Wiecha na budowie ośrodka treningowego Legii

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

04-10-2019 / 17:25

(akt. 08-10-2019 / 09:50)

Prace na budowie ośrodka Legia Training Center postępują szybciej niż wskazuje harmonogram. W stanie surowym jest już budynek, gdzie będą m.in. pokoje czy hala sportowa. W piątek na terenie inwestycji miało miejsce wiechowe.

Budowa Legia Training Center rozpoczęła się oficjalnie 13 maja, gdy wmurowano kamień węgielny. Od tego czasu nastąpiło wiele zmian na terenie inwestycji. Najważniejszą jest fakt oddania w stanie surowym otwartym budynku mającego powierzchnię ponad 9000 metrów kwadratowych. W nim znajdzie się całe zaplecze, biura, pokoje dla pierwszego zespołu i zawodników akademii oraz centrum medyczne czy hala sportowa. Powstały także trzy boiska, które mają już m.in. drenaż - trwa sadzenie trawy. Z okazji postępów i zakończenia pewnego etapu pracy, w piątek nad terenem budowy pojawiła się wiecha. - Zawsze na budowach nie było zbyt formalnie. Przy okazji wiechy, była wódeczka i bigosik, więc przepraszam, że w porównaniu do wielu, nie założyłem garnituru - żartował Dariusz Mioduski. - Podchodzę do tego projektu rodzinnie, bo tak wyglądała kwestia tworzenia ośrodka - mamy prawdziwych partnerów. Tak postrzegam ekipę z Grodziska Mazowieckiego, jak i firmę Porr, wykonawcę. W rodzinnym kręgu budujemy teraz nowy dom Legii. Cieszę się, że wspólnie możemy dostrzegać postępy prac. To ważny moment dla klubu - dodał wyraźnie zadowolony z przebiegu inwestycji właściciel i prezes Legii Warszawa. 

- Wiecha jest świętem, realizacją wieloletniej tradycji, sięgającej czternastego wieku. To moment celebracji zakończenia ważnego etapu budowy - w tym wypadku to kwestia oddania budynku w stanie surowym. To czas, by podziękowć wszystkim włączonym w proces. Budowanie to gra zespołowa i nie jest to tylko slogan. Cieszę się, że jesteśmy partnerami Legii i wspólnie gramy w jednej drużynie. Pierwszą połowę wygrywamy 1:0 i mam nadzieję, że druga będzie równie dobra lub lepsza. Przez ostatnie pięć-sześć miesięcy wiele się zmieniło - mówił Jakub Chojnacki (na zdj. poniżej w środku), członek zarządu PORR. Zgodnie z tradycją, święto związane z wiechą organizował główny wykonawca. - Lubimy pod względem emocjonalnym ten projekt, bo jest atmosfera współpracy i partnerstwa, która w ostatnim czasie gaśnie w świecie budowlanym - dodał Michał Wójcicki (na zdj. z lewej), przedstawiciel warszawskiego oddziału PORR.

Przy okazji wiechy, w Urszulinie pojawili się przedstawiciele klubu, m.in. Mioduski czy Tomasz Zahorski. Nie brakowało również przedstawicieli akademii: jej dyrektora, Jacka Zielińskiego, menedżera Radosława Mozyrki czy członków grona trenerskiego w postaci Mateusza Kamudy czy Sebastiana Różyckiego. Pierwszy zespół reprezentował zaś Marko Vesović, który z zaciekawieniem oglądał powstający ośrodek. Pojawili się także przedstawiciele gminy Grodzisk Mazowiecki czy... aktor Andrzej Grabowski. - Wykonawcy należy się wielki szacunek. Od 25 lat realizujemy różne inwestycje, a PORR robi to tutaj świetnie, w dobrym tempie. Mam nadzieję, że firma złoży ofertę na realizację hali sportowej w Grodzisku. Budujemy drogi, kanalizację i podziękowania należą się za to również burmistrzowi Nadarzyna. Byłem "średnim" kibicem, a teraz żona uważa, że bywa u nas zbyt nerwowo w trakcie meczów Legii. Dodatkowo podjąłem próbę zachęcenia Andrzeja Grabowskiego do kibicowania. Ostatnio byłem na nudnym kongresie samorządowym, a ciekawiej zrobiło się, gdy musiałem zacząć odpowiadać na wiele pytań dotyczących inwestycji Legii - mówił burmistrz gminy Grodzisk, Grzegorz Benedykciński.

O postępach w realizacji projektu opowiadał Łukasz Molski, który z ramienia wykonawcy odpowiada za powstawanie LTC. - Mogę podziękować swojemu zespołowi i wszystkim podwykonawcom, bo bez nich nie udałoby się wykonywać projektu w taki sposób Po czterech miesiącach użyliśmy 4500 metrów sześcienneych betonu czy też 600 ton stali. Udało nam się zakończyć konstrukcję głównego budynku. Podwyższono też standard niektórych wykończeń, co dodatkowo poprawi stan wizualny. Przed zimą chcemy zamknąć budynek i będzie można prowadzić prace wykończeniowe w środku. Istotne musi być też dla inwestora, że po sześciu miesiącach udało nam się wykonać trzy pełnowymiarowe boiska i jesteśmy w trakcie siania trawy. Murawy wyposażone są w instalacje drenarską, zamontowano też 21 z 32 masztów oświetleniowych. Kolejne boiska też zostaną zrealizowane według harmonogramu (do czerwca ma być ich łącznie sześć, być może uda się zbudować jeszcze jedno więcej). Rozpoczęto również prace drogowe - stwierdził pracownik PORR. Wiadomo także, że w planach jest utworzenie linii autobusowej z centrum Grodziska Mazowieckiego do ośrodka. 

Wszystko wskazuje na to, że Legia Training Center zostanie oddane zgodnie z planem, a być może nawet nieco wcześniej. Jeśli tak się stanie, stołeczny klub rozpocznie przeprowadzkę do ośrodka znajdującego się koło Grodziska Mazowieckiego latem 2020 roku. 

Komentarze (140)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Panie prezesie. Pan zacznie budować drużynę... Fajnie by było.
Ja pitole Pudel wygląda jak Kopiczyński z Czterdziestolatka
Generał dywizji
 • 1 / 1
Pasje Darku, gratulacje.
Przy okazji pytanie: jak idą poszukiwania trenera, który jest w stanie z istniejącą kadra osiągnąć cele w postaci mistrzostwa Polski i awansu do fazy grupowej ligi Europa?
Major
 • 3 / 4
Pjetras, bo dzis sobota i mam lepsze rzeczy do roboty niz pisanie z Toba... zwlaszcza ze pomimo kilku prosb, nie jestes w stanie logicznie wytlumaczyc dlaczego bylo tak dobrze, a sie zesralo i dzieki duetowi Lesny-Wandzel obudzilismy sie z reka w nocniku... pomimo 100 mln z LM... ale do rzeczy... okresl sie jasno... jutrro bedziesz kibicowal Legii czy sciskal kciuki zeby przegrala bo Twoj prezesik i jego przyjaciel zostali pogonieni z naszego klubu...??

