dostał nr 8, może po Kaziu dać mu 10, przecież z nr 8 grał Lucek
Pan Lucjan jeśli już... ale co cie w Poznaniu obchodzi szacunek do Legendy Legii, co?
Jako zmiennik Cafu czy Martinsa ok.
Ale jeśli ma to być ktoś kto ma grać pierwsze skrzypce na 10tce to byłoby to nieporozumienie
Cafu to posadzi na lace
Kapitan
 • 10 / 9
Jako że oglądam dosyć dużo meczów naszej e-klapy, to jeżeli ktoś uważa, że takimi transferami zawojujemy Europę, może się poważnie zdziwić. Transfery na tym poziomie, przy dosyć kiepskim losowaniu, mimo rozstawienia, to maksymalnie III runda eliminacji. Jeżeli ktoś się czaruje, że z tymi zawodnikami przejdziemy więcej niż dwie rundy, to ok, jego prawo. Co więcej, takimi zawodnikami znów będziemy męczyć nawet naszą ligę.
I na marginesie, rozwaliło mnie stwierdzenie, że w Legii spodobał się charakter Gruzina. Ło matko...
Nie oceniając sensu komentarza chcialem żebyś wiedział że jestem pelen podziwu za to ze oglądasz dosyć dużo meczów ekstraklasy, niewielu z nas jest w stanie tak sie katować...
Dodam więcej jeszcze te transfery długo będą się odbijać czkawką. Będziemy długie lata czyścić się z miernoty
Plutonowy
 • 5 / 3
Masz 100% racji widocznie większość już zapomniała o Lidze mistrzów czy lidze europy a zadowala ich wygranie z taką miedzią Legnica niżeli gra z topowymi drużynami
Legia i gorszym skladami wchodziła do le bez tskiego rozstawienia jak w tym roku.
Trollu żałosny, pseudo kibicu Legii, albo po prostu marny ekspercie piłki nożnej.

Przypominam ci, że z KUCHARCZYKIEM, Brzyskim, Broziem, Jodlowcem czy Żyro graliśmy w Europie.
Teraz kadra jest znacznie lepsza.Rok temu ile było zawodników i co było? Sobie sam na to odpowiedz.

Teraz kreuje się nowa Legia i bardzo dobrze, jeszcze 2 skrzydłowi i lewy obrońca, może 10 i kadra zamknięta i bardzo silna.
Generał
 • 1 / 1
techno:
przypadkiem przypomniałeś istotny fakt. Z Kucharczykiem, którego obrażasz i Jodłowcem graliśmy w Europie i wygrywaliśmy grupę.
Z asami, których wychwalasz i mówisz, że są lepszą Legią, kończymy w wakacje granie w Europie.
Może przestań udawać kibica Legii?
Plutonowy
 • 3 / 4
Witamy w Legii .
Ps. Czy to ten wielki kocur zapowiadany gdzieś w komentarzach.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Gvilia czy Gwilia
Na głównej i na koszulce jest przez V tu przez W
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Jeśli Czi_w_adze, to G_w_ilia.
W reprezentacj ma Gvilia a po gruzińsku გვილია ;)
Po polsku transliteruje się jako Gwilia, w językach gdzie zamiast W używa się V Gvilia.
Zapis przez V na koszulce jest podejrzewam przez to, że angielski jest w dzisiejszych czasach "lingua franca" w Europie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
ვარშავა.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Polska transliteracja to Gvilia, zaś transkrypcja – Gwilia.
NB. Transliteracja to nie to samo co transkrypcja.
Starszy szeregowy
 • 13 / 11
Tak jak wczoraj pisałem, dzisiaj rozpoczęło się transferowe bombardowanie w Legii :):):

Walerian i Igor witamy w Legii :):)
Obaj powinni być potężnymi wzmocnieniami Naszego Klubu i dzięki nim odjedziemy lidze o lata świetlne :):)
Walerian to kreatywny ofensywny pomocnik z fantastyczną techniką i doskonałym otwierającym drogę do bramki podaniem.
Długo kogoś takiego szukaliśmy i Radek Kucharski spisał się wspaniale. Bez jego tytanicznej pracy sprowadzenie Waleriana nie byłoby możliwe :)
Igor to klasa sama w sobie o czym mogliśmy przekonać się podczas jego poprzedniego pobytu w Legii :)
Przychodzi na razie jako uzupełnienie ale w niedługim czasie powinien wywalczyć sobie miejsce w podstawowej jedenastce.
Za ta ruchy transferowe Radkowi, Tomkowi i Prezesowi Mioduskiemu należy się burza braw.
Wszyscy frustraci, niewdzięcznicy i niedowiarki na kolana przepraszać za te wszystkie wiadra pomyj rozlane na głowy naszego pionu transferowego i Prezesa.
