Dariusz Mioduski - budowa

Wiecha na budowie ośrodka treningowego Legii

Redaktor Piotr Kamieniecki

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

04.10.2019 17:25

(akt. 08.10.2019 09:50)

Prace na budowie ośrodka Legia Training Center postępują szybciej niż wskazuje harmonogram. W stanie surowym jest już budynek, gdzie będą m.in. pokoje czy hala sportowa. W piątek na terenie inwestycji miało miejsce wiechowe.

Budowa Legia Training Center rozpoczęła się oficjalnie 13 maja, gdy wmurowano kamień węgielny. Od tego czasu nastąpiło wiele zmian na terenie inwestycji. Najważniejszą jest fakt oddania w stanie surowym otwartym budynku mającego powierzchnię ponad 9000 metrów kwadratowych. W nim znajdzie się całe zaplecze, biura, pokoje dla pierwszego zespołu i zawodników akademii oraz centrum medyczne czy hala sportowa. Powstały także trzy boiska, które mają już m.in. drenaż - trwa sadzenie trawy. Z okazji postępów i zakończenia pewnego etapu pracy, w piątek nad terenem budowy pojawiła się wiecha. - Zawsze na budowach nie było zbyt formalnie. Przy okazji wiechy, była wódeczka i bigosik, więc przepraszam, że w porównaniu do wielu, nie założyłem garnituru - żartował Dariusz Mioduski. - Podchodzę do tego projektu rodzinnie, bo tak wyglądała kwestia tworzenia ośrodka - mamy prawdziwych partnerów. Tak postrzegam ekipę z Grodziska Mazowieckiego, jak i firmę Porr, wykonawcę. W rodzinnym kręgu budujemy teraz nowy dom Legii. Cieszę się, że wspólnie możemy dostrzegać postępy prac. To ważny moment dla klubu - dodał wyraźnie zadowolony z przebiegu inwestycji właściciel i prezes Legii Warszawa. 

- Wiecha jest świętem, realizacją wieloletniej tradycji, sięgającej czternastego wieku. To moment celebracji zakończenia ważnego etapu budowy - w tym wypadku to kwestia oddania budynku w stanie surowym. To czas, by podziękowć wszystkim włączonym w proces. Budowanie to gra zespołowa i nie jest to tylko slogan. Cieszę się, że jesteśmy partnerami Legii i wspólnie gramy w jednej drużynie. Pierwszą połowę wygrywamy 1:0 i mam nadzieję, że druga będzie równie dobra lub lepsza. Przez ostatnie pięć-sześć miesięcy wiele się zmieniło - mówił Jakub Chojnacki (na zdj. poniżej w środku), członek zarządu PORR. Zgodnie z tradycją, święto związane z wiechą organizował główny wykonawca. - Lubimy pod względem emocjonalnym ten projekt, bo jest atmosfera współpracy i partnerstwa, która w ostatnim czasie gaśnie w świecie budowlanym - dodał Michał Wójcicki (na zdj. z lewej), przedstawiciel warszawskiego oddziału PORR.

Przy okazji wiechy, w Urszulinie pojawili się przedstawiciele klubu, m.in. Mioduski czy Tomasz Zahorski. Nie brakowało również przedstawicieli akademii: jej dyrektora, Jacka Zielińskiego, menedżera Radosława Mozyrki czy członków grona trenerskiego w postaci Mateusza Kamudy czy Sebastiana Różyckiego. Pierwszy zespół reprezentował zaś Marko Vesović, który z zaciekawieniem oglądał powstający ośrodek. Pojawili się także przedstawiciele gminy Grodzisk Mazowiecki czy... aktor Andrzej Grabowski. - Wykonawcy należy się wielki szacunek. Od 25 lat realizujemy różne inwestycje, a PORR robi to tutaj świetnie, w dobrym tempie. Mam nadzieję, że firma złoży ofertę na realizację hali sportowej w Grodzisku. Budujemy drogi, kanalizację i podziękowania należą się za to również burmistrzowi Nadarzyna. Byłem "średnim" kibicem, a teraz żona uważa, że bywa u nas zbyt nerwowo w trakcie meczów Legii. Dodatkowo podjąłem próbę zachęcenia Andrzeja Grabowskiego do kibicowania. Ostatnio byłem na nudnym kongresie samorządowym, a ciekawiej zrobiło się, gdy musiałem zacząć odpowiadać na wiele pytań dotyczących inwestycji Legii - mówił burmistrz gminy Grodzisk, Grzegorz Benedykciński.

O postępach w realizacji projektu opowiadał Łukasz Molski, który z ramienia wykonawcy odpowiada za powstawanie LTC. - Mogę podziękować swojemu zespołowi i wszystkim podwykonawcom, bo bez nich nie udałoby się wykonywać projektu w taki sposób Po czterech miesiącach użyliśmy 4500 metrów sześcienneych betonu czy też 600 ton stali. Udało nam się zakończyć konstrukcję głównego budynku. Podwyższono też standard niektórych wykończeń, co dodatkowo poprawi stan wizualny. Przed zimą chcemy zamknąć budynek i będzie można prowadzić prace wykończeniowe w środku. Istotne musi być też dla inwestora, że po sześciu miesiącach udało nam się wykonać trzy pełnowymiarowe boiska i jesteśmy w trakcie siania trawy. Murawy wyposażone są w instalacje drenarską, zamontowano też 21 z 32 masztów oświetleniowych. Kolejne boiska też zostaną zrealizowane według harmonogramu (do czerwca ma być ich łącznie sześć, być może uda się zbudować jeszcze jedno więcej). Rozpoczęto również prace drogowe - stwierdził pracownik PORR. Wiadomo także, że w planach jest utworzenie linii autobusowej z centrum Grodziska Mazowieckiego do ośrodka. 

Wszystko wskazuje na to, że Legia Training Center zostanie oddane zgodnie z planem, a być może nawet nieco wcześniej. Jeśli tak się stanie, stołeczny klub rozpocznie przeprowadzkę do ośrodka znajdującego się koło Grodziska Mazowieckiego latem 2020 roku. 

Polecamy

Komentarze (140)

Odśwież

Dodając komentarz zobowiązujesz się do przestrzegania

Komentarze osób niezalogowanych, a także zalogowanych, którzy zarejestrowali konto w ostatnich 3 dniach wymagają akceptacji administratora.