Aaaa... i tjeszcze taka mala rada...oczywiscie mozesz tu dalej pisac... ale moze zmien nicka... bo za wyzywanie, straszenie sadami itd tylko dlatego ze ktos ma inne zdanie zostaniesz zapamietany jako konfident i kolaborant.... a tego nikt Ci tu nie wybaczy...
Major
 • 3 / 3
Pjetras.... odpowiadam... przyznaje ze w przeciwienstwie do Ciebie - jeszcze raz zacytuje - "nie znam faktow, ludzi i nie jestem w posiadaniu dokumentów, których ja nigdy nie widziałem i nie zobacze na oczy, bo jestem na to za cienki"... ja tylko ie jestem w stanie zrozumiec faktu, ze bylo cudownie, ze gralismy w LE, awansowalismy do LM, dostalismy z tego tytulu gigantyczna kase... i co...?? Ja oczekiwalem ze to pozwoli nam wskoczyc na wyzszy poziom, wzmocnienia, regularne zdobywanie MP na kilka kolejek przed koncem sezonu... a tu nagle okazuje sie ze sa horendalne dlugi... ze zamiast wzmocnien trzeba wyprzedawc najlepszych graczy za grosze... ze nasz ukochany prezes opowiada (wywiad w PS) ze w kolejnym okienku odejda kolejni na czele z Vadisem i Pazdanem... a on zbuduje nowa Legie... oparta na Chukwu, Necidzie itd... wybacz... w mojej skromnej opinii wystarczylo zatrzymac Prijo, Niko, Besia, Vadisa... dokupic jeszcze z 2 kozakow i zamiatalibysmy ta lige, a i puchary bylyby co rok... moze nie LM, ale LE juz jak najbardziej... no ale nagle okazalo sie ze w kasie pusto....
Pułkownik
 • 5 / 3
Postaram się krótko:

- nie byliśmy w stanie nikomu odjechać z powodu spłaty ITI. To chyba nie jest żadna tajemna wiedza dla każdego kibica Legii. ITI przez lata finansowało KP Legia pożyczkami.

Masz tutaj, ze znakomitego źródła, w drugim akapicie: https://www.forbes.pl/wiadomosci/iti-sprzedalo-legie-boguslawowi-lesnodorskiemu-i-dariuszowi-mioduskiemu/etb4m9r

"Nowi właściciele przejęli również dług klubu wobec ITI, szacowany na 250 mln złotych. Właściciele klubu nie ujawnili, w jaki sposób będą go spłacać ani czy dotychczasowy właściciel umorzy część zobowiązań. Koncern ITI był właścicielem klubu od roku 2004."

Dług oczywiście trzeba było spłacić. Były to potężne kwoty, które znacznie ograniczyły możliwości klubu w latach spłaty i nie pozwoliły Legii na mityczny "odjazd za kasę z Ligi Mistrzów". Legia w latach 2013-2016 była biednym klubem. Spłacenie takiej kwoty to był ogromny wysiłek finansowy z którego jak widzę ludzie nie zdają sobie sprawy. Gdzieś tam między tymi zobowiązaniami musiała jeszcze funkcjonować drużyna piłkarska zaliczająca najlepszy okres w swojej stuletniej historii. Wysoki poziom udało się utrzymać dzięki dobrej polityce transferowej i wspomaganiu finansowemu z zewnątrz. Przy rozmiarach zobowiązań nie było innej drogi. Była taka lub środek tabeli, ale coś takiego w tym klubie nigdy nie byłoby zaakceptowane.

Piłkarze odchodzili, bo chcieli, stroili fochy, urządzali sobie strajki, a Legia dużo wcześniej blokowała ich transfery i odrzucała dużo wyższe oferty niż za te, za które odeszli. Chciałbyś żeby Nikolić odszedł za więcej? Mógł za 2 razy tyle w styczniu 2016 roku, w momencie gdy Legia miała walczyć o dublet na stulecie, ale wtedy byłoby pisanie, że źle, bo sprzedają przy pierwszej ofercie. Bereszyński odszedł bo miał niską klauzulę, która była warunkiem przedłużenia przez niego kontraktu. Gdyby nie ona to odszedł by za darmo lub ochłapy jak Żyro. O Chukwu i Necida najlepiej jak zapytasz obecnego dyrektora sportowego Legii, to on ich przyprowadził tak samo jak Sulleya. www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/pko-ekstraklasa/legia-warszawa/radoslaw-kucharski-nowym-dyrektorem-sportowym-legii-warszawa/49ycn49

Do 2017 roku w kasie nigdy nie było pusto. Co było później to nie wiem.
Kapitan
 • 2 / 0
Wiecha na budowie ośrodka treningowego a na ławce trenerskiej wiocha...
~Elquatro
 • 0 / 1
Ferdek chcial zobaczyc jak zarobić, a sie nie narobić
Major
 • 3 / 5
Prosilem grzecznie kolege pjetrasa o jakies merytoryczne argumenty, ale odpowiedz jak zwykle.... wyzwiska, plucie... a przeciez ja nie pisze jak niektorzy, ze Lesny z Pedzlem zwyczajnie okradli Legie....malo takich glosow tu bylo...? A ja tylko pytam...i wybaacz ze nie uwierzylem Ci na slowo ze Ty masz wylaczna racje bo - cytuje - "znasz fakty, ludzi i jestes w posiadaniu dokumentów, których ja nigdy nie widziałem i nie zobacze na oczy, bo jestem na to za cienki"...

Moze zamiescisz tu te wszystkie dokumenty, ktore tylko Ty posiadasz i znasz...przekonasz tych wszystkich niedowiarkow, ktorzy podobnie jak ja bladza i mysla ze Lesny doprowadzil swoimi rzadami Legie na skraj przepasci...bardzo prosze...
Generał brygady
 • 1 / 4
Leśniodorski z poznaniakiem oskubali Legię , to fakt bezsporny. To nie Leśny swoimi rządami doprowadził Legię do upadku tylko swoim odejściem z klubu i paskarskim zyskiem na którą zgodził się Mioduski. Teraz imprezy Leśniego wraz z m.in. Rado prowokują do wielu pytań.
Major
 • 1 / 2
Kolego, radzilbym Ci byc ostroznym w osadach... pozwol, ze jeszcze raz zacytuje kolege pjetrasa..."bo w ostatnich latach już kilku odważnych po takich tekstach przepraszało jeszcze nim BL i MW złożyli papiery do sądu. Może chcesz być następnym? "...

Jesli nie wierzysz jestem w stanie podac dokladnie godzine i minute kiedy to napisal... to nie przelewki...)))
Major
 • 1 / 2
Zeby nie byc goloslownym.... 04-10-2019 23:00...pod tym artykulem... niech kazdy zobaczy...
Pułkownik
 • 4 / 4
Dlaczego wymagasz wyłącznie ode mnie? Jeśli twierdzisz, że Leśnodorski i Wandzel "sprowadzili Legię na skraj przepaści" albo "100 milionów z Ligi Mistrzów" nie starczyło na pokrycie ICH długów, to zamiast tego furiackiego bełkotu, możesz przedstawić na to jakieś dowody. Jedź sobie do KRS i obejrzyj sprawozdania finansowe Legii za ostatnie dwa, trzy lata, to zobaczysz, kto i kiedy doprowadził Legię na ten twój skraj przepaści. Żebyś się tylko nie zdziwił.