Dzisiejsze wzmocnienia to dopiero początek. Pozyskamy jeszcze bardzo dobrych piłkarzy na pozycję lewego obrońcy, środkowego obrońcy, środkowego pomocnika, dwóch skrzydłowych i napastnika. Wszystkim krytykantom i niedowiarkom oczy zbieleją z zazdrości.
Psy szczekają karawana jedzie dalej.
~Max B.
 • 0 / 2
Tomaszek, Ty zawsze byles entuzjastycznym optymista ale tym razem to juz chyba przegioles pale. Mimo wszyskto dobrze, ze wrociles na forum bo za duzo tu jeczenia i nagatywizmu.
Pułkownik
 • 1 / 0
Dobrze, że nie tornaszek67. :) Tekst napisany w taki sposób, jak robił to ten Ezop z legia,com.
Hahaha, niezły sarkazm
Witamy w Legii! I czekamy na kolejne transfery. ;)
Witamy Walerian i życzymy samych sukcesów z Legią.
Chorąży
 • 2 / 1
Transfer ok, bo tylko 300tys. Ale mam nadzieję że przyjdzie do nas jakiś młody piłkarz, na którym można zarobić. Nasz scouting potrafił kilku takich znaleźć, Duda, Nagy, Beres, Bielik, Kulenovicia też po me moglibyśmy sprzedać z dużym zyskiem. Na samym Duda jest to 5 mln euro. Legia tylko tak może zarabiać pieniądze na rozwój..
Wydaje mi sie że właśnie po to budują akademię... ;)
Chorąży
 • 0 / 0
Jasne. Ale akademia to dzieciaki po 7-13 lat więc z nich korzyść będzie za minimum 5 - 9 lat. Więc albo czekamy na nich, albo próbujemy już teraz ze scoutingiem jak każdy normalny klub tej klasy.
To przyszlosciowe to fakt, ale warte wysiłku. A np w/w Nagy, talent węgierskiej piłki został kupiony za 1 mln euro, teraz myślę ze gdyby Legia otrzymała ofertę w wysokości 3 mln byłaby skłonna ją przyjąć. 2 mln na plus, a np Szymański, produkt akademii sprzedany za 5,5 plus bonusy czyli nawet ok 7 mln czystego zysku. A w kolejce Majecki, Karbownik, Praszelik, Cielemięcki czy byc moze Kostorz. Wiec dlaczego nie dać szansy naszym wychowankom?
Marszałek Polski
 • 2 / 6
Słuchajcie Walery - dobry numer bo po Dudzie. Czyli - jak go nazywał jego największy frend w Legii Michał Żyro - Gamoń.
Fajna ksywa, bo od razu kojarzy mi sie z niezapomnianym Bourvillem w komedii Gamoń granej razem z deFunesem. A jak wiadomo Louis de Funes był fanatycznym legionistą:):):)
Kto jechał autokarem na mecz z Blackburn ten wie dlaczego francuscy celnicy z usmiechem na gębach odstąpili od kontroli paszportowej i wszelkiej innej.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Le Corniaud? Będę musiał ponownie obejrzeć.
Generał dywizji
 • 3 / 1
Ciekawe czy zawodnik miał jakieś inne propozycje bo cena zupełnie jak na wyprzedaży .Pieniądze nie grają ale są jakimś wyznacznikiem zainteresowania graczem ..Ja oczekuję od niego ambicji , jeżeli to da od siebie to już będzie dobrze , reszta to będzie miła niespodzianka .No to powodzenia ..
Ferencvaros
Skoro nie mamy już Hamy to musieliśmy ściągnąć kogoś z wyglądu podobnego do Trałki by wkurzać Amicę ;)
Major
 • 6 / 1
Witamy! Dobry ruch myślę że będziemy mieć z niego korzyść. Gościa do asyst zdecydowanie potrzebowaliśmy
Chorąży
 • 0 / 0
To mam nadzieję że poprawi ten element gry..
Witamy w Legii! Powodzenia i co najmniej trzech mistrzostw z Legią życzę!
Generał brygady
 • 4 / 2
Myślę, że się sprawdzi i będzie z niego pożytek.
Starszy sierżant
 • 3 / 4
Bardzo ciekawy ruch klubu. Oby się nie okazało, że zawodnik przyszedł tu głównie zarobić. Ostatnimi czasy transfery do Legii z e-klapy to przecież na ogół niestety nie były złote strzały. Trafiały się naprawdę nieliczne wyjątki (np. Carlitos, ale i na niego się narzeka, doprawdy nie wiem, dlaczego).
~Geras
 • 1 / 0
Teraz czekamy na Kurzawe i Wszołka
Podporucznik
 • 2 / 2
Bardzo fajnie że nie robimy pochopnych transferów tylko sprawdzonych piłkarzy. Czekamy na więcej.
