Waterpolo: Legia walczy o utrzymanie

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net, ostrowiecka.pl

04-06-2019 / 11:40

(akt. 04-06-2019 / 11:48)

Piłkarze wodni Legii Warszawa będą walczyć o utrzymanie w ekstraklasie. Stołeczny zespół rozegra baraż z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

Stołeczna drużyna ma za sobą dramatyczny sezon. Ekipa prowadzona przez Adama Oleksówa wygrała zaledwie jeden mecz. W listopadzie warszawiacy po rzutach karnych pokonali Arkonię Szczecin. Najlepszym strzelcem zespołu był Jan Oleksów który 35 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Mistrzem Polski zostali zawodnicy ŁSTW Łódź. Na drugiej lokacie uplasowała się Polonia Bytom, a na najniższym stopniu podium stanęli waterpoliści Arkonii Szczecin."Wojskowi" zajęli ostatnie miejsce w tabeli, co oznacza, że o utrzymanie w lidze będą walczyli w barażach. Rywalem będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który wygrał pierwszą ligę. Pierwszy mecz odbędzie się 15 czerwca na obiekcie, gdzie występuje stołeczna drużyna - na basenie przy ul. Potockiej 1. Rewanż zaplanowano na kolejny dzień. O losach Legii i KSZO zadecyduje dwumecz na jej terenie. 

Myślę, że w barażu nie jesteśmy bez szans. Bardzo chcemy sprawić niespodziankę i na 90-lecie awansować do waterpolowej elity. To się należy naszej młodej i ambitnej drużynie, a awans byłby sportowym świętem w naszym mieście - stwierdził kapitan KSZO Maciej Iwoła, który jeszcze niedawno występował w barwach Legii.

Komentarze (1)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Starszy kapral
  • 0 / 0
Nagya tam dać.