Tak bardzo chcesz zobaczyć dokumenty? Proszę bardzo, oto jeden z z nich: https://i.imgur.com/wOlsve3.jpg - czyli fragment raportu biegłego rewidenta wykonanego na zamówienie nowego zarządu przez firmę PwC wiosną 2017 roku, po przejęciu klubu przez Mioduskiego. Pożyczka w sierpniu 2015 roku ze Skarbca, z Legia Finance w marcu 2016 (spółka założona przez zarząd i udziałowów Legii, by pożyczać własne pieniądze KP Legia). No, to narobili tyle długów, że 100 milionów z Ligi Mistrzów nie starczyło. Uzbierało się tych zobowiązań w szczytowym momencie z 20 milionów złotych (w sumie nic w porównaniu do tego, ile jest teraz, które powstały od 2017 roku).

To ja teraz grzecznie czekam na merytorykę z twojej strony:

- dowód, że Leśnodorski i Wandzel tak źle zarządzali, że "100 milionów z Ligi Mistrzów" nie starczyło na pokrycie ICH długów, które - według twojego zdania - ONI narobili.

- pokaż mi dowód, że to oni "narobili tych długów". I ile, jakiego typu, w których podmiotach. Jak tak ochoczo o nich się wypowiadasz, to musisz być w ich posiadaniu, bo gdybyś ich nie miał, no to pomawiałbyś aż dwie osoby z art. 212 KK, więc musiałbyś być albo niewyobrażalnie głupi, aby to robić, lub masz na to kwity.

- że były one takie, że jeszcze piłkarzy musieli sprzedawać "za grosze"

Czas na merytorykę z twojej strony (nie wiem tylko, czy znasz znaczenie tego słowa), masz okazje się wykazać. Przekonaj nas.
Pułkownik
 • 3 / 4
dens, jak to fakt bezsporny, to też chętnie poznam te fakty. Jeśli twierdzisz na forum publicznym, że dwie osoby to złodzieje, to musisz mieć na to mocne dowody, no, albo jesteś po prostu głupi.
Generał
 • 2 / 1
Los czasami bywa przewrotny kiedy juniorzy nie mieli gdzie trenować seriami zdobywali mistrzostwa a teraz im bliżej powstania Akademii tym bardziej lecą na mordę.
Wiecha na budowie ośrodka a strzecha na głowie prezesa;-)
thorstein przepraszam ,mój wpis był do Kamila 100 .Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam
Major
 • 5 / 2
Szczerze? Nazwijcie mnie krótkowzrocznym krzykaczem ale nic a nic mnie ta akademia nie jara. Co z tego że zbudujemy sobie niewiadomo jaką strukturę skoro jej potencjał i tak będzie zmarnowany. Widzimy jak potencjał pierwszej drużyny został spuszczony w kiblu. Więc czemu niby miałoby tak nie być z akademią? Skoro Mioduski się dał nabrać na szarlatana Jozaka to i da się nabrać na inne miernoty które pewnie już wysyłają CV aby się załapać na trenowanie w ośrodku.
Akademia piłkarska nie jest po to, aby jarać, lecz by dawać klubowi jak najlepszych młodych, głównie polskich piłkarzy.
Kapitan
 • 0 / 1
Tak jak sie dal nabrac na CV Holendra z Feyenoordu, tak? Rzeczywiscie, lepiej wstawic Ebebenge.
Major
 • 4 / 2
No na chwilę obecną to taki Ebebenge jawi się jako szczyt kompetencji w porównaniu do obecnych rządzących w klubie. Bez dwóch zdań. Co wcale nie oznacza że jest on niewiadomo kim.
thorstein Miasto teatru nie sprzeda .Po wybudowaniu ośrodka cena Legii za którą zapłacił P.Mioduski a którą sprzeda, to dwa różne światy.Kibice też będą wdzięczni mając dość szarości ,którą teraz prezentują piłkarze .Prezes powie że sprzedaje z bólem serca,ale dobro klubu i kibiców są dla niego najważniejsze .
o tym że zachód nam uciekł to każdy wie ,ale nikt nie mówi że wschód też nam uciekł ta akademia powinna być pierwszym krokiem milowym do dogonienia wschodu

*2 krokiem powinien być żeby legia zatrudniła więcej skałtów żeby część poszła w całą polskę i szukali nam perełek po mniejszych miastach a drudzy powinni pójść na Bałkany tam roi się od młodych zdolnych piłkarzy , oczywiście trudno było by się w bić rynek Partizana,Crevny,Dinamo,Ludogorca ,ale trzeba próbować

*3 zatrudnianie trenerów z zagranicy i niech polscy się uczą od nich ,bo nie ma co liczyć że PMS się zmieni

*4 kiedy ruszy akademia łatwiej będzie znaleźć INWESTORÓW (nie sponsorów) którzy zobaczą klub z niezłym zapleczem infrastruktury , z niezłą bazą kibiców w Polsce ,dobrym położeniem Geograficznym stolica dużo ludzi więc sponsorzy sami przyjdą (mogą to być zagraniczni kto wie)

*5 najważniejszy zostały zniesione limity obcokrajowców więc wejdźmy na rynek Brrazylijski,.Argentyński ,kiedyś mieliśmy tak klub patronacki Fulminese , trzeba poszukać klubu w 2 lidze brazylijskiej ,Argentyńskiej który będzie nam dostarczał talenty za małe pieniądze ale z % żeby każdy skorzystał , jeżeli chcemy szkolić młodych i grać nimi nie mogą to być tylko polacy , bo to nie wykonalne
Mega pozytywna wiadomość !!! Smuci tylko że tak pozno. Koszt budowy akademii to ok 80 mln.Długo trwała zbiórka na ten cel. Za to miasto lekką ręką przeznacza 150 mln np na teatr żydowski.
Smuci też że potrafiliśmy mieć budżet płacowy na poziomie 100 mln,(przy przychodach 100-140) zanim ogarnelismy zaplecze treningowe.
Legia to jednak prywatna spółka rozrywkowa a nie instytucja kulturalna by wchodzić w nia miało miasto.
Jaka znowu zbiórka?
A to nie na ośrodek kibole z żylety zbierali do puszek? :P
No długo jak cała kasa poszła z dymem :p
Generał broni
 • 1 / 1
Widzisz Kamil, te 150 mln, jak piszesz, to pieniądze na szeroko pojętą kulturę. Piłka nożna zaś, choć również rozrywka, z kulturą ma niewiele wspólnego.
Generał
 • 1 / 1
"Smuci tylko że tak pozno."

Późno dlatego, że Sulejówek wystawił Legię do wiatru i dzięki tym pajacom jesteśmy kilka lat do tyłu z budową akademii.
Major
 • 6 / 10
No i co kolego pjetras... boli, co? Akademia prawdopodbnie zostanie oddana do uzytku w przyszlym roku, bedzie sluzyc naszemu klubowi przez lata i to Cie tak denerwuje...? Bo to zasluga Mioduskiego, a nie Twojego ulubionego prezesa i jego przyjaciela z Poznania...? Bo oni nie zostawili nic po sobie oprocz dlugow...

Taaaa... bedziesz w kolko powtarzal jak to za koralika gralismy w pucharach, baaa, nawet w LM... trzeba mu przyznac, ze mial ze ryzykowal (wprawdzie nie swoimi pieniedzmi) i mial kupe szczescia... nie da sie zaprzeczyc... tylko wciaz nie umiesz nam tu wszystkim wytlumaczyc, jak to sie stalo.... bylo tak cudownie, ta LE, gigantyczna kasa z LM...i co nam to dalo... czy zrobilismy jakikolwiek skok jakosciowy, czy bylismy w stanie chociac odskoczyc reszcie druzyn w tej marnej ekstraklasie... wytlumacz prosze, jak to mozliwe ze te zlote czasy Lesnego i Wandzla skonczyly sie tym, ze nawet ogromna kasa z LM nie wystarczyla na pokrycie dlugow jakich Ci dwaj panowie narobili... ze 100 mln zl to bylo za malo i trzeba bylo wyprzedawac podstawowych zawodnikow za grosze... a przypomne, w lidze mielismy wowczas niezle straty... no, to zastanowmy sie moze jeszcze co by bylo gdyby nie wylosowanie amatorow z Dundalk...