Chorąży
 • 4 / 2
Gvilia,Martins.Cafu na papierze wygląda bardzo dobrze ta trójka w optymalnej formie to top 5 ŚP ligi.Tylko czy w Legii zostaną optymalnie przygotowani to się dopiero okaże.
Sierżant
 • 6 / 12
Tę ósemkę na koszulce powinni wyłączyć na jakiś czas, bo skojarzenia są zbyt świeże. A poza tym poza kadrą Legii mam w doopie innych piłkarzy, a mimo to Gruzina zapamiętałem z Górnika. To o czymś świadczy.
Podporucznik
 • 11 / 8
To świadczy o tym, że regularnie zalądasz sobie do doopy...
ty chamie
Nią zagląda bo nie musi, widzi przy goleniu
Marszałek Polski
 • 0 / 2
Przy s4aniu też widzi. magiczne czekoladowe oczy ciągle w ruchu, blisko zwieraczy.
Starszy sierżant
 • 4 / 5
Dobry ruch że strony klubu. Bierzemy zawodnika sprawdzonego i w normalnej kasie. Facet pobrał w BATE a tamtejszy scouting ogórków nie skupuje plus że nie chuchro. Powodzenia. Teraz karuzela powinna ruszyć. Ps. Fajnie że w końcu szukamy wyróżniających się piłkarzy na swoim podwórku i nie przeplacamy
Chorąży
 • 3 / 0
Witamy i powodzenia w Legii !!!
Kapitan
 • 2 / 0
Wiem, że mało kto oglądał grupę spadkową, więc macie jego bramkę, asysty i parę groźniejszych strzałów.
https://giant.gfycat.com/IdealisticClearcutAmericanquarterhorse.webm
Pułkownik
 • 11 / 0
Oby grał na podobnym poziomie u nas ;)
Wojtek Supko
@wojteksupko
W poprzednim sezonie ESA Valeriane Gvilia zaliczał 4.24 celne podania w niebezpieczną strefę przeciwnika na 90min gry - najwięcej spośród ofensywnych pomocników
Kapitan
 • 2 / 0
Po samych skrótach meczów widać, że ma umiejętności i że w Legii dawno nie było kogoś, kto potrafi tak dośrodkować w pole karne, czy strzelić z dystansu.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Skrzydłowi i lewy obrońca plus dalsze czyszczenie składu ze szrotu i staruszków.
Major
 • 6 / 1
Podobnie jak w przypadku Lewczuka - niezły ruch (nie powinniśmy wtopić ani specjalnie wygrać). Odszedł Szymański, Gruzin będzie miał większe szanse powalczyć o jedenastkę. Z Legią zagrał dobry mecz, oby się tak prezentował przez cały sezon. Gwiazdą ligi raczej nie zostanie, obym się mylił:) Witamy na Łazienkowskiej :)
Czekamy na skrzydłowych
Chorąży
 • 4 / 1
Gość w miarę tani i odnoszę wrażenie że z polecenia Vuko (coś było o charakterze gruzina). Pytanie na jaką pozycje? Za Szymańskiego?
Świetny transfer, będzie dobrze.
Chorąży
 • 2 / 0
Dobry numer sobie wybrał, więc mam nadzieję że będze godnym następcą VOO. A swoją drogą przeczytałem jego CV i dziwi mnie że taki piłkarz wogóle trafił do Górnika. Z tego co widzę nie jest to jednorundowy meteor a facet który liznął już kariery na poziomie Legii grając w BATE. Tak więc raczej kolana mu się nie ugną w pucharach przed potęgami klasy Dudenlange... Powodzenia
Generał broni
 • 7 / 5
To przede wszystkim te cechy charakteru dają szanse na powodzenie transferu Gruzina. Jest ambitny, poukładany i przy swojej znajomości języków szybko da radę z podstawami języka polskiego. Ale na swojej pozycji musi rywalizować z Martinsem.
Niekoniecznie z Martinsem
Powodzenia :)!!
Powodzenia kolego!
Generał dywizji
 • 3 / 0
Kulo super asystą w meczu z Danią :)
Podpułkownik
 • 6 / 2
Witamy i życzymy świetnych meczy
Oby:)
Już jest pięciu do grania w środku pola, ciekawe czy ktoś odejdzie. Byle nie Martins. Powodzenia Panie Gruzin.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Weście transfery za normalną kasę i wiemy co bierzemy ! Mam nadzieję ,że posadzi Antolicia a jeszcze lepiej aby odszedł i zluzował kasę .
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ten gość nie gra na pozycji Antolicia.
გვილია
Good job! Brawo!
Świetny zawodnik.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Witamy
Na za.jebiaszczą gre czekamy
Nie inaczej.
Powodzenia!
Dokładnie. Przyda sie.
Plutonowy
 • 1 / 0
Powodzenia!