Warta Poznań kibice

Warta pozyskała wahadłowego z Belgii

Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

Źródło: Warta Poznań

08.02.2024 22:20

(akt. 08.02.2024 23:20)

29-letni belgijski wahadłowy, Mohamed Mezghrani podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia i został piłkarzem „Zielonych” na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał umowę z Akademią Puskasa.

Mohamed Mezghrani był testowany na zgrupowaniu Warty w Turcji  i wystąpił we wszystkich rozegranych tam meczach kontrolnych. Już w pierwszym sparingu zdobył bramkę (na 1:0 z LNZ Czerkasy w meczu wygranym 2:1), a w kolejnym – przeciwko Slovanowi Liberec – to po faulu na Belgu został podyktowany rzut karny, po którym Dario Vizinger ustalił wynik na 1:1.

Mohamed Mezghrani urodził się w 75-tysięcznym mieście Uccle pod Brukselą. Gry w piłkę uczył się w klubach Diegem Sport, FC Brussels i Standard Liege, którego barwy reprezentował w najstarszych kategoriach juniorskich. Grał też w KFC Duffel, KFC Turnhout oraz w holenderskim RKC Waalwijk, z którego latem 2018 roku wyjechał do USM Algier. Z tą drużyną został mistrzem Algierii. Po roku wrócił ze swojej drugiej ojczyzny do Europy. Najpierw był zawodnikiem Honvedu Budapeszt (sięgnął w jego barwach po Puchar Węgier w sezonie 2019/20), a przez ostatnie półtora roku grał dla Akademii Puskasa.

Umowę z węgierskim klubem rozwiązał za porozumieniem stron i jako wolny zawodnik został piłkarzem Warty Poznań. 

Polecamy

Komentarze (3)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.