Tak, obrazaj, wyzywaj w swoich odpowiedziach, strasz sadem... hehehe.... niezly odlot... spoko... tylko choc raz podaj jakis merytoryczny argument dlaczego bylo tak cudownie i sie zesralo....wyjasnij prosze... zwlaszcza ze Ty masz dostep do wszystkich raportow.... heheheh...))
Pokaż jakieś dowody na te swoje teorie o narobieniu długów przez BL i MW.
Pułkownik
 • 3 / 5
Jedyne dowody jakie on tutaj może pokazać to na to, że jest skończonym idiotą. Pokazuje je regularnie.

Tak, boli mnie nieprawdopodobnie. Rozważę nawet postawienie w swoim domu ołtarzyka Mioduskiemu, że po otrzymaniu dwóch dotracji z budżetu państwa i kredytu, w końcu "postawił" akademię. Będę go sobie adorował i może nawet zapomnę mu, że w ciągu niespełna trzech lat zrobił z Legii pośmiewisko sportowo-organizacyjne.

Chcesz merytoryki? Tylko gdzie twoja? Poza tym furiackim, niezbyt ortograficznym bełkotem na poziomie "Seby" w dresiku, nie ma tutaj żadnej merytoryki i argumentów, jedynie jakieś jarząbkowe wysrywy. Wciąż czekam na źródła i merytorykę w kwestii "długów" L&W. Ile ich było, wysokość, źródła i dlaczego "100 milionów" z Ligi Mistrzów nie starczyło i musieli wyprzedawać. Przedstaw je albo wypier.dalaj.

Mogę ci jednak podpowiedzieć, dlaczego "100 milionów" mogło nie starczyć. Tutaj masz pierwszą podpowiedź legia.sport.pl/legia/1,139320,15414720,Zadluzenie_Legii_zmalalo_w_rok_z_234_mln_do____6_mln.html
Nie podejrzewam, żebyś wiele z tego zrozumiał, ale spróbuj. Zapłacili 70 milionów, ale te 234 miliony też trzeba było spłacić bo chyba nie sądzisz, że ITI tak po prostu Legii tę kwotę zapomniało. Podpowiem ci więcej, długi te powstały w latach 2004-2011 i w latach 2013-2016 je spłacono.

Wróć do pisania o Pintusiu albo kłótni z TLW81TLW. To wychodzi ci tutaj najlepiej.
Długów narobiło 3 panów Leśny Pendzel i Miodek długów by nie było gdyby Miodek nie spłacał Leśnego i Pendzla pieniędzmi z kasy klubu, ale prawda jest taka : jego klub - jego pieniądze w kasie a teraz jego długi które pokrywa. Różnica między Miduskim a Leśnym jest taka ze jest świadomy odpowiedzialności a Leśny szedł na żywioł a potem jak wiedział ze nie zostanie w Legii to dobrych zawodników z niskimi kontraktami zastapił Necidem , Murzynem bez umiejętności i Jedzą z kontraktem stulecia jak na nasza ligę. Wielbiciele leśnego zauważcie wreszcie ze ostatnie miesiące jego szczęśliwych rządów (przypomnę nazwisko Hasi i nazwę Dunlak nie bezbłędnych przypomnę celtic) to był sabotaż żeby Miodek miał potem pod górę albo żeby się zorientował co będzie grane i odpuścił chęć przejęcia udziałów
Generał brygady
 • 0 / 1
Pie...isz ojciec... pie....isz.
Inżynier Karwowski normalnie
~Elquatro
 • 1 / 0
Moze jak ma takie sukcesy w budowlance to niech sie wezmie za deweloperke a nie za klub piłkarski
Wow, jaka gospodarska wizyta, piękni panowie, trawa pomalowana na zielono, towarzyszki i towarzysze. Jednym słowem wieś nasza spokojna, sielska i anielska. A jutro z Piastem jak? Też sielsko czy bęcki?
Generał broni
 • 3 / 2
- Panie Maliniak, na pewno wiecie jak budować ośrodek szkolenia dla takiego klubu jak Legia?
- Panie Prezesie... będzie Pan zadowolony... ostatni projekt naszej stadniny koni był tak dobry... tak dobry... że jej "wychowankowie" triumfowali w Wielkiej Pardubickiej aż 10 razy z rzędu!
Generał dywizji
 • 5 / 0
Jak się za coś wezma fachowcy (firma PORR) to od razu wszystko dobrze idzie. Warto, żeby Pan Prezes pamiętaj o tej zasadzie przy obsadzie stanowisk w Legii, ze szczególnym uwzględnieniem pionu sportowego.
Brawo oby tak dalej.
Pułkownik
 • 1 / 0
ale Grabowski schudł...niesamowite w życiu bym go nie poznał
Poddał się operacji zmniejszenia żołądka.
Tak żartem: "wiecha na budowie" - mowa o fryzurze Pana Dariusza? ;)
Aby coś zmienić coś nowego wybudować to trzeba:

- pewne rzeczy zburzyć
- pewien sposób myślenia zmienić
- w pewnych przypadkach zacząć wszytko od nowa.

Mioduski nie jest bez winy. Cała trójka zarządzająca Legia nie jest bez winy. O kasie z LM nie ma sensu ciągle pierniczyć... przez to wspomnienie to niektórzy zachowują się jak kibice Amici którzy dalej wspominają mecze z Manchesterem City. A od tylu lat się otaczają w dół.

Głównymi problemami w polskim futbolu A także w Legia są:

- brak odpowiedniego szkolenia ( nie ma wystarczającej liczby trenerów i specjalistów)

- brak boisk szkoleniowych ( Legia jak i inne kluby męczą się na jednym - 2 boiskach przydzielonych na klika roczników)

- brak zaplecza logistycznego infrastruktury ( nie tylko do szkolenia młodych piłkarzy ale także zespoły w extraklasie- nie mają odpowiednich stadionów- licencje są naciągane)

- kasa - mianowicie życie ponad stan ( głównie jeśli chodzi o wypłaty dla piłkarzy). Czytacie raporty finansowe jaki procent budżetów kolumnowych przeznaczany jest na wypłaty premie itd itp.

Do tego dochodzi poziom sędziowania, treningów indywidualnych... brak odpowiedniego szkolenia odpowiednich trenerów do prowadzenia polskich drużyn.

Co osiągnął taki np. Pan Trener Probierz w Europie .... ile już lat trenuje różne zespoły.

Temat jest bardziej złożony i skomplikowany niż tylko kasa z Ligi Mistrzów.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Super sprawa nam się buduje!
Myślałem że za Miodkiem na zdjęciu siedzi Andrzej Grabowski!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Bo siedzi.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wszystko w tekście wystarczy przeczytać:)
Ja dla odmiany myślałem, że przed Grabowskim siedzi Miodek...
Porucznik
 • 0 / 4
A kiepski malinowy nos to czego tam szuka?
Major
 • 6 / 11
Brawo! To bedzie wartosc dodana naszego klubu przez wiele kolejnych lat!

A wyobrazacie sobie ze Lesny z poznanskim przyjacielem by cos takiego zrobili... gdzie tam, oni tak wspaniale zarzadzali klubem ze nawet gigantyczna kasa z Lm nie starczyla na pokrycie dlugow i trzeba by;o wyprzedawac podstawowych zawodnikow za grosze... no ale czesc kibicow, typu polglowek pjetras, nigdy nie przejrzy na oczy...
z bólem serca muszę ci przyznać rację , przynajmniej w tej sprawie się zgadzamy
Marszałek Polski
 • 11 / 6
Dzięki przychodom z tamtego czasu spłaciliśmy dług ITI, a teraz zmuszamy do odejścia czołowych zawodników (Carlitos) i na siłę wystawiamy w podstawowym składzie tych, którzy nie zawsze na to zasługują (Kulenoic, Szymański), żeby móc mówić o stabilizacji finansowej po 3 wtopach w pucharach, więc daruj sobie propagandę.
Jeszcze zarabiamy na zapisach przy transferach zawodników, których niby oddaliśmy wcześniej (Prijo, Bielik)
przecież sprzedaż ,,słabego piłkarza Szymańskiego" domagali się kibice przez 2 lata i go sprzedał za nie złe pieniądze , a co do pana "Drewno" wszyscy chcieli go pogonić z klubu CAŁA POLSKA więc odszedł ,tylko Carlitosa Mioduski sprzedał na własną odpowiedzialność
Pułkownik
 • 10 / 3
Nie muszę "przejrzeć na oczy" gdy znam fakty, ludzi i jestem w posiadaniu dokumentów, których ty nigdy nie widziałeś i nie zobaczysz na oczy, bo jesteś na to za cienki. Zamiast twoich urojeń, pozostanę jednak przy swoich argumentach popartych faktami i dokumentami.

https://i.imgur.com/Ex7mkwV.jpg - o tutaj, na przykład, mam przed sobą bardzo dokładny raport za okres, w którym do Legii wpłynęła część pieniędzy za Ligę Mistrzów (bo skąd ktoś taki jak ty może wiedzieć, w jakich terminach i jaki sposób taka płatność się odbywa). Jako że z łatwością mogę sobie zweryfikować ten bełkot "wspaniale zarządzali klubem..." to nawet gratuluje ci odwagi, że piszesz coś takiego na forum publicznym, bo w ostatnich latach już kilku odważnych po takich tekstach przepraszało jeszcze nim BL i MW złożyli papiery do sądu. Może chcesz być następnym? Podziel się tutaj z nami swoją wiedzą na temat tych długów, jakie one były, względem kogo, jaka dokładnie "gigantyczna kasa z LM" nie starczyła na ich pokrycie. Jeśli miałeś wiedzę i odwagę powiedzieć A, to teraz dawaj B, myślę że nie tylko ja chętnie poznam szczegóły.

Czy wyobrażam sobie, że BL i MW "zrobiliby coś takiego"? A co to jest "coś takiego"? Mamy klęczęć przed Mioduskim tylko dlatego, że Legia otrzymała na budowę akademii dwie dotacje z budżetu państwa i pożyczkę w banku, dzięki którym "coś takiego" może powstać? Oczywiście żeby to zrobili, od 2013 roku był to priorytet w klubie i sprawa przedłużyła się tylko przez głupotę ludzi z Sulejówka, którzy na ostatniej prostej, po latach negocjacji, rzucili projekt i zostawili Legię na lodzie.

No i świetny wybór, adrianqu32. Nie ma to jak przyznać rację czołowemu psycholowi legia.net, który właśnie wysrał nam trochę swojej urojonej treści umysłowej. Pewne źródło.
Pułkownik
 • 3 / 1
@Kacza

Dług ITI + wykup udziałów KP Legia z ITI przez utworzony przez Mioduskiego i Leśnodorskiego Legia Holding. Oni chyba wierzą, że ITI te 236 milionów pożyczek (na koniec 2012 roku) z lat 2006-2012 "wymazało" a swoje akcje KP Legia oddali Mioduskiemu i Leśnodorskiemu za szczery uśmiech i dwa koraliki Leśnego.
Marszałek Polski
 • 3 / 1
adrianq32:
Szymańskiego kibice chcieli sprzedać od 2 lat? Czyli wtedy odkąd zaczął grać i np wygraliśmy dzięki niemu mecz z Zagłębiem tuż przed zwolnieniem Magiery?
Kulenovica kibice chcieli się pozbyć? Kibice protestowali właśnie przeciwko wystawianiu Kulenovica na siłę w pierwszym składzie kosztem wyników, jak się okazało pod szybką sprzedaż.
Żeby sprzedać Szymańskiego za niezłe pieniądze wcześniej nakazano mu wykonywać mu wszystkie rożne i grać w każdym meczu mimo wahań jego formy, co też się odbiło na wynikach.
@kacza tak Szymiego ludzie wypychali tu już od 2 lat (Sam byłem w tym gronie ,nie dla tego że był słaby tylko żeby sprzedać go za dobre pieniądze i kupić lepszego) co do Sandro poczytaj sobie co tu się działo pod koniec sierpnia ludzie go wypychali i to w bardzo nie miły sposób.
Marszałek Polski
 • 2 / 3
Tak jak napisałem, do Sandro nikt nic nie miał, dopóki nie zaczęto wystawiać go w najważniejszych meczach kosztem lepszych graczy.
A skoro sam wypychałeś Szymańskiego praktycznie odkąd zaczął pojawiać się ma boisku, to nie podpinaj pod to całego forum.
przecież napisałem że byłem w gronie ,a tu na tej stronie była masa ludzi którzy go wypychali nie dla tego że chcieli żeby klub na nim zarobił tylko pisali że jest słaby i nie nadaje się do naszego klubu ,rzeczywistość co innego pokazała i ja byłem w tej drugiej części osób co pisały i głosiły że Szymi ma talent tylko go nie pokazuje i lepiej było by dla niego i klubu go sprzedać i kupić zawodnika który podoła wyzwaniu w Legi , do dzisiaj nie przyszedł owy pan na tą pozycje
~dekiel
 • 2 / 1
a wyobrażasz sobie ile tytułów zdobył Leśnodorski a ile Mioduski?
~Hubi
 • 3 / 1
Gdyby nie Lesny i jego ostra jazda bez trzymanki takie sukcesy Legii jak za jego kadencji, obejrzalyby moze kiedys nasze wnuki w 2059 roku. Tamta Legie chcialo sie ogladac, tamta Legia miala to slynne DNA, zmieniono myslenie wiekszosci pracownikow przy L3 - zaczeli czuc, ze sa czescia czegos wyjatkowego, legijnego. Dzis nie pozostalo po tamtych czasach nic poza wspomnieniami. Mamy permanentny zawstydzajacy zjazd sportowy od 3 lat, zenujaca polityke transferowa, nie zatrudniamy trenerow z prawdziwego zdarzenia, leja nas wszyscy, bijemy kolejne rekordy zenady przegrywajac z amatorami a prezes udaje, ze wszystko jest OK i nie przyznaje sie kolejny rok ze KOMPLETNIE NIE MA POMYSLU NA TEN KLUB. Dno i zenada.
Pomysł jest, właśnie o nim w tym wątku mowa. Dla Legii nie ma innej drogi niż przez szkolenie dzieci i młodzieży.
Na plus dla prezesa. Czas zajac sie 1zespolem i znalezc PREZESA lub chociazby dyrektora sportowego z duzym zakresem dzialan, reszta sie ulozy ;) Pan prezes niech zajmie sie akademia i finansami :)
Major
 • 1 / 1
Ciekawe czy z Miodka byłby dobry kierownik budowy?
Generał broni
 • 4 / 3
Zastanawiam się jak ,będą dojeżdżać przykładowo dzieci z Rembertowa czy Wawra ,przecież to pół dnia straty .Lokalizacja ze względu na cenę ziemi, niestety jest za daleko od Warszawy .Reszta wygląda super .
Dobrze jest! Zawsze komuś będzie daleko.
Chorąży
 • 2 / 0
W to miejsce będą dzieci z Grodziska i Mszczonowa.
Z Włoch bez korków jadę tam autem 20 min. To z Wawra ok. 1 godz. - to chyba jednak za długo...
Generał broni
 • 3 / 0
Tamte tereny dobrze penetruje Znicz Pruszków, ma masę grup młodzieżowych .
Najlepiej w życiu nie martwić się na zapas.
Generał broni
 • 4 / 0
Oczywiście trudno się nie cieszyć .Chociaż miałem marzenie nierealne ,kupno Agrykoli i boiska od Czerniakowskiej .Ewentualnie jakaś inwestycja na dawnym Hutniku [nie wiem co tam teraz się dzieje }
Marszałek Polski
 • 0 / 0
kostia:
obecnie na Hutniku prowadzona jest budowa 3 nowych boisk + korty tenisowe z możliwością gry do 3 ligi włącznie.
A że Hutnik jest liderem w 4 lidze to jest szansa, że awansują tylko, że na nowym stadionie zagrają najwcześniej na wiosnę 2021 roku.
Generał broni
 • 1 / 0
Kacza dzięki za info , to dobrze że coś się jednak dzieje .Tak przy okazji to Warszawa powinna mieć klub a nawet dwa w 1 lidze .
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Ciężka sprawa, bo jeśli chodzi o infrastrukturę to tylko na Polonii i Hutniku są nowe inwestycje.
Gwardia zaorana, Skra umiera, a Marymont się rozpada i może jak Weszło narobi szumu, to coś zrobią, choć w mieście nie ma na to środków, choć żaden z tych klubów nie ma poważnej sekcji piłkarskiej.
Sportowo z Warszawy najwyżej są rezerwy Legii, Ursus i Polonia, gdzie tylko ta ostatnia przy dobrym zarządzaniu miałaby szansę na 1 ligę. Prędzej Znicz Pruszków mógłby awansować, bo jest w środku 2 ligi.
Generał broni
 • 1 / 0
Jeszcze Sarmat dogorywa gdzie kiedyś rozpoczęto inwestycje od dwóch trybun za bramkami .
Generał broni
 • 1 / 0
Sarmata oczywiście
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Odnośnie Sarmaty to pamiętam tylko, że deweloper przejął teren i chciał wybudować bloki, ale chyba uda się wynegocjować, żeby pomiędzy nimi był mały stadion taki bardziej osiedlowy do grania w niższych ligach.
Teraz Sarmata gra chyba na boisku, które jest mi bliskie z różnych względów.
Kacza,
A co to za bojo, w sensie gdzie, jeśli można spytać?
Kostia,
Tak ma wyglądać nowy Hutnik:
http://stadiony.net/projekty/pol/stadion_hutnika_warszawa
Ps. Jak ją bym chciał, żeby Skrę odbudowano i zrobiono porządek z Olimpią! Przecież te tereny są stworzone dla sportu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Sportowa:
też bym chciał, żeby Skrę odbudowano, bo przecież jeszcze niedawno wywodziło się z niej wielu lekkoatletów, siatkarki i drużyna rugby.
A co do boja to można sprawdzić, gdzie grają. To szkolne boisko a nie stricte klubowe.
Kacza,
No ja wiem, że można sprawdzić. Zapytałem Ciebie by nie sprawdzać :)
Ale już wiem gdzie. Łączy mnie kilku kumpli z tym miejscem. Oraz bojo na przeciwko, na którym popełniłem kilka ładnych bramek :)
Kapral
 • 0 / 0
Tu raczej nie chodzi o penetrowanie regionu, ale o większy i szerszy projekt.
Nie masz co się zastanawiać, będą ich wozić Rodzice za każdą cenę aby tylko grał. Do czasu aż osiągną wiek gdy zamieszkają w bursie lub zostaną (co pewniejsze) zamienieni na zdolniejszych z innych regionów Polski.
To już wiadomo dlaczego Veso ostatnio nie gra. Chłop zapierdziela na budowie...
Generał broni
 • 0 / 0
A swoją drogą ci, co nie chcą zejść z wysokiego kontraktu, powinni zostać oddelegowani na taką budowę, aby zrekompensować straty klubu z tytułu ich słabej postawy w meczach.
Porucznik
 • 3 / 1
Co z Czerniakowska?
W sekcji strzeleckiej prowadzą kursy ochroniarskie dawni milicjanci, emerytowani policjanci, podnajmuja teren, kursy strzeleckie, szkoła ochroniarzy prowadzi tam zajęcia, podejmowanie na imprezy strzeleckie korporacjom, komercja.
Duża kasa płynie.
Są pewni, że nikt ich nie ruszy.
Mioduski podał ostateczny termin wrzesień....oni się śmieją, pytają ktorego roku?
Tam się trzymają oficerowie SB milicji, policji, wojska...prowadzą wspólne interesy .
Marszałek Polski
 • 3 / 1
Tyle,że NIELEGALNIE bo miasto wymówiło im umowę, ale to jest Polska i jeśli komuś nie dasz:
- w łapę
- w ryja
To nic się nie zmieni bo na prawo w tym kraju wielu ma wywalone.
I komu to przeszkadzalo, gdy Mioduski budowal akademie, reprezentowal Legie w kontaktach z innymi klubami europejskimi, a Lesny zajmowal sie wynikami sportowymi? Kazdy robil cos na czym sie zna, a nie na odwrot.
Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.
Było ich trzech...
Generał broni
 • 2 / 0
Kasa Misiu kasa , to jest magnes .
Cytaty z Bogusława Leśnodorskiego z wywiadu dla Pulsu Biznesu (koniec października 2016 r., a więc czas ostrego konfliktu z Dariuszem Mioduskim):

[Niewykluczone, że konflikt między właścicielami Legii zakończy się zmianami w gronie właścicieli. Jak przyznaje Leśnodorski, pojawili się inwestorzy zainteresowani przejęciem klubu]

"Geograficzne kierunki są znane, nie ma tu żadnego zaskoczenia. Trend jest taki, że w Europie inwestują podmioty z Bliskiego i Dalekiego Wschodu, z Chin. Nie jestem jednak przekonany, czy to najlepsze rozwiązanie". [...]

"Najstabilniejsze są kluby, które funkcjonują w znacznie szerszym akcjonariacie. Bogaty szejk czy oligarcha może dołożyć kilkaset milionów, ale nie znam przypadku, by dzięki temu zbudował dobrze funkcjonującą organizację [...]
Mamy wzorce ze świata, możemy z nich korzystać. Taka jest więc moja propozycja: upublicznienie klubu i sprzedaż części akcji fanom".

Wiadomo zatem, za czym niektórzy tutaj tak tęsknią, za obietnicą współdecydowania o Legii po nabyciu rzeczonych udziałów.
Generał broni
 • 1 / 0
Socios to też nie taka prosta sprawa jak się wydaje ,decyzyjność nie może być dla kazdego .
Porucznik
 • 3 / 1
Najbardziej niedoceniany był Żewłakow to on był prawą ręką Leśnego i we wszystkim mu doradzał. Zobaczycie, że w Lubinie zbuduje mocny klub jak na naszą Ligę. Zresztą Leśnodorski jak wchodził do Legii to sam się przyznał, że wcześniej nie interesował się piłką.
Generał broni
 • 2 / 1
Za dużo ludzi poleciało w Legii ,wielu miało duże doświadczenie , którego szkoda .Czystka dotknęła nawet panów z magazynu czy fotografa , bezsens .
W każdym z nich inna krew, ale jeden przyświecał im cel, tu winka łyk i dyskusje po świt o akademii...
Generał
 • 4 / 0
Prezes w kasku na placu budowy, to wygląda jakby kręcili nowa wersję 40-latka. :-)
Kask na budowie to wskazana opcja!
Generał dywizji
 • 0 / 0
Wskazana w przepisach, więc wymagana.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Takie pytanie co ze sprawą boisk na Czerniakowskiej??? Z tego co pamiętam to od stycznia 2019 Legia ma do niego prawa, ale wiadomo że szkodniki ze strzelnicy nie chcą dobrowolnie i co najważniejsze wbrew prawu się stamtąd wynieść i jeśli dobrze pamiętam do sprawa miała się rozwiązać do końca września.
Hey redakcjo zadanie dla was ruszcie swoje 4 litery i prześwietlcie temat.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Też chciałem się o to zapytać. Cisza
Powstały już trzy boiska i ... trwa sadzenie trawy :) oby do otwarcia zdążyli zasadzić
Generał brygady
 • 4 / 1
Widać, że o ile Mioduski na kwestiach sportowych zna się lekko mówiąc średnio, tak na obszarze inwestycji i finansów jest wprost przeciwnie. Szkoda, że tak upiera się przy tym aby odpowiadać również za sprawy sportowe. Gdyby zatrudnił od tego oddzielnego prezesa (może ktoś zza granicy) a sam zajął się zarządzaniem całym zapleczem i pracą organiczną, może faktycznie osiągnęlibyśmy w końcu poziom organizacyjno-sportowy europejskich średniaków. Szkoda, bo wiele złego można powiedzieć o Mioduskim, ale na pewno nie to, że mu nie zależy.
No ale jego projekt jest inny, jako właściciel sam chce decydować jednoosobowo o najważniejszych sprawach związanych z zarządzaniem klubem. Jego własność, jego biznes, jego pieniądze, jego decyzje. Na szczęście nie żyjemy już w komunizmie, w którym nakazywano ludziom co mają robić i w co inwestować.
Jeżeli chodzi o akademię to Miodka trzeba pochwalić za determinację. Inni mówili, on zbudował. Oby tak mu wychodziło w kwestiach sportowych...
Obecny prezes naszego klubu ma kilka wad. Osobiście mam pretensje, że nie postawiliśmy na sprawdzonego trenera. Mam nadzieję, że "projekt Vukovic" wypali.
Co jak co ale na finansach się zna i kasę liczyć umie.
Co trzeba mu oddać to budowa akademii idzie mu naprawdę nieźle i tutaj jestem spokojny o sukces. O ile za Leśniodorskim przemawiały sukcesy sportowe i taki "nos" to za Mioduskim przemawia analiza ekonomiczna. Szkoda, ze w ten duet , który w myślach nazywałem serce i rozum wmieszał się Wandzel.
Podpułkownik
 • 2 / 0
Leśny wklepał kumpla Wandzla a Miodek się zgodził niestety.
Pułkownik
 • 5 / 6
Jeszcze wam się nie przejadły bajki o tym, jak to "zły" Wandzel przyszedł do Legii z polecenia swojego "kumpla" Leśnodorskiego, a ten dodatkowo namówił Mioduskiego, żeby ten sprzedał mu 20% z posiadanych 80% udziałów w Legii za kilka milionów złotych? W świętego Mikołaja i wróżkę-zębuszkę też wierzycie? Nikt Mioduskiego do tego nie zmuszał, mógł nie sprzedawać lub sprzedać swojemu zaufanemu człowiekowi. Przyszedł Wandzel bo wniósł konkretny wkład finansowy, który Legii w tamtym czasie był potrzebny, wniósł też perspektywę, by w kolejnych latach, z racji na swoje pozapiłkarskie interesy i kontakty, dostarczyć Legii dodatkowy kapitał.

Nikt tutaj nikogo nie skłócił, a konflikt miała tutaj tylko jedna osoba z pozostałymi. Widząc jak wszystko w Legii prężnie się rozwija i jakie są z tego pieniądze, jedna osoba uznała, że zrobi to jeszcze lepiej. No i robi, czego świadkami jesteśmy od blisko 3 lat.
Co ty za głupoty opowiadasz - i dlatego przy sprzedaży swoich udziałów 2 funfle wymusili na Miodku zapis o NIEROZLICZANIU poprzedniego zarządu :)
Chłopie ty nie masz nawet pojęcia, jakie Leśny z Brandzlem wałki kręcili w Legii, a pitolisz, że to Miodkowi odbiło.
Przecież to 2 funfle wszystko robili, by Miodka pozbyć się z klubu, bo ten wkur*** się na to co wyprawiali.
Gdzie dziś byłaby Legia pod ich rządami, jak zimą 2017 dawali kontrakty - bocznemu obrońcy na 820 000 euro, a beznadziejnemu napastnikowi(Chukwu) 500 000 + 200 000(premii) euro rocznie.
A ile do spłaty Miodkowi pozostawili - nawet pośrednikom przy transferach Leśny nie zapłacił i pozostawił Miodkowi około 7mln zeta do spłaty. Tak hulał z kasą Leśnodorski.
I pewnie to nie skisła byłaby pierwsza ratowana przez całą Polskę, a my...
PS. Dobrze, że tak to skończyłoby się, bo pewnie teraz ważną figurą w klubie byłby żółty, czyli zakolak Ksysio Stanowski.
Tego chciałbyś dla Legii - pajaca i jego przyd**asa z Bródna panoszących się po klubie?
Etap 1 pt budowa jest bezspornie najłatwiejszy. Etap 2 zarządzanie to już stanowi dla DM wyzwanie. Jeśli mu tego Holender nie ogarnie na tip top to i do tego "projektu życia" będzie dokładał rok w rok. Mimo wszystko nawet jeśli.. to i tak finalnie podniesie wartość. Prezes wreszcie czymś się wykaże. Jestem tylko ciekaw czy ten wciąż trzyma rękę na pulsie doglądając ośrodka itp gdy zaraz trzeba będzie dzwonić po trenera.
Nie znam się na zarządzaniu ale wydaje mi się, że przez pierwsze kilka lat akademia może przynosić straty, chyba, że będzie łagodny przeskok pomiędzy teraźniejszym narybkiem a tym przyszłym. Wada klubu jest to, że brakuje nam sukcesow wytransferowanych "wychowanków".
Ciężko mi z głowy powiedzieć, kto odniósł sukces .
Nie wiem czy Rybusa można traktować wychowanka.
Szymański - tutaj pokaże czas.
Rzeźniczak miał dobry moment (o ile zaliczymy go do wychowanków )
Żyro- wyhamowała go niestety kontuzja. Nasza młodzież niestety gdzieś przepada.
Pułkownik
 • 1 / 0
a Fabiański, Bereszyński, Bielik, Duda to co?
Pułkownik
 • 0 / 0
a chodzi o typowych wychowanków, to nie wiem
Bielika bym wychowankiem nie nazwał. Był u nas chyba pół roku.
Zależy jak rozumiemy definicje "wychowanek".
Dla mnie to ktoś kto przed 18 rokiem życia gra w Legii i jest u nas choć 3 sezony.
Nie jestem ekspertem jeżeli chodzi o naszych młodzików, ale dużo obiecywałem sobie po Borysiuku, Łukasiku, Furmanie. Tutaj jednak nieuczciwe byłoby powiedzenie, że ich kariera źle się potoczyła. Mogła by ciut lepiej.
Miałem nadzieję, że odpali Mikita, Żurkowski czy Jagiełło. Zbożeń dobrze rokował. Już nie wiem ile spadków może do CV zapisac. Dużo mówiło się, że Jagiełło może namieszać. Nie wygląda on źle, ale za dobrze również nie.
Co do bramkarzy to tutaj pominąłem , masz rację.
Generał broni
 • 0 / 0
.Myślałeś o Żurku .
Pułkownik
 • 2 / 4
Na miejscu i tak nie będzie liceum, więc jeżeli chodzi o starsze dzieci, które będą kontynuowali naukę to muszą to robić z Warszawy i dojeżdżać. No chciałbym usłyszeć więcej od Akademii Legii odnośnie tego jak to będzie wszystko zorganizowane.
Ładny nasz prezes, prawie jak Maliniak
~Leśny Dziadek
 • 2 / 4
Ha ha ha ha ha, dobre.
Pułkownik
 • 2 / 3
Mam rozumieć, że te 60 dzieci, które będzie tam na stałe mieszkać to dzieci zamiejscowe, a reszta będzie dojeżdżać na treningi codziennie z Warszawy?
Badania pokazują, że najlepiej rozwijają się piłkarze którzy wychowują się w swojej własnej rodzinie, najtrudniej mają ci z bursy. Więc jeśli tylko to możliwe i odległość jest rozsądna, piłkarz powinien dojeżdżać. Część można umieścić w jakichś opłaconych rodzinach "opiekuńczych", gdzie będą mieszkać i wychowywać się z dziećmi tej rodziny.
Generał brygady
 • 4 / 0
Majecki na rowerze dojeżdżał na treningi to jak dojadą autokarem to im nic nie będzie :)
Będą mieli słabsze nogi. Majecki ma sprężyny w nogach od roweru.
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Widać dopiero pojechanie wierchuszki na wiechy zmusiło redakcję do czegokolwiek aby w końcu napisać o tym, że powstaje LTC. Wstyd redakcjo olewacie ten temat totalnie. Gdyby nie konkurencja gdzie pokazują budowe konkretnie tydzień po tygodniu. Są tam filmy, zdjęcia i wywiady z ludźmi na miejscu,a wy nic, a przecież LTC top 3 wydarzeń dla Legii w XXI wieku.
Nie wiem, czy nie wymagasz od nich za wiele. Przecież oni od kilku miesięcy nie są w stanie naprawić błędów w kodzie strony, żeby po ukryciu komentarza nie wyświetlało się imię i nazwisko autora (jeśli podał je w profilu lub podczas rejestracji), że nie wspomnę o permanentnym zbanowaniu trolla, który co tydzień przed i po meczach Legii rejestruje kilka nicków, żeby obrażać klub i komentujących, albo chociaż w miarę szybkim usunięciu tych tekstów, które wiszą czasem pół dnia, bo mają na to wywalone. I jeszcze ktoś stąd miałby co tydzień albo dwa jeździć do Grodziska i robić zdjęcia koparkom? A po co, a na co to komu.
Pułkownik
 • 1 / 3
Marzenie Miodka, ale popatrzmy realnie. To się nigdy nie zwróci jeżeli chodzi o finanse. Musielibyśmy naprodukować tych dzieciaków. Jako dom dla pierwszej drużyny? A jak to niby obniży koszty?
To najlepiej nic nie robić?
Pułkownik
 • 0 / 1
No nie może przesadziłem, oczywiście zwiększy to znacznie prestiż akademii. Dzięki takim warunkom będą trafiać do nas jeszcze większe talenty. Może się nie zwrócić, ale może być też tak, że z każdego rocznika 4 piłkarzy będzie zasilać pierwszą drużynę i nawet jeżeli nie pójdą zagranicę za grube miliony to będą stanowić o sile drużyny Legii.
80 mln zł się nie zwróci? To jest przy 4 Szymańskich z górką. Majecki + Karbownik + Rosołek + Mosór mogą na to zarobić w ciągu 3-4 lat.
Pułkownik
 • 0 / 0
No tak, ale bierz pod uwagę, że bez akademii też mamy sporo talentów. Ale normalne, że konkurencja nie śpi, bez tej akademii i takich warunków przegralibyśmy walkę o młodych piłkarzy z innymi klubami, a tak będziemy zdecydowanie zachęcać warunkami piłkarzy choćby z klubów, które nie mają akademii.
Ale teraz nie wiem czy polemizujesz ze mną czy sam z sobą? Bo w sumie chyba się przekonałeś, że jednak warto mieć akademie ;-) Jest wiele przyczyn które mogą decydować o tym że młodzież wybierze legijną akademię. Poza tym w takiej dużej akademii można prowadzić dwie drużyny na rocznik, teraz jest jedna. To zawsze większa szansa na wyłowienie talentów i ich rozwój.
Pułkownik
 • 0 / 0
No masz rację, jeżeli dzieci będą dojeżdżać z Warszawy to mogą być nawet po 2 drużyny. Docelowo ma być 8 boisk, tak mi napisał red. Szymczyk
Siekiera, młotek, krzyż, piła
Młodzież będzie się tam szkoliła
Siekiera, młotek, piła, krzyż
Cena za wychowanków pójdzie wzwyż
Generał broni
 • 3 / 3
Młotek, krzyż, piła, siekiera,
Leśnego bierze cholera.
Młotek, siekiera, piła, krzyż,
Od Legii ręce, a kysz!
Siekiera i piła, krzyż i młotek,
Ładnie to wygląda z fotek,
Siekiera, młotek, piła, krzyż,
Trawę sądzą, rośnie ryż ;)

Dopóki trwa budowa trzeba pilnować żeby wszystko szło zgodnie z planem, żeby oczko w głowie nie przysłoniło innego oczka w głowie, mianowicie jakości pierwszej drużyny Legii.
Dobrze , im szybciej powstanie tym lepiej
Pułkownik
 • 0 / 0
trzeba przyznać ładna okolica, spokój, cisza...
ciekawe jaki będzie roczny koszt utrzymania takiej akademii, pewnie mniejszy niż stypendia i utrzymanie tych samych drużyn na mieście
Ta główna fota,przy tytule to niewyjęty Karwowski i Maliniak :)
Generał
 • 0 / 2
Fanem Prezesa nie jestem ale to jest wielka rzecz która pozwoli Panu Darkowi przejść do historii.
Pan Darek już przeszedł do historii... Nawet bez tej wiechy.